BM Budownictwo w grupie mistrzowskiej

2021-11-09

BM Budownictwo dopieło swego, futbolsport.pl bliski utrzymania w I lidze, Kumple-Horeca Team zakończyli sezon jesienny, ważne zwycięstwo Lasu Puszczykowo.

I Liga
Przed fazą play off w I lidze pozostała jedna niewiadoma. Kto z dwójki Junikowo Crew, Nołnejm zagra w grupie mistrzowskiej? Bliżej do czołowej czwórki ma Junikowo Crew, które w ostatnim meczu rundy zasadniczej zagra z Drużyną Szpiku i ma punkt przewagi nad ekipą Nołnejm. Z kolei Nołnejm ma ciężką potyczkę z ukraińską drużyna BM Budownictwo, która wczoraj zapewniła sobie grę w grupie mistrzowskiej po zwycięstwie nad Nat Geo. Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando gospodarzy, którzy mieli więcej z gry i częściej operowali piłką. Stworzyli sobie kilka doskonałych okazji, jednak wykorzystali tylko dwie. W 18 minucie prowadzenie BM Budownictwie dał Anton Kutsenko, a tuż przed przerwą po indywidualnej akcji na 2:0 podwyższył Yehor Stapanchenko. Goście pierwsze 25 minut zagrali poniżej oczekiwań i gdyby nie dobra postawa bramkarza, Krzysztofa Załęskiego to wynik mógłby być zdecydowanie wyższy.
Zdecydowanie lepiej zaprezentowało się Nat Geo w drugich 25 minutach. Zagrało odważnie, a że rywale też preferowali otwarty futbol to akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Mimo okazji po obu stronach rezultat nie uległ zmianie. Dodatkowo fatalna skuteczność BM Budownictwo spowodowała, że Nat Geo było ciągle w grze. W 44 minucie po szybkiej kontrze, Przemysław Pawlak zdobył kontaktową bramkę. Goście ruszyli do ataku i mieli swoje okazje do wyrównania, jednak mimo ambitnej postawy nie zdołali tego uczynić i mecz zakończył się wygraną BM Budownictwo. Zdobyte trzy punkty zapewniły drużynie BM Budownictwo grę w grupie mistrzowskiej.

---

Bardzo ważny krok w kierunku utrzymania się w I lidze wykonali w tym spotkaniu zawodnicy drużyny futbolsport.pl, którzy dość nieoczekiwanie pokonali graczy Nierealu. Od początku tego spotkania drużyną bardziej zdeterminowaną do odniesienia zwycięstwa byli gracze gości, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie 0-1 po bramce Patryka Markiewicza. Taki obrót wydarzeń nie wpłynął jakoś nerwowo na poczynania gospodarzy, którzy w dalszym ciągu wierzyli, że zmiana niekorzystnego wyniku jest tylko kwestią czasu. Niestety dla nich tuż przed przerwą Robert Sobolewski w 23 minucie spotkania znalazł sposób by przechytrzyć bramkarza gospodarzy Dariusza Pawlaka i tym samym powiększył on prowadzenie na 0-2. Po zmianie stron sytuacja ta nie uległa poprawie, z czego skrzętnie skorzystał w 35 minucie Damian Oleksiak. Dzięki swojemu trafieniu powiększył on prowadzenie na 0-3. O tym, że w spotkaniu tym nic już złego graczom drużyny futbolsport.pl się nie może zdarzyć niech świadczy fakt, że gospodarze nie wykorzystali nawet rzutu karnego, który być może tchnąłby odrobinę "życia" w poczynania tej drużyny. Podłamani swoją dyspozycją gracze gospodarzy w 43 minucie raz jeszcze pozwolili swoim rywalom na powiększenie bramkowej przewagi. Okazję wykorzystał ponownie Damian Oleksiak i beniaminek prowadził już 0-4. Jedyne na co było stać w tym dniu graczy Nierealu to honorowe trafienie w ostatniej minucie spotkania autorstwa Macieja Kantarka.

