Czerwone Diabły wicemistrzem 3. ligi!

2020-11-20

Nat-Geo postawiło się Lenie, przełamanie mistrzów w meczu z Nierealem, bramkarze niepotrzebni w starciu Nabo z futbolsport.pl, pewna wygrana Grunwaldu, Mardom o włos od „spadku”, Wczorajsi pokazali solidną grę

1 Liga
Wysoki poziom zaprezentowały oba zespoły w tym starciu. Inicjatywa należała do Leny Luboń, która prowadziła grę i nękała bramkarza rywali. Nat-Geo było nastawione głównie na grę z kontry. W 7. minucie Jarosław Bączkowski oddał centrostrzał, trochę pomógł silny wiatr i piłka wpadła do siatki. Gospodarze nastawili się głównie na obronę dostępu do własnej bramki. Zespół Pawła Tuliszki nie tworzył zbyt wielu korzystnych okazji, czekając na swoją szansę. Lena napędzała kolejna ataki, lecz brakowało wykończenia.
W drugiej połowie Lena głównie strzałami z daleka próbowała pokonać Krzysztofa Załęskiego. Ten, znowu był świetnie dysponowany i nie dał się zaskoczyć. W 34. minucie mogło być 1:1. Zagranie z autu ekipy Nat-Geo, strzał Marcina Rejmisza, piłka odbiła się od nogi bramkarza i leciała w stronę pustej bramki, ale Krzysztof Adamczak wybił futbolówkę z linii. W 37. minucie Krzysztof Tomczak wykorzystał jedną z wielu akcji gości i było 2:0. Chwilę później przebitkę w środku pola wygrali gracze Nat-Geo. Ładne podanie otrzymał Paweł Tuliszka i z „dziurą” pokonał bramkarza wicemistrzów. Na więcej nie było stać ekipy Nat-Geo, która ostatecznie przegrała z wyżej notowanym rywalem, ale po meczu walki. Lena Luboń liderem 1. ligi.

Lena Luboń

• 7' Jarosław Bączkowski

---

Przełamanie ekipy mistrzów. Już w 1. minucie w słupek trafił Michał Niedźwiedzki, po dokładnym podaniu Kacpra Sworackiego. Niereal był schowany za podwójną gardą, bronił się i czekał na kontry. Dopiero w 11. minucie Grant znalazł drogę do bramki Dariusza Pawlaka. Do siatki trafił Michał Niedźwiedzki. Grant miał przewagę, ale grał niedokładnie, nie potrafiąc wykorzystać kolejnych dogodnych okazji. To się zemściło. Kontra zespołu gospodarzy przyniosła bramkę wyrównującą zdobytą przez Wojciecha Szmyta.
W drugiej połowie tempo jeszcze bardziej podkręcił Grant. Niereal popełniał sporo błędów w wyprowadzeniu piłki, a to skrzętnie wykorzystał będący w niezłej dyspozycji Michał Niedźwiedzki, który dwukrotnie trafił do siatki. Goście zaczęli lekceważyć rywali i to obróciło się przeciwko nim. W 31. minucie Patryk Dunikowski strzelił bramkę kontaktową. I choć Grant stracił gola to nadal atakował, nie zważając na nic. Jeszcze dwukrotnie do siatki trafił Michał Niedźwiedzki. Ostatecznie dopisał on do swojego dorobku aż 5 bramek i zapewnił wygraną swojej ekipie, co przybliża mistrzów do miejsca na podium w obecnej kampanii.

Grant Tkaniny Poznań

• 11' Michał Niedźwiedzki
  • 26' Michał Niedźwiedzki
  • 27' Michał Niedźwiedzki
  • 32' Michał Niedźwiedzki
  • 37' Michał Niedźwiedzki

---

3 Liga
Oddala się utrzymanie od ekipy Wpip – Mardom. Początek dość spokojny w wykonaniu obu drużyn. W 5. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Piotr Piotrowski i było 1:0 dla gospodarzy. Odpowiedź była natychmiastowa. Indywidualna akcja Adama Jankowskiego i mieliśmy remis. Po tym golu inicjatywę przejęły Czerwone Diabły, ale ich ataki był chaotyczne. Mardom grał długie piłki za linię obrony rywali, upatrując w tym szans na zaskoczenie gości. Do przerwy remis, ale ze wskazaniem na wicelidera 3. ligi.
Po zmianie stron Czerwone Diabły wzięły się do pracy, a prowadzenie dał im Karol Kolczyński, który napędzał większość ataków swojej drużyny. Dwie minuty później Adam Jankowski podwyższył na 3:1 dla gości. Potem zespół Diabłów miał jeszcze dwie, trzy dogodne okazje, lecz zabrakło wykończenia. W 32. minucie Paweł Maciak zmniejszył straty do jednego „oczka”. Gospodarze zaczęli grać odważniej. Mieli nawet sytuację „sam na sam”, ale ich zawodnik trafił w słupek. W końcówce Adam Jankowski zamknął wynik meczu i przypieczętował wicemistrzostwo Czerwonych Diabłów w 3. lidze. GRATULACJE Panowie!

Czerwone Diabły

• 6' Adam Jankowski
  • 22' Karol Kolczyński
  • 24' Adam Jankowski
  • 39' Adam Jankowski

---

4 Liga
Niezwykle ważny mecz dla układu tabeli 4. ligi. W tym starciu obserwowaliśmy sporo walki i gry w środku pola. Wynik spotkania otworzył Maciej Geisler, który szczęśliwie umieścił piłkę w siatce. Defensywa Wczorajszych spisywała się bardzo solidnie i nie pozwalała na zbyt wiele gospodarzom. I choć to Wolontariat miał przewagę to nic z niej nie wynikało.
Po przerwie nadal Wolontariat atakował, a rywale grali z kontry. Po jednej z nich w 23. minucie Maciej Geisler podwyższył na 2:0. Podrażniony Wolontariatu ruszył do szturmu na bramkę gości. Dopiero w 29. minucie po ładnie rozegranym rzucie wolnym Paweł Zdebik zdołał zdobyć bramkę kontaktową. Wolontariat naciskał, miał olbrzymią przewagę, ale defensywa Wczorajszych nie pękała. Gracze gospodarzy robili co mogli, próbowali różnych rozwiązań w ofensywie, lecz ich wysiłki spełzły na niczym. Wczorajsi wygrali ten niezwykle ważny mecz i przybliżyli się do awansu. Ba! Nadal mają realne szanse na wicemistrzostwo, gdyż tracą już tylko 2 punkty do… ekipy Wolontariatu.