Nołnejm nie odpuszcza

2021-07-06

Poniedziałkowa seria spotkań rozgrywana na trawie naturalnej przyniosła sporo wyrównanych i zaciętych potyczek. W I Lidze udany rewanż zaliczyła ekipa Nołnejm, która w dobrym stylu pokonała Lenę Luboń i nadal się liczy w grze o mistrzostwo, Leśne Dziadki po emocjonującym meczu musiały uznać wyższość ekipy Niereal, natomiast zespół iTreningi.pl okazał się lepszy od BM Budownictwo. W II Lidze broniąca się przed spadkiem drużyna Antdata zremisowała z www.solarnabo.pl. W III Lidze pewne zwycięstwo odniosła ekipa FlexLink. W drugim spotkaniu III Ligi La Croqueta przegrała z O Jezus Maria. Dla drużyny O Jezus Maria wygrana oznacza utrzymanie się w trzecioligowym gronie. Udaną końcówkę sezonu odnotowuję w IV Lidze zespół Spartanks, który wygrał czwarte spotkanie z rzędu. Niestety w sezonie wiosennym nie udało się zdobyć choćby punktu drużynie Blind Fish, która na zakończenie rundy uległa ekipie Volkswagen Group Services.

I Liga
To był udany rewanż ekipy Nołnejm za porażkę w pierwszym meczu 4:0. Początek spotkania wyrównany. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej okazji do zdobycia gola. Dopiero w 14 minucie Mikołaj Łochyński wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Konsekwentna gra w obronie i szybkie kontry- to była taktyka Nołnejm na ten mecz. Taktyka, która przyniosła spodziewane efekty. Lena Luboń rzadko zagrażała bramce rywala, a jak już stworzyła sobie okazje to strzały były blokowane. W 20 minucie Kuba Paziewski zdobył drugą bramkę dla Nołnejm.
Drugą część Lena Luboń zaczęła z dużym impetem, ale szybko została skarcona. W 28 minucie Mikołaj Łochyński i mamy 3:0. Goście atakowali, ale w tym dniu wyraźnie im nie szło. Skuteczni za to byli zawodnicy Nołnejm, którzy powiększali przewagę bramkową. W 42 minucie Lena przegrywała 6:0. W końcówce goście zdołali przełamać niemoc strzelecką i zdobyli dwie bramki autorstwa Pawła Grabi i Jakuba Czaplińskiego. Ostatecznie Nołnejm wygrał 7:2 i nadal się liczy w grze o mistrzostwo I Ligi.

-

• 38'Łukasz Młynek

Bardzo ciekawe spotkanie stworzyły drużyny, które w końcowej fazie sezonu I ligi zakwalifikowały się do grona drużyn walczących o miejsca 4-6. Początek spotkania i szybkie prowadzenie graczy "Leśnych", którzy tą bramką mocno zdekoncentrowali swojego przeciwnika. Na szczęście dla graczy Nierealu upływający czas pozwolił im na skorygowanie swoich szyków obronnych. Udany atak i w 12 minucie mieliśmy już remis. Po upływie dziewięciu minut na krótkie prowadzenie wyszli gracze gości, którzy po minucie ponownie musieli się zadowolić wynikiem remisowym. Szybka odpowiedz Leśnych i dzięki temu przy wyniku 2-2 obydwie siódemki zeszły na przerwę.
Druga odsłona spotkania nie różniła się praktycznie niczym od tego co widzieliśmy w pierwszych 25 minutach. Obydwie ekipy za wszelką cenę chciały zadać swojemu rywalowi ostateczny cios. Sztuka ta udała się graczom Nierealu dopiero w ostatniej minucie spotkania. W 50 minucie Maciej Kaczmarkiewicz dał swojej drużynie upragnione trzy punkty.

Niereal

• 12' Tomasz Konsztowicz
  • 21' Patryk Dunikowski
  • 50' Maciej Kaczmarkiewicz

---

II Liga
Dla zawodników drużyny gości mecz ten był ostatnią szansą by oddalić od siebie widmo spadku do III ligi. Warunkiem na spełnienie tego planu było obowiązkowe zdobycie trzech punktów. Niestety niekompletny skład w pierwszych minutach tego pojedynku i szybko zadane dwa ciosy w wykonaniu gospodarzy sprawiły że zawodnicy solarnabo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście ambitna postawa zawodników Antdaty pozwoliła im w 16 minucie zdobyć bramkę kontaktową, a w 21 ponownie cieszyć się z wyniku remisowego. Kluczowy dla tego spotkania mógł być podyktowany chwile później rzut karny dla zawodników gości, którego niestety nie udało się zamienić na bramkę. Na tablicy wyników wciąż widniał remis.
Po zmianie stron spotkanie to zamieniło się w typowy pojedynek bokserski, gdzie co po chwilę pod obiema bramkami było mnóstwo zagrożenia. Ostatecznie nic konkretnego z tego nie wynikło, gdyż zawodziła skuteczność i brak precyzji w wykończeniu. Mecz zakończył się podziałem punktów, a ekipa Antdata musi do końca czekać na pozostałe rozstrzygnięcia w kwestii utrzymania się w II Lidze.

Antdata

• 16' Mateusz Byczkowski
  • 21' Jędrzej Konieczny

---

III Liga
Zwycięstwo na wagę utrzymania. Mowa o drużynie O Jezus Maria, która dzięki wygranej 6:1 nad ekipą La Croqueta zapewniła sobie trzecioligowy byt. Goście podeszli do potyczki bardzo zdyscyplinowani. Od pierwszej minuty grali niezwykle uważnie w obronie, a jak trafiła się okazja to wyprowadzali kontrataki. Po jednym z nich Rafał Wróblewski wpisał się na listę strzelców. Potem gra się wyrównała. La Croqueta stworzyła sobie okazje, jednak zawodziła skuteczność. Goście zadali drugi cios w 23 minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Rafał Wróblewski.
Po zmianie stron La Croqueta przejęła inicjatywę, jednak nic z tej przewagi nie wynikało. O Jezus Maria mądrze się broniło i wyprowadzało kontry. W 36 minucie Konrad Dominiczak podwyższa na 0:3, a w 41 mieliśmy już 0:4. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Czarka Kupczyka (43 minuta). Do końca spotkania O Jezus Maria kontrolowała wydarzenia na boisku, a w samej końcówce zdobyła jeszcze dwie bramki i przypieczętowała zwycięstwo. Goście utrzymali się w III Lidze, choć nie był to łatwy sezon dla tej ekipy. Absencja kilku zawodników, w tym Pawła Drgasa (podstawowy obrońca ekipy O Jezus Maria) spowodowała, że do ostatniej kolejki ekipa ta musiała walczyć