"Niewykorzystane sytuacje się mszczą"

2017-09-20

Działo się wczoraj przy Gdańskiej 1 podczas kolejnego wieczoru z ligą „siódemek” futbolsport.pl. Dwa oblicza Spec Kabli i Leśnych Dziadków, niemoc Unileveru i kanonada United, Roche odwróciło losy meczu, bezlitosny Niereal.

Na boisku A doszło do starcia I-ligowych ekip. Roche podejmowało www.Terrahaus.pl. Pierwsi przegrali swoje premierowe starcie z Tajfunem. Drudzy polegli z Nat-Geo. Oba zespoły chciały odbić się od dołu tabeli i zainkasować 3 punkty. Lepiej w mecz weszli goście – jedna z pierwszych groźnych akcji i bramkę zdobył Bartosz Patelski. Na odpowiedź Roche trzeba było czekać aż do II części gry, gdyż w I połowie Roche nie było w stanie przejść defensywy „domowych”. W 27 minucie mecz precyzyjnym uderzeniem popisał się Marian Wesołowski i mieliśmy 1:1. Do tej chwili optyczną przewagę zyskało Roche. Udokumentowali to w 32 minucie za sprawą Michała Bartkowiaka. 5 minut później wyrównał rozgrywający dobry mecz Bartosz Patelski. Ostatnie 10 minut należało jednak do gospodarzy, którzy dzięki trafieniom Tomasza Majera w 40 i 43 oraz Michała Barkowiaka w 45 minucie, pokonali 5:3 ambitnie grający www.Terrahaus.pl. „Domowi” nadal bez punktów, ale ich gra wyglądała już znacznie lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Roche dzięki tej wygranej awansowało na 4 miejsce w tabeli.

ul. Gdańska 1 Boisko A

United 1998 po nieudanym starciu z Forfiterem było zdeterminowane do tego, by pokazać się z jak najlepszej strony w meczu z Unileverem Poznań, który w pierwszym swoim meczu minimalnie uległ Dekpolowi. Strzelanie rozpoczął już w 8 minucie Marcin Jarysz, wykorzystując rzut karny. Było on nizwykle aktywny i razem z Dariuszem Cieleckim napędzał większość akcji ofesywnych zespołu. To właśnie ten drugi zawodnik podwyższył na 2:0 w 21 minucie meczu. Takim wynikiem zakończyła się I połowa, mimo że Unilever stworzył sobie kilka ciekawych akcji. O drugiej części gry zawodnicy gości chcieliby pewnie jak najszybciej zapomnieć. United całkowicie zdominował rywali, aplikując im 7 bramke, a tracąc tylko jedną. Nie do zatrzymania byli wspomniani już Marcin Jarysz i Dariusz Cielecki, a także inteligentnie grający Łukasz Dylewicz. Mecz bez historii, gdzie United zaprezentowało bardzo ciekawy futbol, natomiast Unilever...im to spotkanie po prostu nie wyszło.

ul. Gdańska 1 Boisko B

Na boisku C zdebiutował zespół Leśnych Dziadków, a ich rywalem był inny beniaminek ligi futbolsport.pl – Spec Kable. Pierwsza połowa to bardzo mądra i spokojna gra gospodarzy, którzy stwarzali sobie mnóstwo sytuacji do strzelenia gola, ale razili nieskutecznością. Leśne Dziaki ograniczały się jedynie do gry z kontry i przerywania akcji...faulami, nie będąc w stanie zatrzymać rozpędzonej ekipy Spec Kable. Doświadczenie drużyny Roberta Twardowskiego pozwalało kontorolowac grę, ale nie wystarczyło na to by wykończyć nawet sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali. Do przerwy na tablicy wyników widniało 0:0, choć jak sami zaznaczyli gospodarze – powinno to być kilkubrakowe prowadzenie. Druga część gry lepiej rozpoczęła drużyna Leśnych Dziadków, która grając twardo, ale już nie uciekając się do fauli, za sprawą Marcina Gajewkiego wyszła na prowadzenie. Taki obrót wydarzeń zaskoczył Spec Kable. Widać było, że po każdej kolejnej nieudanej akcji ofensywnej, rośnie w nich frustracja. Wykorzystali to „leśni”, którzy w 34 i 37 minucie meczu po dwóch szybkich akcjach wyszli na prowadzenie 3:0. Obie bramki zdobył Michał Pyda. Spec Kable nadal konsekwentnie rozgrywały atak pozycyjny, ale popełniały coraz więcej błedów. Byli też o tempo za rywalami, nie mogąc przerwać ich groźnych kontr. Pod koniec meczu przeciwnikow dobił Marcin Lemański ustalając wynik na 4:0 dla Leśnych Dziadków. Starcie niezwykle dziwne – pierwsza połowa to ciągłe ataki i przewaga Spec Kabli, jednak nie udokumentowane golami. II część gry to już dużo lepsza gra Leśnych Dziadków, którzy wykorzystali zarówno swoją przewagę szybkościową, jak i błędy rywali. Spotkanie to pokazało, że drużyna Roberta Twardowskiego potrfi grać w piłkę i jest bardzo dobrze zorganizowana taktycznie, ale brakuje jej skuteczności, wykończenia korzystnych akcji. Leśnie Dziadki z kolei to zespół, który stawia na kontry i długie piłki rzucane za linię obrony przeciwnika. Do tego potrafią wyczekać dogodny moement i zaatakować w ten sposób, by zmusić rywala do błędu. Bardzo dobry mecz, czekamy na więcej!

ul. Gdańska 1 Boisko C

Ostatnie starcie tego wieczoru to mecz I ligi, gdzie Niereal staną naprzeciw Drużyny Szpiku. Pierwsza połowa to festiwal błędów i nerwowej gry po stronie „dawców”. Niereal naciskał na rywala i wyprowadzał mnóstwo ataków, często zamykając gości w obrębie ich pola karnego. Pierwszy gol padł w 10 minucie, a akcję gospodarzy wykończył Kamil Jańczak. Niereal był bardzo dobrze poukładany w ofesywie, często naciskając pressingiem na Drużynę Szpiku. W 15 minucie Mirosław Fontowicz wpakował piłkę do siatki, podwyższając na 2:0. Kolejne minuty to rosnąca dominacja gospodarzy i coraz więcej newrowowości i wzajemnych pretensji w obozie „dawców”. Ich katem w tej części gry okazał się Patryk Dunikowski, który w 17 i 19 minucie meczu zdobył dwie bramki. Po minucie odpowiedział Hubert Karkulak i do przerwy mieliśmy 4:1 dla gospodarzy. W ich szeregach dzielili i rządzili Maciej Kantarek oraz Wojciech Zaremba. Obaj nie tylko rozgrywali piłkę, ale też rozbijali groźne ataki Drużyny Szpiku. W drugiej połowie gra była bardzo szarpana, ale też i wyrównała się. Oglądaliśmy tylko jedną bramkę – zdobył ją Łukasz Konieczny w 45 minucie. Kilka niezłych okazji miał też Grzegorz Iwaszko, dwoił się i troił Mateusz Gozdek ale to ewidentnie nie był ich dzień. Trudno było im się przebić przez dobrze zorganizowaną defesywę Nierealu. Gospodarze pokazali, że potrafią grać, są poukładani i angażują się od początku do końca. Drużyna Szpiku – tutaj widac było, że nie zagrali na 100% swoich umiejętności, stać ich na więcej. Są nieobliczalni i mogą jeszcze namieszać w I lidze. Nie można ich lekceważyć.

2017-09-19 21:30