Niespodzianka w I lidze

2017-09-28

Środowy wieczór. Liga futbolsport.pl. Dwa mecze, a ile emocji. Czytamy!

W pierwszym spotkaniu lider, grający najbardziej widowiskowy futbol - Tajfun, podejmował Budchem, dla którego był to premierowy mecz. Wszystko zaczęło się już w 4 minucie, kiedy bramkę zdobył Łukasz Marek. Budchem grał dobrze, widać było składną grę i ciekawe akcje, tak jak ta, w której jeden z zawodników trafił w słupek. Tajfun grał na swoim poziomie, choć był nieskuteczny. Na 3 minuty przed końcem na 2:0 podwyższył Paweł Grabia.

II cześć gry to odważne ataki gości, którzy stowrzyli sobie 3 bardzo dobre okazje do zdobycia gola. Niestety dla nich, żadnej nie wykorzysztali. I to się zemściło. Tajfun za sprawą rozgrywającego świetne spotkanie Sebastiana Czury podwyższył na 3:0, gdy ten wykorzystał akcję 1 na 1 z bramkarzem rywali. Chwilę później ten sam zawodnik idealnym podaniem obsłużył Pawła Grabię, a ten   wpakował piłkę do bramki. Wynik meczu ustalił w 48 minucie Marek Rybicki.  Lider wygrał zasłużenie, ale Budchem też zaprezentował się nieźle, choć widać, że nie mają tak dobrego zgrania jak przeciwnicy.

Tajfun - Budchem 5:0 (2:0)

Bramki dla Tajfuna: Łukasz Marek 4', Sebastian Czura 41', Marek Rybicki 48', Paweł Grabia 22', 43'

Na drugi mecz wieczoru niewątliwie warto było czekać, a nawet powiem więcej - warto byłoby przylecieć na to spotanie samolotem z Radomia. Naprzeciw siebie stanęły dwie doskonałe drużyny - Tajfun i Nat-Geo. Gospodarze od pierwszychy minut mocno ruszyli na rywala. Trzy idealne sytuacje na zdobycie bramki miał Jacek Grocholewski, ale żadnej z nich nie udało mi się wykorzystać, co ewidentnie pokzaywało, że to nie jest jego dzień. Ogólnie rzecz ujmując to spotkanie było toczone w zawrotnym tempie. Oba zespoły grały jak szalone, nie zważąjąc na nic. Wreszcie w 13 minucie starcia, przełamał się Jacek Grocholewski. Partner rzucił mu piłkę z autu tuż na róg pola karnego. Obrona zagapiła się i wtedy wykorzystał to zawodnik gospodarzy, wyprowadzając ich na prowadzenie 1:0. Nat-Geo grało bardzo mądrze i starało się pressingiem wypracować sobie korzystne akcje. W ostatniej akcji I części gry bardzo ambitnie o piłkę powalczył Bartosz Wrzesiński. Wyłuskał ją w obrębie linii bocznej boiska i idealnie dograł do Sebastiana Woźniaka, który wykończył to celnym strzałem doprowadzając do stanu 1:1.

Druga połowa meczu to nadal szalone tempo z obu stron, dynamiczna gra, kilka fauli, ale wszystko w ferworze walki, bez niepotrzebnej agresji. Widać było, że obie ekipy grają o pełną pulę i nikgo nie zadowoli remis. Optycznie lepiej wyglądał Tajfun. W 39 minucie meczu kapitalną okazję miał Sebastian Czura, lecz jego strzał z 4 metra obronił Krzysztof Załęcki. Po raz kolejny okazało się, że niewykorzystane okazje potrafią się zemścić. Tak też było i tym razem. W 43 minucie po kontrataku bramkę dla Nat-Geo zdobył Przemysław Pawlak. Ostatnie minuty meczu to oblęrzenie bramki gości. Tajfun rzucił wszystkie siły do ataku, ale solidna defensywa Nat-Geo nie dała się zakoczyć. Wielka niespodzianka, faworyzowany Tajfun musiał uznać wyższość rywali, którzy zagrali wspaniały mecz. Obiektywnie patrząc to było to najlepsze spotkanie w tym sezonie ligi piłkarskiej futbolsport.pl. Były emocje, dynamiczne akcje, szalone rajdy, walka i parady bramkarskie. Kibce, którzy śledzili to starcie z pewnością nie zawiedli się.

Tajfun - Nat-Geo 1:2 (1:1)

Bramki dla Tajfuna: Jacek Grocholewski 13'

Bramki dla Nat-Geo: Sebastian Woźniak 25', Przemysław Pawlak 43'

Aż 6 spotkań rozegramy w czwartek! Oto co będzie działo się dziś na boisku przy Gdańskiej 1:

2017-09-28 20:30 1 liga Roche Drużyna Szpiku - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2017-09-28 20:30 2 liga Kumple - HoReCa Team Beastie Boys - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2017-09-28 21:30 2 liga futbolsport.pl Ludowy KS addicted2fun - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2017-09-28 21:30 2 liga Kumple - HoReCa Team Leśne Dziadki - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2017-09-28 21:30 2 liga AWF Oldboys United 1998 - : - ul. Gdańska 1 Boisko A