FlexLink wygrywa z Oldboys Plus

2021-07-02

Remis United 1998 na zakończenie rundy zasadniczej, zwycięski Team Spiryt, Szturmowcy z wygraną i remisem, FlexLink pozbawił złudzeń Oldboys Plus, Borówiec Team wypunktował Dekpol.

I Liga
Podziałem punktów zakończyło się spotkanie dwóch drużyn, których dalszy udział w fazie play-off był jedną z ostatnich niewiadomych tego tygodnia w I lidze. W przypadku gospodarzy brak ich obecności w grupie drużyn walczących o tytuł mistrzowski jest sporą niespodzianką, natomiast dla "zjednoczonych" uplasowanie się wśród drużyn grających o bezpieczne miejsce 7-9 był celem do zrealizowania na końcówkę sezonu. Sprawiedliwy remis nie krzywdzi żadnej z tych ekip.

Strzelcy:

• 10' Dawid Kłos
  • 21' Piotr Sawicz

Kary:

---

III Liga
Mecz na szczycie III Ligi pomiędzy FlexLink a Oldboys Plus był wydarzeniem numer jeden czwartkowej serii spotkań. Potyczka drugiej i trzeciej drużyny III Ligi przyniosła sporo emocji, choć trzeba przyznać, że ekipa Oldboys Plus zagrała poniżej oczekiwań. Początek dość wyrównany. Swoje okazje mieli goście, ale świetnie dysponowany w tym dniu był bramkarz FlexLink, Alan Markowski. FlexLink atakował głównie za sprawą Mikołaja Daszkiewicza, który siał popłoch w defensywie rywala. W 7 minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Jarosława Bonio. Oldboys Plus próbowali doprowadzić do remisu, jednak ich ataki były zbyt czytelne. W rozegraniu nie
pomógł nawet Piotr Reiss, który szukał gry kombinacyjnej. Zawodnicy Oldboys Plus grali bardzo indywidualnie. W 18 minucie dał znać o sobie Mikołaj Daszkiewicz, który podwyższył na 2:0. Gdy wydawało się, że wynik do przerwy nie ulegnie zmianie, kolejny cios zadał FlexLink. Jarosław Bonito i mamy 3:0.
Po zmianie stron goście ruszyli do frontalnych ataków, jednak szybko zostali skarceni. W przeciągu trzech minut Mikołaj Daszkiewicz zdobył kolejne dwie bramki i praktycznie było po meczu. Oldboys Plus próbowali coś zmienić, ale po przerwie wyraźnie gra im się nie kleiła. Zdołali zdobyć tylko jedną bramkę w 38 minucie, której autorem był Dawid Śledziński. Skuteczny za to był FlexLink, który kontrolował wydarzenia na boisku i jak nadarzała się okazja wyprowadzał kontry. Ostatecznie gospodarze wygrali wysoko 8:1 i są o krok od wicemistrzostwa III Ligi.