Pierwszy dzień rozgrywek za nami!

2017-09-13

Wtorkowe spotkania ligi „siódemek” futbolsport.pl pokazały, że drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek bardzo poważnie podchodzą do sezonu. Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że będzie on emocjonującym widowiskiem, zarówno dla uczestników, jak i kibiców zgromadzonych na Arena of Gdańska 1. Ciekawostką jest, że we wszystkich trzech spotkaniach II ligi padły identyczne wyniki – 6:2 dla gospodarzy. Przypadek? Nie sądzę ;) Ciekawe czy podobna sytuacja będzie miała miejsce w kolejnych potyczkach. Poniżej opis wszystkich spotkań.

Pierwszego gola w sezonie jesień 2017 zdobył zawodnik zespołu Forfiter Poznań – Mateusz Siedlecki. W 8 minucie spotkania pokonał bramkarza debiutanta na boiskach ligi futbolsport.pl - United 1998. Trzeba przyznać, że bramka zdobyta w tym fragmencie gry była zaskoczeniem, ponieważ to drużyna Marcina Chmielewskiego przeważała. Już kilka minut później mogło być 2:0, ale fatalnie spudłował z metra przestrzelił jeden z zawodników Forfitera. Stracony gol ewidentnie „podciął skrzydła” United, którzy mieli problem z wyprowadzaniem składnych akcji. Grali głównie z kontry i to jedna z nich przyniosła im bramkę wyrównującą. Zdobył ją wspomniany kapitan „Zjednoczonych” pięknym strzałem z lewej nogi w samo okienko bramki rywali. W drugiej części gry, na samym początku bramkę na 2:1 zdobył bezapelacyjnie najlepszy zawodnik Forfitera tego dnia – Michael Delura. Napędzał on większość groźnych akcji swojego zespołu. Wyrównanie stanu gry przyszło w 30 minucie, kiedy to Dawid Śledziński wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Kolejne minuty to już rosnąca przewaga ekipy Forfiter, która za sprawą Jana Chmielowskiego i niezmordowanego Michaela Delura zadała decydujące ciosy i posłała na deski United 1998. Wynik 6:2 i zasłużone zwycięstwo zespołu gospodarzy, choć nie można odmówić zaangażowania i walki debiutantom. Mecz był toczony w szybkim tempie i widać, ze obie drużyny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, zdecydowanie stać ich na więcej. Będzie się działo w następnych meczach!

ul. Gdańska 1 Boisko A

Równolegle toczone spotkanie Ludowego KS addicted2fun z kolejnym debiutanckim zespołem – Spec Kable również stał na bardzo dobrym poziomie, a gra mogła podobać się kibicom, którzy obserwowali to spotkanie. Goście to przede wszystkim doświadczenie, które w takich meczach na małym boisku jest niezwykle istotne. Niestety dla nich, KS tego dnia od początku był bardzo dobrze dysponowany, potwierdzając to zdobyciem pierwszej bramki w 10 minucie spotkania. Dosłownie 2 minuty później fatalny błąd popełnił bramkarz Kabli, który podał piłkę prosto pod nogi Wojciecha Krystowskiego, a ten bez problemu umieścił ją w siatce. Kolejne akcje to huraganowe ataki „Ludowych”, co poskutkowało pięknym uderzeniem z prostego pobicia autorstwa Łukasza Krajnika. Kable broniły się, starając się grać z kontry, ale to ponownie gospodarze za sprawą Krajnika wyszli na czterobramkowe prowadzenie. W 35 minucie spotkania Rafał Lęcki podwyższył na 5:0 i zdawało się, że będziemy mieli do czynienia z pogromem. I w tym momencie swoją szansę wykorzystał Robert Szynka, który pod koniec spotkania na przestrzeni 4 minut zdobył 2 bramki, dając nadzieję na doskoczenie do rywala w końcowych fragmentach gry. Tu jednak po raz trzeci w tym meczu Łukasz Krajnik pokazał swój kunszt strzelecki, dobijając rywala i ustalając wynik spotkania na 6:2 dla Ludowego KS-u. Spotkanie bardzo ciekawe i pokazujące, że nawet przy wysokim prowadzeniu należy zachować koncentrację do ostatniego gwizdka sędziego.

