Zaczęliśmy zgodnie z planem

2021-08-31

Po niespełna dwumiesięcznej przerwie ruszył X sezon ligi siódemek futbolsport.pl. Już pierwsze kolejki pokazały, że czeka nas niezwykle interesująca i pełna emocji runda. Pierwszą bramkę w sezonie jesień 2021 zdobył zawodnik drużyny O Jezus Maria - Paweł Paszkiewicz. Na dzień dobry w I lidze mieliśmy niespodziankę. Ekipa iTreningi.pl okazała się lepsza od drugiej drużyny sezonu wiosna 2021, zespołu Nołnejm. W II lidze udany debiut zanotowały Bengalskie Koty, które pokonały spadkowicza z I Ligi ekipę Laruss Players. Z kolei na trzecioligowym poziomie O Jezus Maria w dobrym stylu rozprawiło się z Antdata. Przypomnę, że zespół Antdata opuścił drugoligowe szeregi. Udanie sezon rozpoczęła ekipa Rura Team, która miała świetną końcówką sezonu wiosennego. W polu pokonanym pozostawiła beniaminka, zespół Są gorsi. W końcu w IV Lidze już na inaugurację zwycięstwo odniosła drużyna Blind Fish, która na wiosnę nie zdobyła punktu. W drugim meczu tej ligi debiutant, zespół Kopacze, przegrał z All Stars Kopanito.

I Liga
Od falstartu rozpoczęli ten sezon jesienny v-ce mistrzowie I ligi zawodnicy drużyny Nołnejm, którzy dość niespodziewanie przegrali z niżej notowanym rywalem ekipą iTreningi.pl. Ósmy zespół poprzedniego sezonu był wczoraj bardzo dobrze dysponowany i postawił wysoko poprzeczkę gospodarzom. Nołnejm mimo ambitnej postawy i wielu sytuacji podbramkowych musiało uznać wyższość graczy iTreningi.pl. Dużą rolę w zwycięstwie miał bramkarz iTreningi.pl, Grzegorz Witek który tego dnia parokrotnie swoimi paradami uchronił swój zespół od utraty bramki. O skuteczną dyspozycję pod bramką rywala zadbał Wojciech Sysiak, który w pierwszej połowie skompletował klasyczny hat-trick.

Ordo

• 10' Wojciech Sysiak
  • 21' Wojciech Sysiak
  • 24' Wojciech Sysiak
  • 46' Bartosz Tomaszewski

---

II Liga
Dobre, żywe widowisko stworzyły ekipy Laruss Players i Bengalskie Koty. Dla gości był to debiut w lidze futbolsport.pl i trzeba przyznać, że wypadł on okazale. Już w 6 minucie Bengalskie Koty wyszły na prowadzenie po trafieniu Roberta Wiśniowskiego. Wyrównał w 12' Michał Janiak. W 19 minucie za sprawą Bartłomieja Imosy "Koty" odzyskały prowadzenie, a trzy minuty później na 1:3 podwyższył najlepszy na boisku Mikołaj Nowak. Laruss Players zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Dobitkę po rzucie karnym skutecznie wykorzystał Kamil Winger.
Po zmianie stron tempo nie spadło i byliśmy świadkami wymiany ciosów. W 42 minucie wynik brzmiał 4:8 na korzyść Bengalskich Kotów i nic nie wskazywało, że czeka nas emocjonująca końcówka. A jednak! Pogoń spadkowicza była niesamowita. Niestety do wyrównania zabrakło jednak czasu i mecz zakończył się wygraną debiutantów.

Bengalskie Koty

• 6' Robert Wiśniowski
  • 19' Bartłomiej Imosa
  • 30' Damian Mańczak
  • 41' Adam Gomoliński

---

III Liga
Po pierwszej połowie spotkania nic nie wskazywało na to, że obydwie drużyny tego dnia przełamią swoją strzelecką niemoc. Dopiero na dziewięć minut przed końcem tego spotkania byliśmy świadkami skutecznego przełamania w wykonaniu graczy gości. Po bramce Adama Sawarzyńskiego objęli prowadzenie 0-1. Końcówka należała do gospodarzy, którzy w tym czasie aż trzy krotnie trafili do bramki rywala i tym samym zapewnili sobie pierwszy komplet punktów na starcie obecnego sezonu.

