„Wpuścił gorszą niż ja!”

2017-09-15

III dzień rozgrywek ligowych za nami. Relacja poniżej.

W czwartkowy wieczór rozegranych zostało aż 5 spotkań. Na boisku A „rękawice skrzyżowały” zespoły Beastie Boys i futbolsport.pl. Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników – kapitana zespołu Jakuba Świerczyńskiego oraz bramkarza Mateusz Świerczyńskiego. Pierwszy z nich już dziś zmieni stan cywilny. Życzymy wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia. Jeżeli chodzi o gości to w porównaniu z wtorkowym meczem z AWF Oldboys, zespół został wzmocniony przez Michała Komorowskiego, Łukasza Paczkowskiego, Cezarego Kłosa oraz Dariusza Ziółczyka i Kamila Kołodziejka. Spotkanie było bardzo wyrównane i przez pierwsze kilkanaście minut obie strony głównie broniły dostępu do własnej bramki i wyprowadzały szybkie kontrataki. Przełamanie nastąpiło dopiero w 20 minucie spotkania za sprawą Michała Nowaka. Ten sam zawodnik 5 minut później podwyższył wynik na 2:0. Beastie Boys całą I połowę próbowali zaskoczyć rywala, często przedzierali się środkiem boiska, ale byli nieskuteczni, a ponadto bardzo dobrze w obronie grali „sportowi”. W II części gry gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale futbolsport.pl grał uważnie w obronie, starając się trzymać przeciwników na dystans, jak najdalej od własnego pola karnego. Taka taktyka w obliczu coraz częstszych i coraz bardziej konkretnych ataków Beastie Boys okazała się niewystarczająca. W 40 minucie bramkę kontaktową zdobył Adrian Aagten, a 4 minuty później stan meczu wyrównał Mariusz Gruszczyński. Gospodarze zyskali przewagę, ale to futbolsport zadał dwa decydujące ciosy. Oba gole zdobył Michał Nowak, który zasłużył na miano zawodnika meczu. Mecz nie zachwycił, ale obie drużyny pokazały wielką chęć gry i charakter w kluczowych momentach spotkania. Miejmy nadzieję, że w kolejnych starciach obie drużyny wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności.

ul. Gdańska 1 Boisko A

Boisko B i mecz II ligi pomiędzy Kumplami – HoReCa Team, a Arvato Poznań od mocnego uderzenia (i to dosłownie) rozpoczął Robert Szaroleta, który już w 6 minucie otworzył wynik spotkania. Początek doskonały, lecz to Arvato chwilę później przejęło inicjatywę i w ciągu 5 minut zdobyło aż 3 bramki! Strzelali je kolejno: Jacek Augustyniak, Konrad Kraszewski oraz Jakub Panek. Goście kontrolowali przebieg gry do końca I połowy, nie dając zbyt wielu okazji do zdobycia goli popularnym Kumplom. Dwoił się i troił Robert Szaroleta, ale bez wyraźnego wsparcia partnerów nie mógł wpłynąć na obraz gry. W II połowie sytuacja powtórzyła się – szybką bramkę kontaktową w 32 minucie zdobył właśnie Robert Szaroleta, ale... nie długo potem na 4:2 strzelił Żurawski. Arvato mądrze utrzymywało się przy piłce, raz po raz próbując podwyższyć wynik spotkania. Widać było, że Kumple – HoReCa Team pod koniec odpadli z sił i więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Nie można odmówić ambicji doświadczonym zawodnikom gospodarzy, ale tym razem było to za mało, by pokonać dobrze dysponowane Arvato.

ul. Gdańska 1 Boisko B

W czwartkowy wieczór po raz pierwszy w tym sezonie graliśmy na 3 boiskach. Na placu C zameldowali się: Forfiter Poznań i Ludowy KS addicted2fun. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze, kolejno z United 1998 i Spec Kable i stanęły przed szansą objęcia prowadzenia w ligowej tabeli, w przypadku zwycięstwa w tym spotkaniu. Lepiej w pojedynek weszli zawodnicy Forfitera – bramkę już w 8 minucie strzelił Michael Delura. Ludowy próbował grac piłką i szukał swoich szans na skrzydłach, ale gospodarze grali bardzo uważnie, często przerywając ataki rywali w okolicach środka boiska. W 14 minucie Rafał Kaniuk podwyższył na 2:0, nie dając szans bramkarzowi gości. Ludowy KS dopiero w ostatniej minucie nawiązał kontakt, a gola zdobył Paweł Pomin. II część gry to już huraganowe ataki gospodarzy i popis gry najlepszego na boisku Michaela Deluri, który w 29, 31 i 34 zdobył 3 bramki i uświadomił rywalom, że mogą zapomnieć o 3 punktach. Dzieła zniszczenia dopełnili Krzysztof Skowronek w 40, Mateusz Siedlecki w 41 oraz bohater spotkania również w 41, ustalając wynik meczu na 8:1. Forfiter pokazał swoją siłę, opierając grę na charyzmatycznym liderze, ale też sprawnej grze całego zespołu, który nie dał cienia szans Ludowemu. Zespół gospodarzy wyraźnie dał sygnał innym zespołom II ligi, że to dopiero początek i celuje w mistrzostwo, co przy takiej grze jest jak najbardziej uzasadnione.

