Podsumowanie zmagań w 3. lidze

2021-07-14
Podsumowanie zmagań w 3. lidze

Awans Szczepionkowców w debiucie, FlexLink wicemistrzem III Ligi, Oldboys Plus trzecią siłą, udana końcówka sezonu w wykonaniu Rura Team i Team Spiryt

Po IV Lidze pora podsumować zmagania w III Lidze. Było to niezwykle wyrównany i zacięty sezon. W pewnym momencie aż trzy drużyny z czołówki miały po tyle samo punktów i kwestią otwartą było kto wygra III Ligę. Na pewno z sezonu na sezon poziom ligi się podnosi. To pokazuje, że zespoły mocno się wzmacniają. Co ciekawe, w III Lidze mieliśmy międzynarodowe towarzystwo, bowiem występowały w niej ekipy z Argentyny i Turcji. Pora podsumować wyczyny naszych ligowców.

Na 13 miejscu uplasował się argentyński zespół Sudamerica Unida. Ekipa ta wprowadziła dużo kolorytu do naszych rozgrywek, jednak pod koniec sezonu z powodów kadrowych musiała oddać kilka spotkań walkowerem, co poskutkowało spadkiem do IV Ligi.

Drugim spadkowiczem jest Boekestijn Transport. Drużyna ta od początku borykała się z problemami kadrowymi. Gdy już skompletowała skład to zaczęła ambitnie walczyć o utrzymanie. Walka trwała do ostatniej kolejki. Niestety nie udało się i Boekestijn Transport musi opuścić trzecioligowe szeregi.

11 miejsce przypadło tureckiej ekipie Anatolia FC. Zespół ten wyraźnie zapoznawał się z realiami naszej ligi. Mieli kilka dobrych spotkań, jednak w większości schodzili z boiska pokonani. Do wyróżniających się zawodników należał I. Taylan Uzunoglu, który został drugim strzelcem III Ligi. Ciekawostką niech będzie fakt, że kiedyś Taylan grał z dużym powodzeniem w I lidze tureckiej.

10 miejsce dla zespołu O Jezus Maria. Beniaminek miał wyraźnie przejściowy sezon. Kilka kontuzji w składzie spowodowało, że przed zakończeniem rozgrywek drużyna ta drżała o trzecioligowy byt. Udało się utrzymać, dzięki czemu sezon jesienny O Jezus Maria zagra w III lidze. Biorąc pod uwagę, że minioną rundę O Jezus Maria nie zagrała w pełnym składzie, należy się spodziewać zdecydowanie lepszego występu w sezonie Jesień 2021.

Słabsza runda w wykonaniu zespołu La Croqueta. Po spadku z II Ligi drużyna wyraźnie nie może odzyskać blasku. W sezonie wiosennym ekipa ta zajęła zaledwie 9 lokatę. Na potencjał tego zespołu jest to zdecydowanie za niskie miejsce, jednak znając ambicje podopiecznych Mateusza Daszkiewicza, należy spodziewać się, że zespół znowu odpali i będzie walczył o wyższe cele.

8 ekipą trzecioligowych zmagań została drużyna Wczorajszych. Trzeba przyznać, że była to chimeryczna runda w wykonaniu beniaminka. Zespół potrafił powalczyć jak równy z równym z ekipą FlexLink, by w kolejnym spotkaniu ulec niżej notowanemu rywalowi jakim był Anatolia FC. Zdecydowanie brakowało drużynie stabilizacji formy, a liczne roszady w składzie zdecydowanie w tym nie pomogły.

Na 7. miejscu zakotwiczyli Szturmowcy. Ekipa ta zgromadziła 17 punktów i grała nieźle, choć chwilami zbyt otwarcie. Kończyło się to niepotrzebnymi stratami punktów. Gdy mieli poukładaną grę w obronie, prezentowali się znacznie lepiej i potrafili urywać punkty wyżej notowanym rywalom. Mimo wszystko ich pozycja jest dużym postępem. Widać, że nowy obiekt na Golęcinie odpowiada zawodnikom Darka Mieczkowskiego.

