BM Budownictwo z mistrzowskim tytułem!

2020-11-25

Autoplatforma liderem w 1. lidze, Nat-Geo urwało punkty mistrzom, Sędziowie bez szans w meczu z BM, futbolsport.pl odrobił straty w końcówce, awans nie dla Przemysława

1 Liga
Drużyna Autoplatformy wykorzystała potknięcie Leny Luboń i wskoczyła na fotel lidera. Początek to dwa świetne strzały gości, ale na posterunku był Darek Pawlak. Skapitulował jednak w 4. minucie, kiedy strzałem w samo „okienko popisał się Mateusz Malczyk. Goście mieli przewagę, stwarzali więcej okazji, ale brakowało celnych strzałów. Do tego bardzo dobrze spisywał się Darek Pawlak, który często ratował skórę swoim kolegom. Niereal grał bojaźliwie, nie zapędzał się zbytnio do ataku. Najlepszą okazję miał Patryk Dunikowski po zagraniu ze stałego fragmentu gry, ale piłka przeleciała obok słupka.
Początek drugiej części to gol na 2:0 dla Autoplatformy. Szybko odpowiedział Maciej Kantarek, który głową wpakował piłkę do siatki. Niereal grał coraz lepiej i dochodził do kolejnych okazji. Cudownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Kantarek, ale świetnie interweniował Sebastian Lorek i wynik nadal nie uległ zmianie. W 34. minucie Maurycy Niemczyk w sytuacji 3 na 1, umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później Krystian Skórczyński skarcił Niereal i zamknął wynik tego pojedynku. Autoplatforma wygrała, co oznacza, że w poniedziałkowym finale ligi będzie w korzystniejszej sytuacji względem Leny Luboń, która musi ten klasyk wygrać, by móc cieszyć się z mistrzostwa.

Autoplatforma & 4 x 4

• 4' Mateusz Malczyk
  • 22' Krystian Skórczyński
  • 34' Maurycy Niemczyk
  • 36' Krystian Skórczyński

---

2 Liga
Drużyna BM Budownictwo potwierdziła, że jest najlepszą ekipą w 2. lidze i pokonała walczących o awans Sedziów. Już na początku meczu BM mogło prowadzić 1:0, ale groźny strzał wyłapał bramkarz Sędziów. Kolegium grało bardzo uważnie w defensywie. Z kolei w ofensywie stawiali na górne piłki, chcąc w ten sposób zaskoczyć rywali. Budownictwo grało szybko, płynnie i z wielką swobodą. Ciągle brakowało jednak ostatniego podania. Wydawało się, że do przerwy będzie 0:0, ale wtedy z rzutu wolnego przymierzył Aleksandr Dykhno. Bramkarz obronił ten strzał, ale był bezsilny wobec dobitki.
Po przerwie Kolegium grało z kontry i stwarzało sobie dogodne okazje, ale nie potrafiło ich wykorzystać. To szybko się zemściło. W 23. minucie ładnie rzut rożny rozegrali gospodarze, mocny strzał oddał Serhii Dmitriev i było 2:0. Chwilę później ten sam zawodnik wykorzystał błąd w ustawieniu Sędziów i BM prowadziło trzema bramkami. Ostatnie 10 minut było niezwykle intensywne. Oba zespoły postawiły na ofensywę, ale na lepsze wyszło to liderowi. Gracze BM Budownictwo jeszcze trzy raz pokonali gości, nie tracąc ani jednej bramki. Zwycięstwo dało tej ekipie MISTRZOSTWO 2. ligi i awans do elity. Gratulacje!

3 Liga
To było bardzo ciekawe spotkanie. Pierwsza połowa pod dyktando FlexLink. Zespół ten stwarzał sobie wiele okazji, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki rywali. Wynik otworzył Paweł Fekner, ale dopiero w 13. minucie spotkania. Przemysław nie mógł chwycić odpowiedniego rytmu gry. Nawet gdy już gracze z Rataj mieli dogodne okazje na strzelenie gola to zatrzymywał ich Alan Markowski, który bronił jak z nut. Goście naciskali i Kamil Wrzaskowski posłał piłkę do siatki. Jeszcze przed zmianą stron Paweł Fekner udowodnił, że jest zawodnikiem nietuzinkowym i było 3:0 dla FlexLink.
Druga połowa była nico bardziej wyrównana. MKS zaczął dawać więcej w ataku i to przełożyło się na zdobycze bramkowe. Zaczął Łukasz Sałata, który z połowy boiska huknął jak z armaty i piłka wpadała w samo „okienko” bramki gości. Szybko odpowiedział Paweł Fekner, najlepszy zawodnik na placu gry. W końcówce MKS atakował, lecz zdołał odpowiedzieć tylko golem, którego zdobył Dawid Kaseja. FlexLink raz jeszcze zaskoczył rywali i Kamil Wrzaskowski ustalił wynik meczu na 5:2 dla zespołu beniaminka.