Grant Tkaniny Poznań mistrzem I Ligi

2021-07-07

Sezon wiosenny zbliża się ku końcowi. Tym samym padają decydujące rozstrzygnięcia. W I Lidze poznaliśmy nowego mistrza. Została nim drużyna Grant Tkaniny Poznań, która zapewniła sobie tytuł mistrzowski po zwycięstwie nad Nołnejm. Po wygranej nad Laruss Players utrzymanie zapewniła sobie Drużyna Szpiku. Blisko utrzymania jest również zespół Junikowo Crew, który okazał się lepszy od Drużyny Szpiku i do utrzymania wystarczy im remis w dzisiejszej potyczce przeciwko Laruss Players. Wygraną nad United 1998 zakończyła rozgrywki drużyna BM Budownictwo. W II lidze po wygranej nad Inteco B.S. utrzymanie zapewnił sobie zespół FC Grunwald, z kolei Dom Konopi okazał się lepszy od Team Envitest. W IV Lidze awans do III Ligi świętuje ekipa Wpip-Mardom po pokonaniu zespołu Borówiec Team. FKS FC Forumek przegrał z rozpędzonym Spartanks.

I Liga
Grant Tkaniny Poznań nowym mistrzem I Ligi! Stało to się po zwycięstwie nad zespołem Nołnejm 10:3. Od pierwszej minuty Grant narzucił swój styl gry i stworzył sobie kilka dogodnych okazji. W 6 minucie prowadzenie gospodarzom dał najlepszy na boisku Kacper Sworacki. W 12 minucie było 2:0, natomiast w 20 minucie 4:0 dla Granta. Wszystkie bramki zdobył wspomniany Kacper. Goście w tym czasie mieli kilka dogodnych okazji, ale w tym dniu zawodziła skuteczność. Ogólnie drużyna Nołnejm zagrała zdecydowanie słabiej niż w poniedziałkowej potyczce przeciwko Lenie Luboń. Do przerwy Grant prowadził trzema "oczkami", bowiem tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łochyński.
W II połowie nadal stroną przeważającą była ekipa lidera I Ligi. Tuż po zmianie stron Kacper Sworacki zdobył swoją piątą bramkę. Grant grał z dużym rozmachem, a że ekipie Nołnejm wyraźnie w tym dniu nie szło to dalsze bramki były kwestią czasu. W 42 minucie Grant prowadził 8:1 i było praktycznie po meczu. Gratulacje dla podopiecznych Leszka Grzybowskiego za zwycięstwo w I Lidze w tym niezwykle wyrównanym i trudnym sezonie. Gratulacje również dla zespołu Nołnejm, który w debiutanckim sezonie zajęli III miejsce.

Nołnejm

• 24' Mikołaj Łochyński
  • 44' Kuba Paziewski
  • 49' Kuba Paziewski

---

Mecz Laruss Players kontra Drużyna Szpiku był spotkaniem o utrzymanie w pierwszoligowym gronie. Sama potyczka była niezwykle emocjonująca i wyrównana. Walka była na całej szerokości i długości boiska. Pierwsza połowa remisowa. Prowadzenie w 15 minucie objął zespół Laruss Players, jednak przed przerwą zdołał wyrównać Mateusz Parafiński.
Druga odsłona jeszcze bardziej emocjonująca niż pierwsza. Najpierw w 28 minucie na prowadzenie wyszła Drużyna Szpiku. Gospodarze dążyli do wyrównania i stworzyli sobie trzy dogodne okazje, jednak bramkarz gości, Damian Łapajczyk bronił jak w transie. Pokonał go dopiero w 34 minucie Michał Janiak, skutecznie wykorzystując rzut karny. Mimo wyrównania, Laruss Players konsekwentnie atakował z wysoko wysuniętym bramkarzem. Ta taktyka niestety zawiodła. W przeciągu 60 sekund (37,38 minuta) Artur Roguski dwukrotnie strzałami z dalszej odległości umieścił piłkę w siatce. Był to dwa ciosy, po których gospodarze już się nie podnieśli. Dodatkowo w 44 minucie Jeremiasz Nieczyporowski zdobył piąta bramkę i przypieczętował trzy punkty dla Drużyny Szpiku. 3 punkty na wagę utrzymania się w I Lidze. Z kolei Laruss Players po tej porażce jest w bardzo trudnej sytuacji. O tym czy ekipa ta się utrzyma w I Lidze zadecyduje dzisiejsza potyczka przeciwko Junikow Crew, przy czym Laruss musi w tym meczu wygrać trzema bramkami, ponieważ w pierwszym meczu Junikowo Crew wygrało 5:3.

Drużyna Szpiku

• 28' p. Mikołajczak
  • 44' Jeremiasz Nieczyporowski

---

II Liga
Dla zawodników drużyny FC Grunwald spotkanie to było jedną z ostatnich szans, by uniknąć degradacji do III ligi. Plan ten był możliwy do zrealizowania tylko w przypadku zwycięstwa nad drużyną Inteco B.S, której ani awans ani degradacja już nie zagrażała. Wydaję się, że duża stawka tego pojedynku negatywnie wpłynęła na postawę graczy gospodarzy, którzy już w 18 minucie przegrywali 0-1. Autorem bramki Jakub Weichert. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.
O tym kto lepiej wykorzystał przerwę w tym pojedynku niech świadczy fakt, że od początku drugiej odsłony ekipa FC Grunwald najpierw w 26 minucie za sprawą Przemysław Kwiatkowskiego doprowadził do remisu, by dwie minuty później wyjść na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało, te dwa trafienia były warte utrzymania się FC Grunwald w drugoligowym gronie. Prowadzenia nie oddali oni już do ostatniej minuty spotkania. Zwycięstwo to pozwala graczom z Grunwaldu na planowanie przyszłego sezonu jako pełnoprawnego drugoligowca występującego w naszych rozgrywkach. Gratulujemy!