W połowie stawki uplasował się doświadczony zespół MKS Przemysław Oldboys. Drużyna nie schodzi od kilku sezonów poniżej pewnego poziomu. Zespół z dużym powodzeniem walczy z młodszymi ekipami i pokazuje się z bardzo dobrej strony. Sezon wiosenny może zaliczyć za udany tym bardziej, że przez całą rundę grał jednym składem. Rzadko wspomagał się młodzieżą z Przemysława Poznań.

5 miejsce dla Team Spiryt. Dobry sezon tej drużyny, która gdyby lepiej wystartowała mogłaby liczyć się w grze o pudło. Niestety na początku sezonu strata punktów spowodowała, że zespół stopniowo odbijał się od dna. Zrobił to na tyle udanie, że po świetnej końcówce rundy zdołał wskoczyć na piąte miejsce. Przed sezonem apetyty były większe, ale i tak sezon można zaliczyć do udanych.

Spory niedosyt może mieć ekipa Rura Team, która po niezłej grze była bliska awansu do III Ligi. Niestety skończyło się czwartej lokacie, która nie jest zła, jednak dla zawodników Rura Team nie jest satysfakcjonująca. Gdyby nie dość pechowe trzy remisy, Rura Team mogłaby cieszyć się z awansu, a tak pozostał niesmak. Czy coś zawiodło? Trudno powiedzieć. Zespół grał równo, zdobył aż 67 bramek co jest drugim wynikiem w III Lidze. Jesień 2021 powinna należeć do tej drużyny.

Pora na miejsca premiowane awansem. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Oldboys Plus. Po porażce 1:3 na inaugurację, ekipa w kolejnych 8 meczach rozstrzygała wynik na swoją stronę. Na trzy kolejki przed końcem trzy drużyny (w tym Oldboys Plus) miały po 24 punkty i kwestia pierwszego miejsca była sprawą otwarta. Niestety zadyszka na koniec sezonu spowodowała, że Oldboy Plus zdobyli trzecie miejsce. Gratulacje!

Świetny sezon w wykonaniu ekipy FlexLink, która zajęła 2 miejsce w III Lidze. Drużyna przed sezonem wzmocniła się Mikołajem Daszkiewiczem, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Mikołaj nie dość, że zdobył aż 40 bramek to w dużej mierze przyczynił się do awansu. Poza tym na wyróżnienie zasługuje Alan Markowski, bramkarz FlexLink. Wszystko drużynie FlexLink w tym sezonie wypaliło. Może poza pierwszym meczem, który jak potem się okazało był o pierwsze miejsce. Zespół przegrał na inaugurację ze Szczepionkowcami-mistrzami III Ligi. W każdym razie wicemistrzostwo i awans osiągnięty w bardzo dobrym stylu. Wielkie brawa!

Rewelacją rozgrywek zostali Szczepionkowcy. Nowa drużyna, która debiutowała w lidze futbolsport.pl, w puli trzecioligowców pokazała świetny styl i żelazną defensywę. Wygrała III ligę, bo tworzyła monolit. Na wynik pracował cały zespół. W pierwszych sześciu spotkaniach zdobyli komplet punktów. To pozwalało rozdawać im karty w trzecioligowej stawce. 10 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka to bilans mistrza III Ligi. Zasłużone GRATULACJE Panowie, możecie otwierać szampany i myśleć o tym, co czeka Was w 2. lidze.

 

                                                                                                                                                            Pozdrawiam

                                                                                                                                                              Organizator

Sprawdź nasze produkty

Specjalnie dla wszystkich zawodników przygotowaliśmy kod rabatowy, który można wykorzystać przy zakupach w naszym sklepie internetowym futbolsport.pl!
Aby wykorzystać kod na 8% rabatu wpisz go w koszyku podczas składania zamówienia!
KOD RABATOWY:
ligafs2021