Faworyci nie zawiedli

2021-05-12

Rehabilitacja Autoplatformy, udany strat Leny Luboń, ciężka przeprawa Grant Tkaniny Poznań, zacięty bój ekipy futbolsport.pl, FlexLink wygrywa w ostatniej akcji, All Stars Kopanito w  dobrej formie.

I Liga
Po przegranej z Leśnymi Dziadkami, obrońca tytułu Autoplatforma spotkała się z drużyną Niereal. Przed spotkaniem goście mogli być niepewni wyniku bowiem po pierwsze Niereal wyraźnie im nie leży, po drugie ekipa Darka Pawlaka dobrze zaprezentowała się na inaugurację i choć potyczkę z Grantem przegrałą to pozostawiła po sobie dobre wrażenie.
Od pierwszej minuty Autoplatforma uzyskała przewagę i już w 3 minucie Mateusz Malczyk wpisał się na listę strzelców. Mistrz nie zwalniał tempa i kombinacyjnymi akcjami stwarzał sobie kolejne sytuacje. Gdy wydawało się że kolejne bramki będą kwestią czasu, padło wyrównanie. Najpierw bliski doprowadzenia do remisu był Maciej Kantarek który oddał strzał głową i piłka odbiła się osłupek. Co nie udało się Maciejowi, udało się Danielowi Fąferek w 9 minucie, który wykorzystał błąd Michała Przybyła. Odpowiedź gospodarzy była niemal natchmiastowa. Mateusz Adamek w 10 minucie huknął nie do obrony. Autoplatforma poszła za ciosem i powiększyła przewagę bramkową do trzech oczek. W 21 minucie prowadziła 1:4. Niereal, który rzadko dochodził do pozycji strzeleckich w końcówce pierwszej odsłony zdołał odrobić część strat. Wykorzystał dwa proste błędy defensywy gości i z wyniku 1:4 schodziliśmy na przerwę przy wyniku 3:4.
Druga część zapowiadał sporo emocji. Nic z tego. Niereal w drugich 25 minutach zagrał bez wiary i mało przekonowująco. Praktycznie ani razu nie zagroził bramce rywala. Z kolei Autoplatforma zdecydowanie poprawiła grę w obronie i mimo że wynik był na styku grał pewnie wierząc w ostateczny sukces. Po zmianie stron dwukrotnie pokonała bramkarza Nierealu, Darka Pawlaka i zrehabilitowała się za porażkę z Leśnymi Dziadkami.

Autoplatforma & 4 x 4

• 3' Mateusz Malczyk
  • 16' Adam Kwaśniewski
  • 21' Marek Rybicki
  • 34' Maurycy Niemczyk
  • 41' Arkadiusz Kazimierczak

---

Trzecia drużyna poprzedniego sezonu 1 ligi była zdecydowanym faworytem tego spotkania zwłaszcza że na przeciw siebie miała zespół który jest po pierwsze beniaminkiem ligi , a po drugie ekipa iTreningi doznał jak dotąd dwóch porażek w swoich dotychczasowych dwóch spotkaniach na najwyższym szczeblu. Spotkanie to od pierwszych minut było bardzo wyrównane i obydwie drużyny wykreowały sobie sporą ilość sytuacji pod bramkowych których to jednak nie potrafiły zamienić na bramki. Dopiero pod koniec pierwszej połowy obydwie drużyny zmusiły bramkarzy do jednorazowej kapitulacji dzięki czemu w powietrzu pachniało niespodzianką za sprawą remisu 1-1. Drugą połowę spotkania obydwie ekipy rozpoczęły z "przytupem". Na bramkę Kacpra Sworackiego szybko odpowiedział zawodnik gości Jacek Augustyniak dzięki temu wciąż był remis. Wynik ten i upływający czas podopiecznych Leszka Grzybowskiego w zupełności nie interesował co oznaczało tylko tyle iż jego gracze muszą jeszcze bardziej przyspieszyć grę. Sztuka ta dała w końcu efekt w postaci strzelenia dwóch bramek w krótkim odstępie czasowym co przy podmęczonym rywalu okazało się być już różnicą nie do odrobienia. Tak więc spotkanie stojące na dobrym poziomie ostatecznie wygrywa faworyt tego pojedynku 4-2 i tym samym potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje i plany na ten sezon.

Ordo

• 24' Wojciech Sysiak
  • 36' Jacek Augustyniak

---

IV Liga

Drużyna "gwiazd z Kopanito" przed tym spotkaniem była cichym faworytem tej potyczki za sprawą pewnego zwycięstwa w swoim pierwszym spotkaniu. Natomiast dla graczy ZP Szpik to spotkanie było kolejną szansą na przełamanie passy dwóch porażek. Niestety dla młodej drużyny ZP Szpik spotkanie to miało znów podobny scenariusz jak poprzednie mecze. Szybko stracone bramki odbierały z każdą kolejną minutą nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku. Na wyróżnienie zasługuje strzelec wszystkich 3 bramek dla przegranych czyli Dariusz Nowowiejski który był tego dnia bardzo aktywny i zarazem skuteczny w poczynaniach ofensywnych swojej drużyny. Niestety jego bramki nie pomogły zdobyć drużynie choćby punktu. Co do dyspozycji gości tego spotkania to zapewne należy pogratulować im kolejnego zwycięstwa które podkreśla iż w tym zespole jest jak i na boisku tak na trybunach "team spirt" który jako całokształt wygląda na dziś bardzo okazale. Jaka jest prawdziwa wartość tej drużyny pokażą kolejne spotkania.