Udany początek Budchemu i Roche

2017-04-12

W końcu ruszył długo oczekiwany pierwszy sezon ligi siódemek futbolsport.pl. Inaugurację, udanie rozpoczęły zespoły Budchem i Roche.

Na pierwszoligowym froncie Budchem pewnie pokonał ekipę www.Terrahaus.pl 7:3 (4:2), natomiast team Roche (II Liga) po wyrównanym boju pokonał drużynę Beastie Boys 4:2 (1:1).  Ekipie Beastie Boys  na osłodę pozostał fakt, że zdobywcą pierwszej bramki w lidze futbolsport.pl został ich zawodnik. Dokładnie chodzi o Adama Skoluda, który wykorzystał podanie od  Adriana Aagten i umieścił piłkę w siatce. „Bestie” prowadził od 4 minuty po trafieniu Adama. Roche doprowadziło do remisu tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony. Stan rywalizacji wyrównał Jakub Frankiewicz. Po zmianie stron wynik 1:1 utrzymywał się do 35 minuty. Wtedy to Arkadiusz Glapka w przeciągu trzech minut dwukrotnie pokonał bramkarza Beastie Boys. „Bestie” mimo niekorzystnego rezultatu walczył o kontaktową bramkę,  udało im się w 43 minucie. Gola na 2:3 zdobył Adrian Aagten po asyście Jakuba Świerczewskiego. Beastie Boys rzuciły się do szaleńczego ataku, ale w 45 minucie ich poczynania  wyhamował Radek Heyn. Wykorzystał fakt, ze rywal grał w osłabieniu (po żółtej kartce dla jednego z graczy przeciwnika) i ustali wynik na 4:2 dla Roche.

Roche - Beastie Boys  4:2 (1:1)

Roche - Jakub Frankiewicz 22 min., Arkadiusz Glapka 35 i 38 min. oraz Radosław Heyn 45 min.

Beastie Boys - Adam Skoluda 4 min i Adrian Aagten 43 min.

Drugie spotkanie wczorajszego dnia pomiędzy drużynami Budchem i www.Terrahaus.pl  było na dobrym poziomie. Szczególnie ekipa Budchem udanie rozpoczęła sezon. Pierwszoplanową postacią zespołu był  Rafał Przybyła, który zdobył w tym meczu cztery bramki. Po stronie www.Terrahaus.pl , kroku dotrzymywał mu niezawodny Artur Roguski, który mimo że był wyraźnie osamotniony w swoich poczynaniach zdołał trzykrotnie wpisać się na listę strzelców.  Przez większość meczu przewaga należała do graczy Budchem, którzy mieli więcej z gry i lepiej operowali piłką. Stwarzali sobie dogodne okazje i w 10 minucie objęli prowadzenie po golu Rafała Przybyła. Wynik ten utrzymywał się do 14 minuty. Wtedy to bowiem fatalny błąd popełnił bramkarz zespołu Budchem, Krzysztof Leszczyński i mieliśmy remis 1:1. Wystarczyło jednak, że zawodnicy hurtowni budowlanej przyspieszyli grę i na efekty długo nie czekaliśmy. Najpierw dwukrotnie Rafał Przybyła zmusił bramkarza rywali do kapitulacji ( ustrzelił klasycznego hat-tricka),  a na 4:1 w 23 minucie podwyższył Marek Barczak.

Drużyna www.Terrahaus.pl  zdołała przed przerwą zmniejszyć dystans do dwóch „oczek” za sprawą Artura Roguskiego. Bilans bramkowy, Artur  mógł być jeszcze lepszy, ale dwukrotnie nie wykorzystał on 100% sytuacji. Po zmianie stron Budchem kontrolował wydarzenia na boisku. Do swojego dorobku dołożył kolejne dwa trafienia, które pozwoliły mu na spokojną grę. W końcowym fragmencie spotkania obie ekipy dołożył jeszcze po jednej bramce. Po stronie Budchem bramkę zdobył Krzysztof Leszczyński bramkarz tej ekipy, który w pełni się zrehabilitował za błąd popełniony w pierwszej odsłonie. Z kolei dla www.Terrahaus.pl trzecie trafienie zaliczył osamotniony Artur.

Budchem - Rafał Przybyła 10, 18, 20, 30 min., Marek Barczak 23 min, Maciej Szuder 32 min, Krzysztof Leszczyński 50 min.

Dzisiaj kolejna dawka emocji. Odbędą się cztery potyczki. Terminarz na nadchodzący tydzień ukaże się w dniu jutrzejszym tj. w czwartek 13 kwietnia.  Przepraszam za takie opóźnienie, ale jeszcze dwie ekipy zgłosiły wstępnie chęć udziału i czekam na ostateczne potwierdzenie.  W kolejnych tygodniach terminarz spotkań będzie ukazywał się zdecydowanie szybciej.