Laruss Players opuszcza I Ligę

2021-07-08

Środowa seria spotkań przyniosła nam kolejne rozstrzygnięcia. W I Lidze po porażce z Junikowo Crew, spada zespół Laruss Players. Spotkanie nie przyniosło spodziewanych emocji bowiem ekipa Junikowo Crew była w tym meczu zdecydowanie lepsza. Przeważała w każdym elemencie rzemiosła piłkarskiego. Udanie sezon zakończyła ekipa Poznańskich Orłów, która pokonała drużynę futbolsport.pl. Było to dobre widowisko w którym goście prowadzili już 0:2, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Dobra gra Poznańskich Orłów w drugiej części pozwoliła im na odniesienie zwycięstwa z wyżej notowanym rywalem. Porażka i zwycięstwo tak sezon zakończyła drużyna Szturmowców. Najpierw w pierwszym spotkaniu, Szturmowcy wyraźnie ulegli zespołowi Rura Team 1:9. Co prawda Szturmowcy w 12 minucie prowadzili 1:0, ale w dalszej części meczu dominacja Rura Team nie podlegała dyskusji. Goście grali z dużym rozmachem i pomysłowo. Widać było że świetnie się czują na trawie naturalnej. Druga potyczka Szturmowców przeciwko Oldboys Plus była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. Co prawda do przerwy to Oldboys Plus prowadził 1:2, ale po zmianie stron zobaczyliśmy odmienioną drużynę Szturmowców, która odwróciła losy spotkania i zasłużenie wygrała 5:3. Świetną skutecznością popisał się zespół Wpip-Mardom, który rozgromił ekipę Dekpol aż 15:0. Było to dziwne spotkanie, bowiem grę prowadził zespół Dekpol, jednak w piłce liczą się bramki a te w tym meczu zdobywała druga drużyna IV Ligi. Zacięty bój stoczyły w IV Lidze ekipy Borówiec Team i Yanosik Team. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu, Borówiec Team okazał się lepszy o jedno trafienie. Ważne zwycięstwo w drodze do awansu do III Ligi odniosła drużyna Są gorsi. W polu pokonanym pozostawiła ekipę Volkswagen Group Services. Nie było to łatwe spotkanie dla gospodarzy bowiem Volkswagen wysoko zawiesi poprzeczkę. Nie dość wspomnieć, że do przerwy mieliśmy remis 1:1. Dopiero po zmianie stron Są gorsi pokazali swoją wartość i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki wygranej Są gorsi mają punkt straty do ekipy Pecunia Calcio. Jeżeli dzisiaj pokonają ekipę All Stars Kopanito to mogą świętować awans do III Ligi.