Derby dla Drużyny Szpiku

2021-05-14

Przełamanie Drużyny Szpiku, ciężka przeprawa Poznańskich Orłów, Wczorajsi lepsi od Szturmowców, falstart Oldboys Plus, pogrom Blind Fish, remisowy FKS FC Forumek.

I Liga
W kolejnym dniu rozgrywek ligi futbolsport.pl na najwyższym poziomie rozgrywek spotkały się zespoły Drużyny Szpiku i Laruss Players. Potyczka była swoistymi derbami, bowiem część zawodników Laruss Players jeszcze na jesień grała pod szyldem Drużyny Szpiku. Derby rządzą się swoimi prawami. Dużo jest walki i emocji. Nie inaczej było wczoraj. Pierwsze 25 minut to walka na całej szerokości i długości boiska. Mało było składnych akcji, gra toczyła się głównie w środku pola. W 7 minucie Paweł Hałas wyprowadził Laruss Players na prowadzenie 0:1. Gospodarze próbowali odrobić starty, ale w pierwszej odsłonie wyraźnie gra im się nie układała. Bliski wyrównania był Artur Roguski, ale jego strzał obronił bramkarz.
Druga połowa była zdecydowanie lepsza. Obie drużyny zagrały bardziej ofensywnie i raz po raz dochodziło do sytuacji bramkowych. W 36 minucie Artur Roguski doprowadził do remisu, jednak radość nie trwała długo bowiem dwie minuty później Laruss Players znowu prowadził po trafieniu Pawła Hałasa. Odpowiedź Drużyny Szpiku była niemal natychmiastowa. O swoim instynkcie strzeleckim przypomniał sobie Mikołaj Szafer i mieliśmy remis 2:2. Ostatnie 10 minut było szalenie emocjonujące. W 43 minucie Drużyna Szpiku prowadziła 3:2. Laruss Players dążył do wyrównania, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego odbiła się od porzeczki. Goście atakowali, ale narażali się na kontry i właśnie po tych kontrach Drużyna Szpiku wypunktowała swojego przeciwnika. Dwukrotnie Mikołaj Szafer oraz jedno trafienie Mateusza Adamczyka spowodowały, że Drużyna Szpiku przełamała passę porażek i wygrała 6:2

Laruss Real Players

• 7' Paweł Hałas
  • 36' Artur Roguski
  • 38' Paweł Hałas
  • 43' Artur Roguski

---

III Liga
Zespół Oldboys Plus rozpoczął sezon od porażki. Choć sama gra nie wyglądała źle, to wynik nie był korzystny dla debiutanta ligi futbolsport.pl. Zaczęło się dość obiecująco. Już w 2 minucie Dawid Śledziński po silnym strzale dał prowadzenie gospodarzom. Mecz nabierał tempa. Obie ekipy grały niezwykle ofensywnie i przeprowadziły wiele składnych akcji często zagrażając bramce przeciwnika. To że do przerwy nie padła już żadna bramka to w głównej mierze zasługa obu bramkarzy, którzy byli wyróżniającymi się postaciami pierwszej połowy. Popisali się kilkoma świetnymi interwencjami.
Po zmianie stron Szczepionkowcy osiągnęli przewagę i dążyli do wyrównania, jednak drużyna Oldboys Plus mądrze się broniła i świetnie ustawiała. Oczywiście gospodarze nie tylko się bronili. Jak była okazja wyprowadzali groźne kontrataki. Mimo okazji z obu stron wynik długo nie ulegał zmianie. Decydujące o końcowym rezultacie okazało się ostatnie 5 minut. Lider III Ligi postawił wszystko na jedną kartę. Ekipa ta przeważała fizycznie i szybkościowo swojego rywala i w 45 minucie po golu Antoniego Psuty przełamała defensywę przeciwnika. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 48 minucie, a trzy punkty przypieczętował Adrian Wartecki zaliczając trafienie w ostatniej minucie spotkania. Oldboys Plus przegrali 1:3, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Jeżeli dojdą do składu awizowani zawodnicy, czyli Piotr Reiss i Marcin Kikut to ekipa ta może sporo namieszać na trzecioligowym poziomie.

Szczepionkowcy

• 45' Antoni Psuty
  • 48' Antoni Psuty
  • 50' Adrian Wartecki

---

IV Liga
W tym spotkaniu byliśmy świadkami jednostronnego widowiska, w którym to prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy drużyny "Wpip-Mardom". Rozgromili oni swojego przeciwnika aż 15-1! Na prowadzenie w tym pojedynku wyszli jako pierwsi zawodnicy "gości" którzy po upływie 7 minut prowadzili już 0-2. Szybką odpowiedz i jak się później okazało bramkę honorową strzelił w tym dniu dla "gospodarzy" Radosław Theuss. Trzy minuty później, gdy jeszcze "dobrze nie opadł kurz" po bramce honorowej dla drużyny "Blind Fish", rozmiary wyniku spotkania powiększył Paweł Maciak i wynik brzmiał 1-3. Niestety dla widowiska spotkanie to od tego momentu stało się już tylko festiwalem strzeleckim w wykonaniu zawodników "Wpip-Mardom", którzy z minuty na minutę powiększali przewagę nad swoim rywalem. Efektem tego było niezwykle okazało zwycięstwo.

Wpip - Mardom

• 4' p. Gożycki
  • 7' Jan Kuraszkiewicz
  • 10' Paweł Maciak
  • 18' Paweł Maciak
  • 20' Paweł Maciak
  • 30' Jan Kuraszkiewicz
  • 32' Paweł Maciak
  • 36' Dawid Wojciechowski
  • 39' Tomek Napierała
  • 41' Mikołaj Janiak
  • 44' Jan Kuraszkiewicz
  • 45' Dawid Wojciechowski
  • 46' Dawid Wojciechowski
  • 46' Marcin Feliniak
  • 49' Bartłomiej Ginter

---

Nietypowym, bo remisowym wynikiem zakończyło się kolejne tego dnia spotkanie 4 ligi. Zmierzyły się w nim dwie drużyny, które jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa w tym sezonie. Trzeba przyznać, że wynik ten jest jednak sprawiedliwy, ponieważ mimo wielu starań z obydwu stron spotkanie to nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Obydwie drużyny skoncentrowały się raczej na tym by zdominować swojego rywala poprzez wygranie walki o piłkę w środkowej strefie boiska. Pierwszą klarowną sytuację bramkową w 7 minucie wykorzystał dla ekipy "gości" Michał Strycula, który dał prowadzenie swojej drużynie. Obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 0-1.
Druga odsłona spotkania to ogromna chęć zawodników "gospodarzy" na strzelenie kontaktowej bramki, a gracze drużyny przeciwnej zamierzali wynik ten bezpiecznie utrzymać do samego końca. Niestety dla nich sztuka ta się nie udała, ponieważ na 2 minuty przed końcem wyrównującą bramkę na wagę remisu strzelił Kamil Skonieczka. Tym golem wprawił on swoich kolegów i zebranych wokół kibiców w dużą euforię. Reasumując, mimo chęci obydwu ekip na osiągnięcie zwycięstwa, w tym spotkaniu podział punktów wydaję się być zasłużonym rezultatem.