Rusza Liga Halowa - najważniejsze informacje

2021-12-14

Kilka informacji o rozgrywkach Ligi Halowej, która startuje już 18 grudnia 2021.

Mecze ligowe będą rozgrywane na hali widowiskowo-sportowej w Puszczykowie przy ul. Podgórnej 21.

Spotkania ligowe rozgrywane będą głównie w niedziele (sporadycznie soboty), w godzinach 16.00 – 20:40. Z racji tego, że w obecnym sezonie do udziału zgłosiło się aż 16 ekip, doszły dodatkowe terminy rozgrywania spotkań. To powoduje, że każda drużyna ma do rozegrania 15 potyczek, dlatego w danym terminie drużyna rozegra jedno spotkanie (gramy w sobotę i niedzielę, zespół zagra po jednym spotkaniu w sobotę i niedzielę). Na stronie liga.futbolsport.pl dostępny jest terminarz na pierwszy weekend zmagań.

5 lutego 2022 (SOBOTA) TURNIEJ FUTBOLSPORT.PL 15.00 - 20.00

Rozgrywki będą prowadzone zgodnie z terminarzem znajdującym się na stronie LIGI.

System rozgrywek ligi oraz terminarz rozgrywek opublikowane zostaną po zakończeniu zapisów.

Ważne, by wysłać wypełnioną deklarację zgłoszeniową i listę zawodników z danymi zawodników biorących udział w lidze. Formularz można otrzymać na maila po kontakcie z organizatorem (maciej@futbolsport.pl) lub pobrać na stronie internetowej liga.futbolsport.pl

W przypadku wycofania drużyny w trakcie rozgrywek nie przysługuje zwrot wniesionych kosztów organizacyjnych (wpisowego).
Zawodników można zgłaszać najpóźniej do 28 stycznia 2022 roku. Dane nowego zawodnika (imię, nazwisko, data urodzenia) należy przesłać na adres mailowy.

Liga Halowa futbolsport.pl liczyć będzie 16 zespołów.

Najważniejsze zasady:

W grze bierze udział 4 zawodników w polu + bramkarz, na ławce rezerwowych przebywają pozostali zawodnicy z drużyny (w strojach sportowych).
Gra odbywać się będzie na hali sportowej o wymiarach 40m x 20m i bramkach o wymiarach 3m x 2m.

Każdy mecz trwać będzie 2 x 17 min. ze zmianą stron (bez przerwy), czas ten może zostać wydłużony w przypadku wykonywania rzutu karnego lub przerwania gry przez sędziego (o czasie doliczonym decyduje tylko i wyłącznie arbiter danego spotkania na podstawie zdarzeń mających miejsce podczas meczu). Przy wyniku „stykowym” (prowadzenie drużyny maksymalnie różnicą dwóch bramek) w ostatniej minucie czas zostaje zatrzymywany.

Jeśli któraś z drużyn nie stawiła się do rozegrania meczu, sędzia po upływie 5 min od ustalonej godziny rozpoczęcia spotkania odgwizduje walkower na korzyść drużyny przeciwnej. Nieobecny zespół zostaje ukarany odjęciem 1 pkt z dotychczasowego dorobku. Wynik meczu weryfikowany jest w wysokości 5:0 dla drużyny obecnej na boisku oraz przyznaniem 3 pkt za odniesione zwycięstwo.

W sytuacjach wyjątkowych Organizator ma prawo do zmiany terminu spotkania.
W sytuacji gdy zmiana zostanie przeprowadzona nieprawidłowo, sędzia przerywa mecz, zawodnik wchodzący zostaje ukarany żółtą kartką i dwuminutową karą. Gra wznawiana jest rzutem wolnym z miejsca gdzie była piłka w momencie przerwania gry.
W przypadku gdy zawodnik rezerwowy z premedytacją przerywa akcję rywali karany jest czerwoną kartką, a drużyna 5-minutową karą.

Dopuszcza się grę wślizgiem bezkontaktowym wykonanym w sytuacji, gdzie w otoczeniu pola gry nie ma innego zawodnika drużyny przeciwnej. Każda próba wykonania wślizgu bezpośrednio przy zawodniku drużyny przeciwnej traktowana jest jako naruszenie przepisów gry. Sędzia w takiej sytuacji zarządza rzut wolny (bezpośredni).

Piłkę do bramkarza można zagrać tylko RAZ, a ponowny kontakt bramkarza z piłką może nastąpić, gdy piłka dostanie się na połowę przeciwnika.
Przedłużony rzut karny zostaje odgwizdany w chwili, gdy drużyna popełni szósty lub kolejny faul w jednej połowie meczu. Piłka zostaje ustawiona na 9 metrze od bramki. Wykonawca musi być wskazany tak, by bramkarz wiedział, kto będzie uderzał piłkę.

Mecze sędziować będzie jeden lub dwóch sędziów.

Walkower oznacza porażkę drużyny nim ukaranej w stosunku 0:5 i odjęciem 1 pkt. Walkower można otrzymać za:
a) nie stawienie się drużyny na mecz w terminie wyznaczonym przez Organizatora;
b) grę nieuprawnionego zawodnika;
c) przerwanie meczu z powodu kar lub nieoczekiwanych zajść.

Organizator zapewni każdej drużynie występującej w Lidze Halowej futbolsport.pl:
a) rozegranie minimum 11 spotkań ligowych;
b) prowadzenie oficjalnej strony rozgrywek poprzez: uaktualnianie na bieżąco wyników spotkań, uaktualnianie tabel, statystyk, zamieszczania na stronie internetowej opisów meczów, układanie terminarza, rozpatrywanie złożonych protestów;