Enea Logistyka i Kumple Horeca Team wygrywają swoje ligi!

2021-06-29

Poniedziałkowy maraton w lidze futbolsport.pl przyniósł sporo niespodziewanych wyników. W I Lidze Lena Luboń nieoczekiwanie tylko zremisowała z Drużyną Szpiku 2:2. Z kolei Nołnejm podzieliło się punktami z Nierealem i nadal nie wiemy kto zagra w grupie mistrzowskiej I Ligi. W II Lidze tytuł mistrzowski zapewniła sobie drużyna Enea Logistyka, która wysoko pokonała Kolegium Sędziów WZPN. Trwa zażarta walka o drugie miejsce premiowane awansem do I Ligi. Duży krok w tym kierunku zrobiła ekipa futbolsport.pl, która okazał się lepsza od www.solarnabo.pl. Pierwsze zwycięstwo w sezonie wiosennym odniosła ekipa Antdata. Po czterech porażkach z rzędu przełamały się Poznańskie Orły, które pokonały Las Puszczykowo 5:3. W III Lidze pewne zwycięstwo odniosła drużyna Szczepionkowców, która rozgromiła Anatolia FC 3:10. Ważne zwycięstwo odnieśli Szturmowcy, choć do przerwy przegrywali 0:2 z ekipą O Jezus Maria. MKS Przemysław Oldboys w drugich 25 minutach zapewnił sobie trzy punkty w potyczce przeciwko Wczorajszym. Na najniższym poziomie rozgrywek remis 2:2 pomiędzy Wpip-Mardom a Pecunia Calcio spowodował, że tytuł mistrzowski w IV Lidze przypadł ekipie Kumple Horeca Team. Z kolei Dekpol wypunktował All Stars Kopanito wygrywając 3:6. Wreszcie wysokie zwycięstwo odniosła ekipa Spartanks, która bez problemu pokonała Blind Fish 9:0.

I Liga
Jak mówi stare piłkarskie powiedzenie: tytuł mistrzowski zdobywa się wygrywając spotkania z drużynami z dołu tabeli, a nie z tymi bezpośrednio walczącymi o tytuł. Dlatego gracze Leny Luboń podbudowani wysokim zwycięstwem w poprzedniej kolejce nad zespołem Grant Tkaniny podchodzili do tego spotkania naładowani pozytywną energią. Wygrana wciąż utrzymywała ich w walce o tytuł mistrzowski w I lidze. Dwubramkowe prowadzenie było najlepszym dowodem na to, że plan ten jest dobrze realizowany. Niestety dla zawodników z Lubonia ich rywale, czyli zawodnicy Drużyny Szpiku mieli również swój plan do zrealizowania w tym spotkaniu.
Celem tym było urwanie wyżej notowanemu rywalowi choćby punktu, który jest w ich sytuacji na wagę złota. Walczą oni o to, by na koniec sezonu nie zająć miejsca w strefie drużyn walczących o utrzymanie. Cierpliwa gra i ogromne serce do walki jakie pokazali gracze gości pozwoliło im odrobić te dwubramkową przewagę doprowadzając ostatecznie do niespodziewanego podziału punktów.

---

Nadal nie znamy podziału przed fazą play off w I Lidze. Trzeci w tabeli zespół Nołnejm mógł się przybliżyć do gry w grupie mistrzowskiej już wczoraj, jednak po remisie z Nierealem nadal ta kwestia jest nierozstrzygnięta. Samo spotkanie było niezwykle wyrównane. W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadał Nołnejm. W 7 minucie Marcin Marcinkowski dał prowadzenie tej ekipie. Niereal dążył do wyrównania i stworzył sobie trzy dogodne okazje, jednak przed prezerwą nie zdołał wyrównać.
Tuż po zmianie stron po świetnej asyście Wojtka Zaremby, Kamil Jańczak wyrównał stan rywalizacji. Obie ekipy walczyły o pełną pulę, jednak mimo okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Niereal

• 27' Kamil Jańczak

• 44'Maciej Kaczmarkiewicz

II Liga
Mecz lidera z v-ce liderem tabeli II ligi miał być pokazem siły zawodników Enei, którzy w tym sezonie są bezlitośni dla swoich rywali. Rozmiary wyniku oraz przebieg tego spotkania były potwierdzeniem tego, iż na drużynę gospodarzy w tym sezonie zwyczajnie nie ma mocnych. Mimo porażki graczy drużyny Kolegium Sędziów WZPN zawodnicy ci, są wciąż w grze o zajęcie na koniec sezonu drugiej pozycji w tabeli, która daje prawo gry w I lidze.