Są gorsi

• 41' Adam Sawarzyński

---

Dość nietypowy przebieg miało spotkanie pomiędzy drużynami Antdata i O Jezus Maria. Do 40 minuty na boisku rządziła jedna ekipa- O Jezus Maria. Pierwsza połowa to koncertowa gra gości, którzy po składnych akcjach dochodzili do sytuacji bramkowych. Skutecznie wykorzystywali błędy defensywy rywala. Efektem były cztery bramki do przerwy.
Po zmianie stron nadal dominująca była drużyna O Jezus Maria. Co prawda nie stwarzała sobie już tylu sytuacji bramkowych, ale miała kontrolę nad meczem. W 40 minucie goście prowadzili 1:6. Nagle coś się zacięło w grze O Jezus Maria, a do głosu doszedł spadkowicz z II Ligi. Antdata zaczęła odrabiać straty i na minutę przed końcem przegrywała już tylko jedną bramką! Ostatecznie O Jezus Maria dowioźli zwycięstwo do ostatniego gwiazdka sędziego i mogli się cieszyć z pierwszych trzech punktów.

O Jezus Maria

• 6' Paweł Paszkiewicz
  • 10' 10 Rafał Wróblewski
  • 15' Wiktor Skotarczak
  • 18' 17 Wojciech Socha
  • 35' Paweł Paszkiewicz
  • 40' 14 Mateusz Kaczałka

• 45'17 Wojciech Socha

IV Liga
Wyrównane i bardzo zacięte spotkanie stworzyły obydwie drużyny, które poprzedni sezon zakończyły w dolnej części IV ligowej tabeli. Lepiej ten pojedynek rozpoczęli gospodarze, którzy już w 10 minucie za sprawą Szczepana Nowaka objęli prowadzenie 1-0. Gdy wydawało się że kolejne bramki dla graczy Yanosik Team będą kwestią czasu, tuż przed przerwą bramkę wyrównującą zdobył Mateusz Niedzielski. Do przerwy mieliśmy remis. Po zmianie stron spotkanie to nie uległo zmianie, mimo iż obydwie drużyny mocno pracowały na zmianę wyniku. Niespodziewane przełamanie nastąpiło dopiero w 44 minucie, kiedy po strzale Radosława Theussa piłka zatrzepotała w siatce bramki rywala. Dla graczy drużyny Blind Fish oprócz kompletu punktów to zwycięstwo to ma jeszcze większe znaczenie, ponieważ jest ono ich pierwszym od początku poprzedniego sezonu.

Blind Fish

• 22' Mateusz Niedzielski

---

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli młodzi gracze drużyny All Stars Kopanito, którzy nie bez problemów pokonali dużo bardziej doświadczonego rywala- zespół Kopaczy. Mimo szybkiego prowadzenia 2:0 i dużej przewagi optycznej, gracze gospodarzy nie potrafili tego spotkania całkowicie zdominować. W konsekwencji debiutant w lidze futbolsport.pl zdołał zdobyć dwie bramki i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 3-2 dla All Stars Kopanito.
Drugą część lepiej zaczęli gracze All Stars Kopanito, którzy w 27 minucie po trafieniu Grzegorza Kleknera (zdobył w tym meczu trzy bramki) powiększyli przewagę do dwóch "oczek". Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców sześć minut później, ustalając tym samym wynik końcowy. Dobra forma strzelecka Grzegorza Klenkera w dużym stopniu pomogła w zdobyciu przez All Stars Kopanito pierwszych trzech punktów. Kopacze mimo ambitnej postawy przegrali, jednak pokazali się z dobrej strony i w kolejnych potyczkach nie stoją na straconej pozycji.