Podsumowanie zmagań w 1. lidze

2021-07-16
Podsumowanie zmagań w 1. lidze

Grant Tkaniny Poznań w koronie mistrzowskiej, Lena Luboń z wicemistrzostwem, Nołnejm objawieniem sezonu, Laruss Players żegna I ligę

W najwyższej klasie rozgrywkowej Ligi futbolsport.pl rywalizacja o mistrzostwo oraz utrzymanie trwała do ostatnich kolejek. Padło kilka sensacyjnych wyników, nie obyło się bez niespodzianek. Kto sezon może zaliczyć do udanych, a kto do raczej do zapomnienia? Czas na podsumowanie 1. ligi.

Tabelę zamknął zespół, Laruss Players. Ekipa Kamila Wingera nie zdołała utrzymać się w elicie. Do ostatniej kolejki walczyła, jednak musiała uznać wyższość drużyny Junikowo Crew. Był to niezwykle chimeryczny zespół, który potrafił powalczyć z najlepszymi, a tracił punkty z teoretycznie słabszymi rywalami. Do tego trzeba dodać niestabilną kadrę, praktycznie co mecz zespół grał w innym składzie. Te rotacje negatywnie wpłynęły na zespół, który nie tworzył monolitu.

Z dużym trudem zdołała się utrzymać Drużyna Szpiku. Zajęła przedostatnie miejsce. Przed sezonem Damian Łapajczyk skompletował nawet niezły skład, który miał walczyć z najlepszymi. Boisko szybko zweryfikowało potencjał zespołu i choć drużyna miała przebłyski (remis z Leną Luboń) to i tak do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie. Drużyna Szpiku pozostała w elicie i to jest najważniejsze.

Miejsce 10. dla Junikowo Crew. Ekipa debiutowała w rozgrywkach ligi futbolsport.pl. Debiut nie okazał się nadzwyczajny, choć potencjał zespołu jest bardzo duży. Zespół posiada kilku niezłych zawodników, którzy potrafią grać w piłkę. Brakuje niestety dyscypliny taktycznej, większej wiary w zwycięstwo, a przede wszystkim ambicji. Na pewno miejsce 10. jest poniżej możliwości tego zespołu. Zawodnicy Mateusza Gidaszewskiego muszą zdecydowanie poprawić się mentalnie, wtedy będą walczyć o wyższe cele.

Poniżej swojego poziomu zaprezentowało się United 1998, które zajęło 9. lokatę. "Zjednoczeni" grali słabo, ewidentnie zatracili formę. Przy tym wzajemne pretensje do siebie powodowały, że zespół nie tworzył monolitu. Całe szczęście z pomocą przyszedł prezes United 1998, Marcin Chmielewski, który przeprowadził kilka męskich rozmów. Poprawiła się lepsza gra, ale bilans dwóch wygranych i trzech remisów szału nie robi. Celem było utrzymanie i to zostało osiągnięte.

Na 8. pozycji jeden z beniaminków, ekipa iTreningi.pl. Dla trenerów był to zdecydowanie sezon na przetrwanie i poznanie pierwszoligowej rzeczywistości. Patrząc na miejsce w tabeli i zdobycz punktową (15), należy stwierdzić, że zespół iTreningi.pl wkomponował się realia I ligi. Z silniejszymi przeciwnikami przegrywał, natomiast z rywalami ze swojej półki skutecznie punktował. Adam Ozygała i spółka mogą być jak najbardziej zadowoleni z debiutu w I Lidze.

7. miejsce przypadło drugiemu z beniaminków, drużynie BM Budownictwo. Ukraiński team może czuć spory niedosyt, bowiem po wygraniu drugoligowych zmagań miał być objawieniem rundy. Nic z tego. Zespół grał nierówno, przy tym jak spotkanie nie układało się po ich myśli, bardzo nerwowo reagował. Zawodnicy kłócili się między sobą, co przekładało się na grę. Najciekawsze jest w tym to, że ekipa piłkarsko nie odbiegała. Mało tego z zespołami wyżej notowanymi prowadziła wyrównane boje. Potencjał piłkarski jest, więc pozostaje uporządkować pozostałe kwestie.

