Nołnejm w grupie mistrzowskiej

2021-06-30

Nołnejm lepszy od Autoplatformy, ważne zwycięstwo United 1998, Grant Tkaniny Poznań gromi Junikowo Crew, FC Grunwald bliski utrzymania, podział punktów w meczu S.K. Sokil kontra Inteco B.S., Team Envitest lepszy od Kolegium Sędziów WZPN, FlaxLink traci punkty z Wczorajszymi, wysokie zwycięstwo Wpip-Mardom, ZP Szpik lepszy od WUW Poznań, kolejne zwycięstwo Spartanks, upragniona wygrana Yanosik Team.

I Liga

Mecz pomiędzy Autoplatformą a Nołnejm miał wyłonić drużynę, która zagra w grupie mistrzowskiej I Ligi. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Nołnejm wygrał 5:3 i to ta ekipa zagra w grupie mistrzowskiej razem z Grant Tkaniny Poznań i Leną Luboń. Początek potyczki ułożył się po myśli gospodarzy, którzy za sprawą Mateusza Malczyka w 6 minucie objęli prowadzenie. Goście odpowiedzieli po 60 sekundach. Wynik remisowy utrzymywał się do 22 minuty, wtedy to Mateusz Maruniak praktycznie z zerowego konta umieścił piłkę w bramce Nołnejm.
Drugą część lepiej zaczęli gracze Autoplatformy, którzy w 29 minucie podwyższyli na 3:1, wykorzystując grę w przewadze. Od tego momentu inicjatywa należała do gości. W 31 minucie Mateusz Cwojdziński zmniejszył dystans do jednego "oczka". Nołnejm poszedł za ciosem i w 39 minucie doprowadził do remisu. Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca. W 47 minucie Mikołaj Łochyński zdobył czwartą bramkę dla Nołnejm, a w 50 przypieczętował zwycięstwo 3:5 i Nołnejm gra w grupie mistrzowskiej.

Strzelcy:

• 7' Kuba Paziewski
  • 31' Mateusz Cwojdziński
  • 47' Mikołaj Łochyński
  • 50' Mikołaj Łochyński

Kary:

• 27'Mikołaj Łochyński

Dla obu drużyn było to spotkanie ostatniej szansy, by w przypadku porażki uniknąć dodatkowej gry w grupie drużyn walczących o utrzymanie w I lidze. Z tego powodu, w tym pojedynku nie było miejsca na "fajerwerki", a drużyny skoncentrowały się raczej na uważnej grze. Walkę nerwów ostatecznie lepiej wytrzymali gracze "zjednoczonych" i po bardzo ciekawym i wyrównanym spotkaniu zdobyli komplet punktów. Przy korzystnym wyniku innego spotkania gracze United 1998 już dziś będą mogli świętować utrzymanie w I lidze na przyszły sezon.

Kary:

• 49'Paweł Kołodziejczak

Walczący wciąż o tytuł mistrzowski zespół Grant Tkaniny podejmował tym razem graczy Junkowo Crew, którzy znajdują się obecnie na przeciwległym biegunie tabeli. Zawodnicy drużyny z Junikowa zajmują obecnie miejsce wśród drużyn, które są zagrożone udziałem w grupie walczącej o utrzymanie w I lidze. Dlatego też rozpoczęli oni to spotkanie z większym animuszem niż faworyzowany przeciwnik. Z upływającymi minutami dominacja graczy Granta była jednak coraz bardziej widoczna. Pewna wygrana graczy gospodarzy pozwala nam w dalszym ciągu fascynować się rywalizacją o tytuł mistrzowski I ligi.

Strzelcy:

• 29' Bartosz Kilan
  • 41' Bartosz Kilan
  • 45' Dominik Kluba

Kary:

---

II Liga

Duży krok w kierunku utrzymania się w drugoligowym gronie zrobiła ekipa FC Grunwald, która po dobrym spotkaniu pokonała www.solarnabo.pl 1:5. Już w 3 minucie Kacper Klause dał prowadzenie gościom. Ekipa "Solarnabo" była bliska wyrównania, ale bramkarz FC Grunwaldu bronił z dużym wyczuciem i nie dał się zaskoczyć. W 16 minucie było 0:2 po trafieniu Łukasza Fendora, a cztery minuty później Krzysztof Rakocy podwyższył na 0:3.
Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze, jednak defensywa gości grała niemal bezbłędnie. Mało tego, jak trafiła się okazja to groźnie kontratakowała. Po jednym z ataków Przemysław Kowalewski zdobył czwartą bramkę dla FC Grunwald. Gospodarze zdołali odpowiedzieć golem Macieja Króla z 39 minuty. Do końca spotkania goście kontrolowali wydarzenia na boisku, a w 49 minucie ustalili wynik na 1:5.

Strzelcy:

• 3' Kacper Klause

Kary:

---

Trwa zażarta walka o drugie miejsce w II Lidze, które daje prawo gry w I Lidze. Bardzo ciekawe i wyrównane widowisko stworzyły ekipy S.K. Sokil i Inteco B.S. Ukraiński zespół w przypadku zwycięstwa mógł realnie myśleć o drugiej lokacie. To niezwykle emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 4:4, przy czym bliżej zwycięstwa byli gospodarze. Wyrównującą bramkę stracili w ostatniej akcji meczu! Pierwsza połowa należała do drużyny S.K. Sokli, która po trafieniach Yuri Yeromina i Orest Slobodian prowadziła 2:1. Bramkę dla Inteco w pierwszych 25 minutach zdobył Jakub Weichert.
W drugiej części goście zagrali zdecydowanie lepiej. Jakub Weichert z wyniku 2:1 wyprowadził Inteco na prowadzenie 2:3. Gospodarze wyrównali w 36 minucie. Wynik remisowy utrzymywał się do ostatnich sekund. Najpierw w 49 minucie Artem Spitsyn dał prowadzenie gospodarzom,a w ostatniej akcji meczu do remisu doprowadził Filip Rzepecki.

Strzelcy:

• 50' Filip Rzepecki

Kary:

---

IV Liga

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli młodzi zawodnicy drużyny ZP Szpik, którzy po 26 minutach spotkania prowadzili już 4-0. Mimo paru absencji kadrowych i braku jednego gracza przez pierwsze 10 minut spotkania zawodnicy drużyny WUW Poznań próbowali podjąć równą rywalizację. Niestety dla nich, mimo dużo lepszej drugiej części spotkania losów tego pojedynku nie udało się już odwrócić. Mimo porażki brawa dla tej drużyny za ambitną postawę do samego końca.

Strzelcy:

• 35' Paweł Ryszka
  • 47' Wojciech Stypiński

Kary:

---

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i komplet punktów zdobyli wreszcie gracze ekipy Yanosik Team, którzy pokonali wyżej notowanego rywala i tym samym sprawili oni bardzo dużą niespodziankę. Spotkanie to było bardzo wyrównane i nie zabrakło w nim ostrych spięć. Jak na rozgrywki IV ligi jest to rzeczą rzadko spotykaną. Po tym zwycięstwie ekipa gospodarzy wskoczyła na przed ostatnie miejsce w lidze. Miejmy nadzieję, że jest to tylko chwilowy przystanek w ich w drodze ku górze tabeli.