"Mocną stroną naszej drużyny jest kolektyw..."

Wywiad z Robertem Twardowskim, kapitanem kolejnej nowej drużyny w piłkarskiej lidze „siódemek” futbolsport.pl – Spec Kabli.

 

 1. Zadebiutowaliście w lidze futbolsport.pl spotkaniem z Ludowy KS addicted2fun. Jak skomentujesz ten mecz? Jaki według Ciebie jest poziom rozgrywek?

  Wiedzieliśmy, że pierwszy mecz nie będzie łatwy i taki też się okazał. Początkowo gra była wyrównana, ale z upływem czasu zarysowała się nieznaczna przewaga drużyny przeciwnej czego konsekwencją były stracone przez nas bramki. Przegrywając do przerwy 0:4, drugą połowę zagraliśmy z większym animuszem i zaangażowaniem, remisując drugą część spotkania 2:2, lecz niestety przegrywając całe spotkanie 2:6. Pokazuje to, że liga będzie trudna, a poziom wysoki. Jednak o to w sporcie chodzi żeby nie było za łatwo, wtedy zwycięstwa smakują lepiej.

 

 1. Dlaczego zdecydowaliście się na udział w lidze „siódemek”? Czemu nie np. B-klasa?

  Do rozgrywek zgłosiliśmy się za namową Macieja Kaniastego, który swoją osobowością gwarantuję wysoką jakość tego, czego się podejmuję.

 

 1. Skąd tak właściwie wzięły się Spec Kable? Przybliżysz nam historię powstania tego zespołu?

  Nazwa Spec Kable pochodzi od nazwy sponsora, choć historia tej drużyny jest bardzo długa. Kiedyś Spec Kable brały udział w rozgrywkach innej ligi, bardzo popularnej w tamtym czasie i to z dużymi sukcesami. Potem z przyczyn organizacyjnych nasz drużyna musiała zrezygnować z gry w tamtych rozgrywkach, aż do tego roku. Dzięki życzliwości Tomka Modelskiego i FIRMIE SPEC KABLE, team może powrócić i nawiązać do tamtych czasów, choć personalnie nieco się zmienił.

 

 1. Cele na ten sezon?

  Cel na ten sezon - możliwie jak najwyższa lokata na koniec rozgrywek.

 

 1. Jakie są najmocniejsze strony Waszego zespołu? Czego powinni obawiać się rywale?

  Mocną stroną naszej drużyny jest kolektyw, a także mieszanka rutyny z młodością.

 

 1. Kto według Ciebie wygra I, a kto II ligę?

  Faworytem do wygrania pierwszej ligi może być zespól Leny Luboń, natomiast w drugiej lidze przy tak wyrównany poziomie faworytów jest wielu, więc niech to zweryfikuje boisko.

 

 1. Czy macie w swoim składzie zawodników z piłkarską przeszłością?

  Mamy w składzie zawodników występujących swego czasu w klasie okręgowej, a także paru młodszych zawodników grających na podobnym poziomie.

 

 1. Czego oczekujecie po tych rozgrywkach?

  Oczekujemy, że powalczymy, a przy okazji będziemy dobrze się bawić.

  I właśnie tego życzymy drużynie Spec Kable. Powodzenia! 

Wywiad przeprowadził

Mateusz Koszycki

 

Sprawdź nasze produkty