ul. Gdańska 1 Boisko C

I liga i mecz Nat-Geo z www.terrahaus.pl. Goście mimo problemów kadrowych przystąpili do spotkania stwiając czoła dobrze zorganizowanej ekipie Nat-Geo. Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w 9 minucie za sprawą Bartosza Wrzesińskiego. Goście nastawili się głównie na grę w obronie, starajac się przede wszystkim nie stracić bramki i kontrować przeciwników. Mądre ustawienie „domowych” przez większą cześć I połowy przynosiło zamierzony efekt (poza tą straconą bamką w 9 minucie). Do przerwy było 1:0 i nadal szansa by nawiązać walkę. Nat-Geo starało się narzucić tempo gry i jak njszybciej zdobyć kolejną bramkę. Ta sztuka udała im się w 32 minucie, kiedy wyróżnijący się w całym meczu Mateusz Czajka zdobył bramkę na 2:0. Odpowiedź www.terrahaus.pl była natychmiastowa. Już w kolejnej akcji Artur Roguski otrzymał idealne podanie i z „zimną krwią” wykończył akcję zdobywając gola kontaktowego. I tu po raz drugi do gry wkroczył Mateusz Czajka, który po składnej akcji zespołu doprowadził do stanu 3:1. Grający bez zmian „domowi” nie mieli już sił by skutecznie bronić si przed natarciami gospodarzy, którzy za sprawą Przemysława Pawlaka dobili rywala. 4:1 dla Nat-Geo nie jest zakoczeniem patrząc na skład gości i przebieg gry. www.terrahaus.pl nie pokazał w tym meczu tego, co potrafi, dlatego liczymy, że w kolejnych spotkanaich będąc w pełnym składzie udwowodnią, że piłka nożna to ich żywioł.

4 : 1 (1:0)

Drugi raz tego wieczoru do gry przystąpili Kumple – HoReCa Team. Tym razem ich rywalem był AWF Oldboys, który we wtorek pokonał futbolsport.pl i miał chrapkę na kolejne 3 „oczka”. Gospodarze po ciężki meczu z Arvato musieli wykrzesać z siebie jeszcze trochę sił, by stawić czoła solidnej ekipie „akademików”. Pierwsze minuty pokazały, że tych sił jednak brakuje, co bezlitośnie wykorzystał AWF i za sprawą Rafała Necelmana w 6 minucie objęło prowadzenie. Kilka minut później kolejnego gola pewnym strzałem w róg bramki zdobył Marek Zawadka. Nie pozostał mu dłużnym Rafał Necelman, który chwilę potem doprowadził do stanu 3:0. Po szybkim kontrataku piłkę do siatki załadował Rober Szaroleta. Niestety długo się tą bramką nie cieszył, bo już w 21 minucie po raz 3 tym spotkaniu odpalił Necelman i zrobiło się 4:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po zawodnikach Kumpli widać było olbrzymi zmęczenie. Nie doskawiwali oni do przeciwnika, często pozwalajac na to, by ten bez problemu przedostawał się w obręb ich pola karnego.W drugiej połowie AWF z impetem ruszył pod bramkę Krzysztofa Szarolety i zdobył kolejne sklapy – w 29 minucie Marek Zawadka uderzył nie do obrony po długim rogu bramki, a 60 sekund później Łukasz Urbaniak dołożył kolejen trafinie. W 34 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Marek Zawadka, kompletując hattricka i doprwadzając do wyniku 1:8. Odpwiedź rywali była pirunująca – bardzo dobra indwudualna akcja Roberta Szarolety i mieliśmy 2:8. Furorę robiły komentarze Krzysztofa Szarolety (bramkarz Kumpli), który po bramce wpuszczonej przez bamkarza drużyn gości skomentował: „(He he) Wpuścił gorszą niż ja!”. Kumple – HoReCa Team walczyli do końca o jak najwmniejszy rozmiar porażki. Bramkę na 3:8 zdobył Marcin Pazikowski. Na 7 minut przed końcem wynik meczu ustalił Michał Cichocki i AWF Oldboys wygrało stosunkiem 9:3, inkasując kolejne 3 punkty. Bardzo ciekawy mecz, który podobał się publiczności i pokazał, że Kumple to bardzo ambitna drużyna, która z pewnośćią wykorzysta swoje doświadczenie boiskowe i zaprezentuje się dużo lepiej w kolejnych pojedynkach.