Są gorsi w III Lidze

2021-07-09

Nowy mistrz potwierdził formę mistrzowską, "Zjednoczeni" z porażką kończą sezon, FC Grunwald pokonuje Dom Konopi, imponująca końcówka sezonu w wykonaniu Rura-Team, zwycięski Team Spiryt, Oldboys Plus przypieczętował awans do II Ligi, Yanosik Team lepszy od WUW Poznań, Są gorsi dopieli swego i wywalczyli awans do III Ligi.

Dopięli swego mowa o drużynie Są gorsi, która w decydującym meczu o awans do III Ligi pokonała All Stars Kopanito. Przed tym spotkaniem na trzecim miejscu premiowanym awans do III Ligi była Pecunia Team, która o punkt wyprzedzała ekipę Są gorsi. Goście zaczęli mecz z dużym animuszem i już w 2 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Simona Opielskiego. Gdy wydawało się, że dalsze bramki będą kwestia czasu do głosu doszła drużyna All Stars Kopanito, która kilkakrotnie groźnie zagroziła bramce rywala. W 20 minucie doprowadziła do wyrównania. Pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Marcin Winter. Gdy wydawało się, że pierwsza część zakończy się remisem w niegroźnej sytuacji jeden z obrońców All Stars chciał wybić piłkę. Zrobił to na tyle niefortunie, że odbiła się ona od nogi nabiegającego Jakuba Szykownego i wpadła do bramki.
Początek drugiej połowy dość wyrównany. Gospodarze dążyli do wyrównania, natomiast Są gorsi skupieni na defensywie nastawili się na kontry. Decydująca o wyniku spotkania okazała się 35 minuta. Wtedy to goście dwukrotnie znaleźli drogę do bramki. Co prawda All Stars przy stanie 1:4, zdołał szybko odpowiedzieć golem Mikołaja Chilimończyka, jednak do końca meczu Są gorsi kontrolowali wydarzenia na boisku. W 38 minucie podwyższyli na 2:5 po bramce Adama Swarzyńskiego, a wynik spotkania ustalił w 40 minucie Szymon Kasprowicz. Są gorsi zdobywają trzy punkty i tym samym wyprzedzają w tabeli Pecunię Team i meldują się w III Lidze. Gratulacje dla drużyny za awans, tym bardziej że zespół Są gorsi jest debiutantem w lidze futbolsport.pl.