ul. Gdańska 1 Boisko B

O 21.30 rozpoczęły się kolejne starcia. Na boisku A pojawiły się drużyny I ligi – Nat-Geo oraz Niereal. Spotkanie zapowiadane jako wyrównane, do końca takie nie było. Nat-Geo od pierwszej do ostatniej minuty bardzo mądrze grał w obronie, umiejętnie neutralizując ataki Nierealu. W ofensywie gospodarze radzili sobie w kratkę, nie wykorzystując kilku dogodnych sytuacji. Na prowadzenie wyszli jednak w 13 minucie meczu, kiedy to Przemysław Pawlak skierował piłkę do bramki rywali. Idą za ciosem, kilka minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Tarka. Do przerwy więcej bramek nie padło, co dawało nadzieję ekipie gości na odrobienie strat w drugiej części gry. Niestety dla Nierealu – przeciwnicy byli bardzo konsekwentni w swoich poczynaniach, realizując założenie by przede wszystkim nie stracić bramki. I to im się w tym meczu udało w 100%. Po przerwie jedno trafienie dorzucił do swojego konta Tarka i mecz zakończył się wynikiem 3:0. Nat-Geo wygrało ponieważ lepiej zaprezentowało się jako zespół, Niereal tym razem nie był w stanie przełamać ich żelaznej obrony, pozwalając jednocześnie na to by gospodarze wbili im kilka bramek.

3 : 0 (2:0)  ul. Gdańska 1 Boisko A

W tym samym czasie do gry przystąpiły kolejne ekipy II-ligowe: AWF Oldboys oraz futbolsport.pl. Od pierwszych minut meczu bardzo mocna na rywala ruszyła drużyna futbolsport.pl, która ewidentnie chciała szybko strzelić gola, narzucając swój styl gry. Kilka groźnych sytuacji z ich strony, próba gry kombinacyjne stwarzały zagrożenie pod bramką „akademików”. W 10 minucie spotkania, przed szansą zdobycia bramki stanął Michał Nowak, lecz nie wykorzystał on dogodnej sytuacji. W ciągu kolejnych upływających minut goście za sprawą Rafała Rozwadowskiego, Michała Koszyckiego, a także Michała Nowaka wprowadzali zamieszanie w szykach obronnych AWF-u, ale niestety nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Jak wiadomo nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było tym razem. Pierwszy celny strzał gospodarzy i bramkę zdobył Grzegorz Tomczak. „Futbolowi” odpowiedzieli błyskawicznie. Michał Nowak poprawił skuteczność i wyrównał na 1:1. 7 minut przed końcem I połowy AWF po raz kolejny doszedł do korzystnej sytuacji i wyszedł na prowadzenie za sprawą Łukasza Urbaniaka. II część gry to coraz więcej błędów i strat piłki po stronie futbolsport.pl i mądre wyczekiwanie i gra z kontry Oldbysów. Po jednej z takich akcji Piotr Spaliński podwyższył wynik spotkania na 3:1. To zmobilizowało rywali do rzucenia wszystkich sił do ataku. Już po 2 minutach, po składnej akcji i bardzo dobrym podaniu Michała Kędzierskiego, bramkę kontaktową zdobył Mateusz Koszycki, podbudowując morale zespołu. Radość zawodników gości nie trwał jednak długo – po własnych błędach stracili oni kolejną bramkę, a jej zdobywcą był Marek Zawadka. W końcowej części meczu widać było brak sił w ekipie futbolsport.pl, co prowadziło do kolejnych błędów i strat piłki, co skrzętnie wykorzystał Łukasz Urbaniak strzelając jeszcze 2 bramki i ustalając wynik na 6:2 dla AWF Oldboys. Jak widać, cierpliwości i szeroka kadra pozwoliły cieszyć się z 3 punktów drużynie gospodarzy. „Futbolowi” muszą jeszcze popracować nad kondycją i skutecznością, by móc skutecznie walczyć o ligowe „oczka”.

6 : 2 (1:2)  ul. Gdańska 1 Boisko B

Jak widać pierwszy wieczór z rozgrywkami futbolsport.pl przyniósł wiele ciekawych rozstrzygnięć i z pewnością zaostrzył apetyty wszystkim sympatykom tej ligi. Galerię zdjęć z wczorajszych meczy można obejrzeć TUTAJ.

Co będzie się działo w kolejnych meczach? Przekonamy się już dziś. Oto rozkład jazdy na środę (13.09):

2017-09-13 20:30