Lutnia Dębiec 2022

• 4' Kamil Barczak

---

Duży krok w kierunku I Ligi zrobiła drużyna futbolsport.pl, która wykorzystał potknięcie "Sędziów" i pokonała www.solarnabo.pl 0:7. Wynik sugeruje, że było to jednostronne widowisko, było jednak nieco inaczej. W pierwszej części mecz był wyrównany i zobaczyliśmy tylko jedną bramkę autorstwa Patryka Markiewicza.
Po zmianie stron w 29 minucie Mateusz Hermela podwyższył na 0:2. Od tego momentu futbolsport.pl oddał inicjatywę, a do głosu doszła ekipa www.solarnabo.pl. Stworzyła sobie kilka dogodnych okazji, jednak defensywa gości grała bez zarzutu. Mało tego zespół futbolsport.pl przeprowadzał zabójcze kontrataki, po których powiększał konto bramkowe. Futbolsport.pl zdobył trzy punkty i mocno przybliżył się do drugiego miejsca w II Lidze.

-

---

0

:

7

futbolsport.pl

• 29' Mateusz Hermeła
  • 35' Mateusz Hermeła
  • 46' Mateusz Połczyński
  • 47' Higor Calazaes da Silva

---

III Liga

Wreszcie pewne i bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do II ligi odnieśli zawodnicy lidera III ligi, czyli gracze "Szczepionkowców". Od samego początku postanowili oni przejąć pełną kontrolę nad tym spotkaniem. Zwycięstwo to jest o tyle cenne, że gracze tej drużyny są wciąż jednym z trzech głównych kandydatów do wygrania rozgrywek III ligi. Fakt ten gwarantuję nam mnóstwo emocji w końcowej fazie sezonu.

Szczepionkowcy

• 2' Hubert Walentowicz
  • 14' Jan Kaźmierczak
  • 22' Hubert Walentowicz
  • 26' Antoni Psuty
  • 31' Jan Kaźmierczak
  • 45' Nikodem Orzeszek
  • 45' Jan Kaźmierczak

---

Ciekawe widowisko stworzyły w III Lidze drużyny Szturmowców i O Jezus Maria. W pierwszej połowie dominowała ekipa O Jezus Maria, która po golach w 4 i 10 minucie prowadziła 0:2. W pierwszych 25 minutach gracze O Jezus Maria byli zdecydowanie lepsi.
Po zmianie stron role się odwróciły i drużyną nadającą ton spotkaniu była ekipa Szturmowców. W 32 minucie najlepszy na boisku Wojciech Nawrot zdobył kontaktowego gola, a już trzy minuty później doprowadził do remisu 2:2. Wojtek nie zwalniał tempa i w 36 minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:2. W 40 było już 4:2 dla Szturmowców. Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem z 41 minuty. Drużyna O Jezus Maria walczyła o choćby punkt jednak nie zdołała wyrównać. Mało tego w końcówce straciła piątą bramkę i musiała uznać wyższość rywala.

O Jezus Maria

• 4' Marcin Wilk
  • 10' 10 Rafał Wróblewski
  • 41' Marcin Wilk

---

IV Liga

Spotkanie to już przed pierwszym gwizdkiem sędziego było zapowiedzią sporych emocji i piłkarskiej dramaturgii, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z górnej części tabeli IV ligi. Obydwie drużyny z szansami na awans do III ligi, a w przypadku graczy drużyny "Wpip- Mardom" nawet na tytuł mistrzowski. Warunkiem, że w swoich ostatnich pięciu spotkaniach nie stracą choćby jednego punktu. Spotkanie to lepiej rozpoczęli zawodnicy Mardomu, którzy w początkowej fazie spotkania objęli prowadzenie 1-0 za sprawą Jana Kuraszkiweicza. Utrata tej bramki przez graczy Pecuni zadziała na nich mobilizująco.
W drugiej części w przeciągu trzech minut Michał Rojewski wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:2. Mimo usilnych starań gospodarzy i upływającego czasu wynik ten pozostawał bez zmian. Dopiero w jednej z ostatnich akcji bramkę na wagę remisu strzelił Jan Chmielowski i podział punktów stał się faktem. Remis ten chyba nie interesował żadnej z tych drużyn. Zadowolony za to mógł być lider tabeli, czyli gracze "Kumpli HoReCa Team", którzy po tym remisie siedząc w domu zapewnili sobie tytuł najlepszej drużyny IV ligi.

Pecunia Calcio

• 31' Michał Rojewski
  • 34' Michał Rojewski

• 17'Paweł Szary

Starcie dwóch drużyn z czuba IV ligi nie rozczarowało swoim poziomem. Najlepszym dowodem niech będzie ten okazały wynik. Dla graczy drużyny Dekpolu spotkanie to w przypadku zwycięstwa dawało im jeszcze matematyczne szanse na to, żeby powalczyć o miejsce premiowane awansem do III ligi. Potwierdzeniem dobrej dyspozycji graczy gości był wynik, przy jakim obydwie drużyny schodziły na przerwę: 1-4. Po zmianie stron do przodu ruszyli All Stars Kopanito, którzy skorygowali swoją grę. Dzięki temu napędzili oni trochę strachu swoim rywalom. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 4-6.