Pokaz siły FC Nowa Wieś

2022-03-23

Wtorkowa seria spotkań przyniosła nam sporo ciekawych potyczek. W I Lidze dwa mecze rozgrywał zespół Laruss Real Players. Najpierw zremisował z Ordo (dawna nazwa iTreningi.pl), a w drugim spotkaniu wyraźnie opadł z sił i nie sprostał ekipie Nołnejm. Jedna bramka zadecydowała o wyniku końcowym pomiędzy Są gorsi, a Antadata. Prawdziwy pokaz siły zaprezentował zespół FC Nowa Wieś, który rozgromił MKS Przemysław Oldboys 10:0. W meczu debiutantów Lutnia Dębiec nieznacznie uległa Obserwatorowi Gospodarczemu, Kroplówka.pl nie miała problemu z pokonaniem Yanosika Team.

I Liga
Dwa mecze jeden punkt. To bilans ekipy Laruss Real Players. W pierwszym meczu rywalem gospodarzy była drużyna Ordo. Od pierwszej minuty byliśmy świadkami ciekawego i szybkiego widowiska. Już w 5 minucie Bartosz Tomaszewski dał prowadzenie gościom. Potem akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą, ale bez zdobyczy bramkowych. Dopiero w 17 minucie niemoc strzelecką przełamał Altit Hicham i wyrównał stan rywalizacji. Końcówka pierwszej odsłony należała do Ordo. W przeciągu 40 sekund dwukrotnie umieścili piłkę w bramce rywala i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:3.
Druga połowa nie mniej ciekawa niż pierwsza. Laruss przejął inicjatywę i dążył do zmiany rezultatu, natomiast goście nastawili się gównie na kontrataki. Co chwilę dochodziło do spięć podbramkowych. W 37 minucie Paweł Hałas zmniejszył dystans do jednego "oczka". Gospodarze mocno się otworzyli i atakowali praktycznie całym zespołem, tym samym narażali się na kontry. I właśnie po tych kontrach Ordo stwarzało największe zagrożenie i miało okazję na podwyższenie wyniku. Niestety w decydującym momentach brakowało wykończenia. To się zemściło na 3 minuty przed końcem spotkania. Mateusz Pikul indywidualną akcją doprowadził do remisu i rezultatem 3:3 zakończyło się to ciekawe spotkanie.

Ordo

• 5' Bartosz Tomaszewski
  • 25' Vitali Dovnarovich

• 40'Dariusz Walasek

Drugie spotkanie przeciwko Nołnejm to wyraźna dominacja gospodarzy. Wykorzystali oni fakt, że rywal ma już w nogach jedno spotkanie i od początku narzucili swój styl gry. Na efekty długo nie czekaliśmy. W 5 minucie wynik otworzył Mikołaj Łochyński. Na 2:0 podwyższył w 9 minucie Łukasz Kubicki, który skutecznie wykonał rzut wolny. Nołnejm nie zwalniał tempa. Pomiiędzy 12 a 13 minutą zdobył kolejne dwie bramki autorstwa Krzysztofa Elantkowskiego i Kacpra Watkowskiego. Laruss dopiero w 15 minucie oddał pierwszy strzał celny na bramkę rywala. To pokazuje kto w tym meczu dominował. Do przerwy wynik na 5:0 dla Nołnejm ustalił Kacper Watkowski.
Drugie 25 minut było zdecydowanie spokojne. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, a Laruss nie miał pary aby powalczyć o korzystny wynik. Co prawda mieli kilka zrywów, ale nie zdołali ich zamienić na zdobycze bramkowe. Z kolei Nołnejm stworzył sobie kilka dogodnych okazji, a wykorzystał tylko dwie. Dwukrotnie bramkarza Larussa pokonał Kuba Paziewski. Nołnejm o mocnego akcentu rozpoczął rozgrywki, natomiast Larussowi sił starczyło tylko na pierwszą potyczkę.

III Liga
Mecz walki- tak w skrócie można powiedzieć o spotkaniu pomiędzy Są gorsi a Antdata. Spotkanie toczyło się głównie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Pierwsza połowa to wzajemne badanie się. Obie drużyny przyzwyczajały się do warunków boiskowych. Mało było okazji do zdobycia bramek, do przerwy 0:0.
Po zmianie stron potyczka wyraźnie się otworzyła. Oba zespoły odważniej zaatakowały. Bliscy prowadzenia byli zawodnicy Są gorsi, którzy trafili w poprzeczkę, ale również gracze Antdata nie próżnowali i również trafili w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym wynikiem, w zamieszaniu podbramkowym Krystian Krystkowiak umieścił piłkę w siatce i dał trzy punkty gospodarzom.

Antdata

• 50' Krystian Krystkowiak

---

W meczu doświadczenia z młodością górą młodość. Mowa o spotkaniu FC Nowa Wieś kontra MKS Przemysław Oldboys. Był to swoisty pokaz siły ekipy FC Nowa Wieś, która ani przez moment nie była zagrożona w tej potyczce. Od pierwszej minuty narzuciła swój styl gry i dominowała w każdym elemencie rzemiosła piłkarskiego. Wynik spotkania otworzył w 8 minucie Bartosz Kowalczyk, który ogółem zdobył w tym meczu 5 bramek. MKS Przemysław Oldboys rzadko dochodził do sytuacji bramkowych, ale jak już je miał to bramkarz gospodarzy był na posterunku. Do przerwy 6:0.
Drugie 25 minut to kontynuacja dobrej gry przez zespół FC Nowa Wieś. Drużyna miała zdecydowaną przewagę i tylko kwestią czasu były zdobycze bramkowe. Praktycznie tuż po przerwie do swojego dorobku dorzucili kolejne dwa trafienia i było po meczu. Ostatecznie FC Nowa Wieś wygrała wysoko i z przytupem weszła w nowy sezon.

IV Liga Grupa A
Tym spotkaniem swoją inaugurację na czwarto ligowym szczeblu zaliczyły drużyny Kroplówki.pl oraz Yanosik Team. Głęboko schowani gracze gości, którzy od czasu do czasu próbowali groźnym kontratakiem skarcić ekipę gospodarzy skutecznie odpierali ataki rywala. Rywal na różne sposoby próbował objąć prowadzenie w tym spotkaniu. Sztuka ta udała się dopiero tuż przed przerwą, gdy po szybkim kontrataku solową akcję w 21 minucie zakończył zdobyczą bramkową Dominik Owczarzak. Dzięki temu przy prowadzeniu 1-0 obie ekipy schodziły na przerwę. Po zmianie stron w 27 minucie na dwubramkowe prowadzenie wyszli gracze Kroplówki.pl, którzy za sprawą Łukasza Jakubiaka podwyższyli swoje prowadzenie. Taki obrót boiskowych wydarzeń wymusił na zawodnikach Yanosik Team korekty w ustawieniu, przez co gracze gości co raz częściej podejmowali większe ryzyko utraty kolejnej bramki. Z tego faktu gospodarze skorzystali tylko raz, gdy jak się okazało losy zwycięstwa przypieczętował w 48 minucie bramką na 3-0 Patryk Szafrański.