Mocne otwarcie BM Budownictwo i Nołnejm

2021-04-27

Pewne zwycięstwo BM Budownictwo, udany start Nołnejm, zmienne nastroje ekipy Kumple Horeca Team.

I Liga
Udany strat w I Lidze futbolsport.pl odnotował zespół BM Budownictwo, który pewnie pokonał ekipę Larus Players 7:0. Już w 2 minucie wynik spotkania otworzył Aleksandr Dykhno, który jako pierwszy wpisał się na listę strzelców w nowym sezonie. Szybkie prowadzenie spowodowało, że ekipa BM Budownictwo zaczęła grać z dużą swobodą. Efektem była druga bramka strzelona w 10 minucie przez Serhii Dmitriev. Potem gra toczyła się głównie w środku pola. BM Budownictwo grało od tyłu, natomiast Larus Players nie mógł chwycić odpowiedniego rytmu. Okazja nadarzyła się w 20 minucie jednak obrońca BM Budownictwo wybił piłkę lecącą do pustej bramki. Końcówka pierwszej połowy należała do graczy z Ukrainy, którzy tuż przed przerwą podwyższyli na 3:0.
Po zmianie stron BM Budownictwo kontrolowało wydarzenia na boisku. Skutecznie się broniło, a jak zdarzyła się okazja groźnie kontratakowało. Po jednej z kontr Yehor Stapanchenko zdobył czwartą bramkę i było praktycznie po meczu. Larus Players atakował, ale nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy rywala. Były sytuacje, ale za każdym razem strzały były blokowane. W ostatnim fragmencie spotkania dochodziło do brzydkich fauli. Po jednym z nich za niesportowe zachowanie boisko musiało opuścić dwóch zawodników, po jednym z każdej ekipy. Końcówka należała do BM Budownictwo, która zdobyło jeszcze dwie bramki i przypieczętowało wysokie zwycięstwo.

Q Service Automagnat

• 2' Aleksandr Dukhno
  • 10' Serhii Dmitrijev
  • 48' Aleksandr Dukhno
  • 50' Aleksandr Dukhno

---

Odmienny przebieg miała druga potyczka pomiędzy beniaminkiem drużyną iTreningi.pl, a wracającą po dłuższej przerwie ekipą Nołnejm. Mecz prowadzony w szybkim tempie, stał na dobrym poziomie. Początek należał do ekipy iTreningi.pl, którzy objęli prowadzenie już w 3 minucie. Strzał oddał Vitali Dovnarovich, piłka po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła za "kołnierz" bramkarza Nołnejm. Stracona bramka mocno zmobilizowała graczy Nołnejm, którzy przejęli inicjatywę i raz po raz groźnie atakowali. Efektem była wyrównująca bramka zdobyta przez Mikołaja Łochyńskiego. Nołnejm grał z dużym rozmachem i co rusz stwarzał sobie dogodne okazje. W 15 i 18 minucie Artur Kowalski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i mieliśmy 1:3. Gdy wydawało się, że wynik do przerwy nie ulegnie zmianie kontaktową bramkę dla iTreningi.pl zdobył Wojciech Martinek.
Drugą część z dużym animuszem zaczęła drużyna Nołnejm, która w 28 minucie po golu Piotra Kubiaka podwyższyła na 4:2. Nie minęło 120 sekund, a kolejną bramkę dla Nołnejm zdobył najlepszy na boisku Kuba Paziewski. Zespół iTreningi.pl próbował odmienić losy spotkania, jednak ciężko im było zatrzymać rozpędzony zespół Nołnejm. Zawodnicy beniaminka grali zbyt wolno, a przede wszystkim za bardzo indywidualnie. Rzadko dochodzili do sytuacji bramkowych. Co innego Nołnejm, którzy mimo prowadzenie nie zwalniali tempa. Ostatecznie wygrali 7:3 i zasłużenie zainkasowali trzy punkty.

Nołnejm

• 12' Mikołaj Łochyński
  • 15' Artur Kowalski
  • 18' Artur Kowalski
  • 28' Piotr Kubiak
  • 30' Kuba Paziewski
  • 32' 3 Bartosz Wachowiak
  • 37' Kuba Paziewski

---

IV Liga
Jako pierwsi ligową wiosnę w sezonie 2021 w naszej lidze rozpoczęli zawodnicy najniższej klasy rozgrywkowej, gdzie zmierzyły się ze sobą drużyny "rutyniarzy" jakimi są zapewne gracze HoReCa Team oraz zawodnicy "młodych gniewnych"-ZP Szpik. Spotkanie to od samego początku lepiej rozpoczęli "Kumple", którzy przewyższali rywala dojrzałością w swoich poczynaniach. Efektem były dość szybko strzelone dwie bramki. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla "Kumpli" będą tylko kwestią czasu, dość niespodziewanie swoje akcje bramkowe zaczęli konsekwentnie wykańczać zawodnicy rywala. Pozwoliło im to doprowadzić do remisu. Wynik ten jednak nie zadowalał graczy z "branży gastronomicznej", którzy raz jeszcze skorygowali swoje ustawienie i dzięki temu byliśmy świadkami kolejnych bramek w wykonaniu tej drużyny. Dzięki temu skompletowała ona swoje pierwsze "trzy oczka".

ZP Szpik

• 11' Dariusz Nowowiejski
  • 13' Krzysztof Rogiewicz
  • 25' Dariusz Nowowiejski

---

W swoim drugim spotkaniu rozgrywanym w tym dniu gracze Kumpli zmierzyli się z rywalem, których nazwa mogłaby sugerować że gracze ci "Są Gorsi" od swojego rywala. Tak jednak nie było! Spotkanie to od samego początku było bardzo wyrównane, a obydwie drużyny starały się nie popełnić błędu, który mógłby kosztować jedną z nich utratę bramki. Jako pierwsi do siatki trafili zawodnicy gości, którzy jak się później okazało tego prowadzenia nie oddali już do końcowego gwizdka sędziego. Kolejne strzelone bramki przez tę drużynę mocno odebrały chęci rywalowi, który w samej końcówce tego pojedynku pozwolił sobie wbić kolejne bramki. Dobra gra i komplet punktów w pierwszym spotkaniu gości pozostawia dobre wrażenie i spore nadzieję na dalszą część tego sezonu.