futbolsport.pl

• 23' Robert Sobolewski
  • 35' Damian Oleksiak
  • 43' Damian Oleksiak

---

III Liga
Po trzech słabszych występach ważne zwycięstwo w walce o podium III Ligi odniosła drużyna Las Puszczykowo. Po dobrym meczu pokonała Wpip Mardom 4:2. Początek potyczki w wykonaniu obu drużyn był bardzo chaotyczny. Dużo było niedokładności. Szybciej swoje szyki uporządkowali zawodnicy Lasu, którzy kierowani przez Dominika Kollata w przeciągu czterech minut wyszli na prowadzenie 3:0. Najpierw w przeciągu 60 sekund dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dawid Krzyżaniak. Potem jedno trafienie dołożył Miron Skołuda i gospodarze uzyskali bezpieczną przewagę. Goście przed przerwą zdołali opowiedzieć trafieniem Dawida Wojciechowskiego.
Po zmianie stron do głosu doszedł zespół Wpip Mardom, który wypracował sobie kilka dogodnych szans na zdobycie bramek, jednak piłka albo mijała bramkę Lasu albo świetnie interweniował młody golkiper gospodarzy Adam Buczkowski. W końcu w 38 minucie goście zdobyli drugą bramkę. Po zagraniu Artura Maissnera, piłka po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki. Gdy wydawało się, że gol wyrównujący będzie kwestią czasu, Las Puszczykowo zadał decydujący cios. W 42 minucie gola zdobył Dawid Minge. Wpip Mardom walczył do końca o korzystny wynik, jednak obrona rywala z Adamem na czele nie dała się zaskoczyć. Dzięki wygranej Las Puszczykowo mocno przybliżył swoje szanse na awans do II ligi.

Wpip - Mardom

• 15' Dawid Wojciechowski
  • 38' Artur Maissner

---

Spotkanie v-ce lidera z liderem z III ligowej tabeli nie było okraszone w piłkarskie fajerwerki, ponieważ obydwie drużyny skoncentrowały się jednak bardziej na zrealizowaniu swoich przedmeczowych założeń. Plan ten lepiej zaczęli realizować zawodnicy gości a dokładniej Mateusz Zalewski, który to w 4 minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Rozochoceni takim obrotem wydarzeń zawodnicy drużyny gości osiem minut później ponownie zaatakowali. Tym razem Dawid Kubiak podwyższył prowadzenie na 0-2. Do końca pierwszej połowy tego pojedynku nie zobaczyliśmy już więcej bramek. Po zmianie stron wróciliśmy do gry. Efektem tego była kolejna bramka w 29 minucie dla graczy drużyny Rura Team, którzy to za sprawą Dominika Osesa objęli trzybramkowe prowadzenie. W 35 minucie spotkania o tym jak strzelać bramki przypomnieli sobie zawodnicy "HoReCi", którzy to za sprawą Krzysztofa Adamczaka uzyskali honorowe trafienie. Do końca spotkania wynik końcowy nie uległ już zmianie, choć rozmiary zwycięstwa mogły być bardziej okazałe. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy Rury Team są bardzo bliscy wygrania III ligowych rozgrywek, by tak się stało muszą oni wygrać swoje ostatnie spotkanie w sezonie.

Rura - Team

• 4' Mateusz Leszek Zawalski
  • 29' Dominik Oses

• 17'Mateusz Leszek Zawalski

Podbudowani swoim pierwszym zwycięstwem w sezonie w ostatnim meczu gracze drużyny Wczorajszych rywalizowali tym razem z drugą drużyną ligowej tabeli. Dla graczy Kumpli spotkanie to było ich drugim rozgrywanym tego dnia pojedynkiem, a zarazem było to ich ostatnie starcie w obecnym sezonie. Dość wyrównana lecz, okraszona pięcioma bramkami pierwsza część spotkania pozwoliła graczom gospodarzy zejść na przerwę przy wyniku 3-2. Zapowiadało to równie ciekawą drugą część spotkania. Ambitnie walczący o każdy fragment boiska gracze Wczorajszych mimo usilnych starań nie zdołali ostatecznie wyszarpać choć jednego punktu, co w konsekwencji powoduje, że ci gracze muszą wciąż nerwowo zerkać w kierunku utrzymania w III lidze. Dla zawodników zespołu Kumpli HoReCa Team zwycięstwo to wieńczy udany sezon. Jak na beniaminka tych rozgrywek, górna część tabeli jest wynikiem raczej zadawalającym.