Wygrana Kroplówki.pl w debiucie

2021-09-01

Za nami drugi dzień zmagań w lidze futbolsport.pl. W pierwszej lidze okazałe zwycięstwo odniosła drużyna Nat-Geo. W II lidze www.solarnabo.pl odprawiło z kwitkiem beniaminka, ekipę FlexLink. Od wygranej rozgrywki rozpoczął Team Spiryt. W IV lidze Pecunia Calcio po ciężkim boju okazała się lepsza od FKS FC Forumek. Udany debiut zanotowała drużyna Kroplówka.pl

I Liga
Od wysokiego i pewnego zwycięstwa rozpoczęli ten sezon zawodnicy drużyny Nat-Geo, którzy w spotkaniu dwóch starych znajomych ekip wysoko pokonali graczy drużyny United 1998, aż 7-1. Na tle dobrze dysponowanych podopiecznych Pawła Tuliszki zawodnicy "Zjednoczonych" zaprezentowali się jeszcze w wersji "wakacyjnej", dlatego też wynik końcowy jak i jego rozmiary nie pozostawiają zbyt wiele złudzeń. Po tak okazałej wygranej gracze Nat-Geo pokazują, że półroczna absencja w naszej lidze została bardzo dobrze wykorzystana i wydaję się, że zespół ten będzie rywalizował o wysokie lokaty w I lidze.

United 1998

• 27' Piotr Skrzypczak

---

II Liga
Spotkanie beniaminka II ligi ekipy Flexlink z drużyną www.solarnabo.pl przyniósł tego wieczora sporo piłkarskich emocji okraszonych wieloma twardymi starciami. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy wykorzystali dwie korzystne sytuacje. W 10 minucie na listę strzelców wpisał się Filip Gożdzikowski, natomiast w 18 minucie na 2:0 podwyższył Kamil Kołodziejczak. Do przerwy mimo okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie.
Już na początku drugiej odsłony bramkę na 3-0 zdobył Kacper Furs i nic nie wskazywało by spotkanie to miało jeszcze swoją dramaturgię. Na szczęście dla widowiska kontaktowa bramka strzelona w 29 minucie przez Adriana Janaszka była pozytywnym impulsem dla graczy FlexLink. W 43 minucie za sprawą Emila Tomczyka wynik brzmiał już tylko 3-2, więc gracze gości za kolejny cel postawili sobie doprowadzenie do remisu. Mimo usilnych starań i momentami przy bardzo desperackich atakach beniaminka II ligi, ostateczny cios zadali jednak bardziej rutynowani drugoligowcy, czyli zawodnicy www.solarnabo.pl. W ostatniej akcji spotkania ustalili wynik końcowy na korzyść gospodarzy. FlexLink na inaugurację przegrał, ale pozostawił dobre wrażenie.

FlexLink

• 29' Adrian Janaszek
  • 43' Emil Tomczyk

---

III Liga
Od zwycięstwa nad Wpip-Mardom rozgrywki rozpoczął zespół Team Spiryt. Od pierwszej minuty lepszym zespołem byli gospodarze, którzy atakowali z dużym animuszem, jednak bez efektu bramkowego. Z kolei Wpip-Mardom ograniczał się głównie do defensywy, ponieważ od początku spotkania grał o jednego zawodnika mniej (siódmy zawodnik dojechał po 10 minutach). Mimo osłabienia defensywa gości grała dość uważnie i utrzymywała korzystny wynik do 17 minuty. Wtedy to po rzucie rożnym strzałem z woleja popisał się Bartosz Iwaniak i dał prowadzenie ekipie Team Spiryt.
Po zmianie stron mecz toczył się głównie w środku pola. Team Spiryt dążył do podwyższenia rezultatu, natomiast Wpip-Mardom kontratakami próbował zaskoczyć rywala. Mimo wielu szans, wynik długo nie ulegał zmianie. Dopiero pod koniec spotkania szybka kontra gospodarzy zakończyła się celnym trafieniem Sebastiana Umińskiego, który tym samym przypieczętował trzy punkty dla ekipy Team Spiryt.

IV Liga
Wielką niewiadomą dla graczy WUW Poznań było spotkanie z ekipą Kroplówki.pl, którzy dopiero od tego sezonu rozpoczęli swoje zmagania w naszej lidze. Pierwsze 25 minut, mimo iż były bardzo wyrównane lepiej wykorzystali gracze gości, którzy po jednej z akcji w 18 minucie za sprawą Łukasza Michalskiego objęli prowadzenie 0-1. Przy takim wyniku obie ekipy zeszły na przerwę.
Od początku drugiej części spotkania postawa graczy debiutanta uległa znacznej poprawie, a duża w tym zasługa grupki kibiców tej drużyny która "spóźniona" dotarła na obiekt POSIRU i rozpoczęła swój głośny doping. Wsparcie z trybun ewidentnie uskrzydliło ataki Kroplówka.pl. Na efekty długo nie czekaliśmy. W 28 minucie padła wyrównująca bramka po celnym trafieniu Marcina Pietrzaka. Gol wyrównujący mocno rozochocił gospodarzy, którzy raz jeszcze w 34 minucie po strzale Krystiana Kąsowskiego dali swoim kibicom powód do radości. Kropkę nad "i" postawił w 40 minucie Filip Godurkiewicz. Tym samym komplet punktów na starcie stał się faktem. Gratulujemy zwycięstwa i tak wiernych kibiców!

WUW Poznań

• 18' Łukasz Michalski

---

Wyrównane widowisko na rozpoczęcie sezonu jesiennego stworzyły drużyny FKS FC Forumek i Pecunia Calcio . W pierwszej części optyczną przewagę posiadała Pecunia Calcio, która stworzyła sobie kilka dogodnych okazji, ale wykorzystała tylko jedną. W 11 minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Maćkowiak. Gospodarze stopniowo wchodzili w spotkanie i w miarę upływu czasu zagrażali bramce rywala. Mieli okazje, ale nie umieli ich zamienić na bramki.
Druga połowa przebiegała podobnie jak pierwsza. Goście atakowali i byli bliscy podwyższenia prowadzenia, jednak zawodziła skuteczność. Z kolei FC Forumek wyprowadzał groźne kontrataki i po jednym z nich w 42 minucie Marcin Pilichowski doprowadził do wyrównania. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Goście rzucili się do ataku i zdołali na trzy minuty przed końcem spotkania zdobyć zwycięska bramkę. Gol autorstwa Michała Rojewskiego. Pecunia Calcio wygrała, ale musiała się sporo napocić na końcowy sukces. Z kolei FKS FC Forumek przeprowadził kilka roszad w składzie. Trzech zawodników doszło, czterech odeszło. Zmiany pozytywnie wpłynęły na grę tego zespołu i choć z Pecunią przegrali, to w wielu momentach pokazali że są równorzędnym przeciwnikiem.