Obrońca tytułu Autoplatforma dopiero na 6. miejscu. Bardzo słaby sezon w wykonaniu byłego mistrza. Po wpadce z Leśnymi Dziadkami w drugiej kolejce wydawało się, że zespół krótki kryzys ma za sobą. Wygrał trzy kolejne spotkania, jednak porażki z Grantem i Leną Luboń mocno odbiły się w psychice zespołu. Ekipa miała jeszcze szansę na pudło, jednak w decydującym meczu o grupę mistrzowską przegrała z Nołnejm. Sezon stracony. Miejmy jednak nadzieję, że drużyna odbuduje się na jesień.

5. miejsce do Leśnych Dziadków. Był to zdecydowanie najlepszy sezon w wykonaniu "Leśnych". Zespół rozpoczął od sensacyjnej wygranej nad Autoplatformą i to pociągnęło ekipę. Drużyna grała bez kompleksów. W każdym spotkaniu było widać wolę zwycięstwa. Bracia Terpiłowscy stworzyli świetny monolit, który rozumiał się na boisku. Przy tym dobry bramkarz i ambitna gra doprowadziła Leśne Dziadki do tak wysokiego miejsca. Brawo Panowie za postawę i bardzo dobry wynik.

Tuż za podium wylądował zawsze nieobliczalny zespół Niereal. Zawodnicy kierowani przez Darka Pawlaka początek sezonu mieli nie za ciekawy. Ale jak już się rozkręcili to byli nie do zatrzymania. Oczywiście swoje trzy grosze do sukcesu dołożył wspomniany Darek Pawlak oraz kierujący defensywą Maciej Kantarek. Robili to na tyle skutecznie, że Niereal miał najlepszą obronę. Nie można pominąć również pozostałych graczy, którzy też dołożyli swoją cegiełkę. Niereal to gra zespołowa i na tym ta drużyna bazuje. Nie ma gwiazd, są za to rzetelni zawodnicy znający swoją wartość.

Brązowe medale przypadły w udziale ekipie Nołnejm. Zespół debiutujący w lidze siódemek futbolsport.pl był objawieniem tej rundy. Grająca z dużym luzem, a przy tym technicznie drużyna Nołnejm przez osiem kolejek była niepokonana. Zespół pokazał dużą jakość, a Jakub Paziewski należał do jednych z najlepszych zawodników tego sezonu. Gdyby nie plaga kontuzji, kto wie gdzie Nołnejm by skończyło. Udało się zdobyć najniższy stopień podium, co jest sporym sukcesem tej młodej drużyny. Gratulacje Panowie!

Wicemistrzem I ligi został nie kto inny jak Lena Luboń. O ile się nie mylę, jest to trzecie wicemistrzostwo pod rząd graczy Leny. Zespół miał niezwykle wyrównaną kadrę i choć była ona nieliczna to miała sporo jakości. Wyróżniał się Artur Bednarczyk, który przerastał poziomem gry większość zawodników. W decydującej batalii o mistrzostwo niestety nie mógł zagrać (wyjazd do Niemiec). "Żółci" najpierw nieoczekiwanie zremisowali z Drużyną Szpiku, a potem w fazie play off ulegli wysoko ekipie Nołnejm. To spowodowało, że tytuł mistrzowski się oddalił. Niemniej zespołowi należą się gratulacje za postawę. Wciąż należą oni do czołówki drużyn ligi futbolsport.pl

Najlepszym zespołem w sezonie Wiosna 2021 została ekipa Grant Tkaniny Poznań. Wymarzone mistrzostwo, zdobyte w imponującym stylu. Dwanaście zwycięstw i tylko jedna porażka. To pokazuje kto w tym sezonie był najlepszą ekipą. Leszek Grzybowski i spółka dopięli swego. Grali najlepszy futbol, a przy tym Kacper Sworacki został zawodnikiem sezonu. Grant Tkaniny Poznań w pełni zasłużenie sięgnęli po MISTRZOSTWO Ligi futbolsport.pl w sezonie Wiosna 2021. Wielkie GRATULACJE Panowie! Czerwony dywan już czeka, możecie otwierać szampany.

 

                                                                                                                                                         Pozdrawiam

                                                                                                                                                          Organizator

Sprawdź nasze produkty

Specjalnie dla wszystkich zawodników przygotowaliśmy kod rabatowy, który można wykorzystać przy zakupach w naszym sklepie internetowym futbolsport.pl!
Aby wykorzystać kod na 8% rabatu wpisz go w koszyku podczas składania zamówienia!
KOD RABATOWY:
ligafs2021