Zaskakująca klęska Borówca

2020-10-07

Grunwald pokazał klasę, Kolegium goni czołówkę, iTreningi.pl zmiażdżyły beniaminka, B3D wreszcie zwycięskie, Wolontariat ogrywa rywali w meczu na szczycie 4 ligi.

2 Liga
Ciekawe, wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie lepiej zaczęli Sędziowie. Robert Szymkowiak szybko wpisał się na listę strzelców. PAG grał swoje, szanował piłkę i zdołał wyrównać. Bartłomiej Bilski dał gola na 1:1. Goście nie zrazili się tym. Cierpliwie czekali na swoje okazje. Wykorzystali jedną z nich, a na 2:1 trafił Nikodem Osuch.
Po zmianie stron mecz się otworzył, oba zespoły grały bardziej ofensywnie. Wyróżniający się tego dnia Marcin Wojtalik zdołał wyrównać. Parę minut potem grę w przewadze wykorzystało Kolegium. Jakub Nowicki dał bramkę na 3:2 dla gości. Chwilę później Wojciech Pietrucki podwyższył prowadzenie Sędziów. Wydawało się, że PAG nie zdoła się podnieść, lecz po raz kolejny dał o sobie znać Marcin Wojtalik, który ładnym strzałem strzelił bramkę kontaktową. Ostatnie słowo należało do Sędziów. Wojciech Pietrucki wykorzystał dogodną sytuację i zamknął wynik tego pojedynku. Kolegium pokazało, że w tym sezonie ponownie włączy się do walki o awans do 1 ligi.

Lutnia Dębiec 2022

• 17' Nikodem Osuch
  • 34' Jakub Nowicki
  • 35' Wojciech Pietrucki
  • 40' Wojciech Pietrucki

---

Bardzo wyrównany mecz. Do przerwy było 1:1. Dla Grunwaldu trafił Dawid Śledziński, ale na 3 minuty przed przerwą wyrównał Mateusz Murawski. Oba zespoły miały swoje szanse, ale wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to bardzo dobra gra gości. Mieli oni więcej jakości w grze, bardziej szanowali piłkę i nie oddawali jej bez walki. W 27. minucie na 2:1 trafił będący w dobrej formie Łukasz Fendor. Team Envitest mógł szybko odpowiedzieć, ale brakowało skuteczności. Końcówka to mądra gra Grunwaldu, który czekał na okazje do kontry. Team Envitest bardzo się otworzył, atakował, ale to goście zdobywali bramki. Najpierw Łukasz Fendor skierował piłkę do siatki, a następnie Marcin Matyla podwyższył na 4:1 i przypieczętował bardzo dobry występ swojego zespołu.

3 Liga
Przełamanie zespołu B3D. Już w 3. minucie Jakub Przybylski dał gola na 1:0. Po chwili mogło być 2:0, ale B3D nie wykorzystało sytuacji sam na sam. MKS próbował zaskoczyć głównie strzałami z dystansu, lecz na nic to się zdawało przy bardzo dobrej postawie Łukasza Szczepaniaka. W 11 minucie sytuację ”sam na sam” z młodym bramkarzem gości wykorzystał Michał Tomczak i było 2:0. Przemysław starał się od tyłu wyprowadzić akcje i zaskoczyć grą skrzydłami, ale nadal nie miało to przełożenia na zdobycze bramkowe.
W drugiej połowie nadal grę prowadzili gospodarze i to oni naciskali rywali. Przemysław Chrapkowski zdołał podwyższyć na 3:0 w 27. minucie meczu. B3D grało piłką i częściej zagrażało bramce rywali. MKS-owi brakowało jakości w ataku. Piłka za nic nie chciała wpaść do bramki, a do tego świetnie spisywał się wspomniany wcześniej Łukasz Szczepaniak. Na 3 minuty przed końcem ponownie trafił Przemysław Chrapkowski, czym zamknął wynik tego starcia. Trzeba wspomnieć, że był to najmniejszy wymiar kary dla zespołu z Rataj. B3D wygrało w pełni zasłużenie i pokazało, że potrafi grać w piłkę.