„Worek z golami rozwiązany"

2020-10-01
„Worek z golami rozwiązany

Lena bez litości dla Orłów, Niereal utarł nosa beniaminkowi, futbolsport.pl wyszarpał punkty spadkowiczowi, premierowa wygrana ZP Szpik, Borówiec namęczył się z Yanosikiem, O Jezus Maria wykorzystało braki kadrowe Dekpolu.

1 Liga
Początek meczu to dwie świetne akcje Nierealu i szybkie prowadzenie tego zespołu. Pierwszoplanową postacią był Kamil Jańczak, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Goście byli zaskoczeni, nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Grali jednak swoje, atakowali, ale świetna postawa w defensywie Nierealu plus kapitalne interwencje Dariusza Pawlaka sprawiły, że długo beniaminek nie mógł znaleźć sposobu na zdobycie gola. Dopiero w 14. minucie z metra do pustej bramki trafił Grzegorz Haniewicz, kapitalnie obsłużony podaniem przez kolegę z zespołu.
W drugiej połowie Żurawie zyskały sporą przewagę. Niereal kompletnie pogubił się w grze defensywnej. Popełnił mnóstwo błędów, ale na ich szczęście między słupkami stał Dariusz Pawlak, który bronił jak w transie. Rywale uderzali z każdej pozycji, starali się zaskoczyć Darka, lecz ich wysiłki nie przyniosły efektu. Niereal starał się grać z kontry, ale te szybko rozbijali gracze gości. Wydawało się, że mur Nierealu pęknie, ale tak się nie stało. Pod koniec meczu jedną z nielicznych okazji gospodarzy wykorzystał Patryk Dunikowski i to Niereal mógł cieszyć się z wygranej i zgarnięcia 3 punktów. Żurawiom nie pomógł nawet Jacek Dembiński, który dojechał na drugą połowę meczu.

1

• 14' 77 Grzegorz Haniewicz

---

2 Liga
Mecz pod dyktando zespołu Blue Gato. Ekipa ta miała inicjatywę i stworzyła sobie więcej okazji podbramkowych, choć w głównych rolach wystąpili bramkarze. Obaj spisywali się naprawdę solidnie. W pierwszej połowie mało było okazji do zdobycia bramki. Defensywy obu zespołów grały na wysokim poziomie i nie oglądaliśmy goli.
Po przerwie przewagę miało Gato, które szybkimi atakami sprawiało sporo problemów ekipie futbolsport.pl. Gdyby nie świetna postawa Adriana Sosika – Blue Gato już dawno strzeliłoby gola. Dopiero na 5 minut przed końcem Konrad Repecki zdołał wykorzystać jedną z wielu akcji gospodarzy i było 1:0. Zespół futbolsport.pl nie poddawał się i postawił wszystko na jedną kartę. Ich wysiłki przyniosły efekt, którego rywale nie mogli się spodziewać. Dwie ostatnie akcje meczu i dwa gole Patryka Markiewicz, dały gościom upragnione zwycięstwo. Blue Gato może „pluć sobie w brodę”, gdyż w prosty sposób wypuściło z rąk kolejne punkty.

4 Liga
Premierowe zwycięstwo zespołu ZP Szpik w Lidze futbolsport.pl. Początek to szybka bramka zdobyta przez Mariusza Cieleckiego. Goście nie grali źle, atakowali i zdołali odpowiedzieć. Jakub Wyparło dał wyrównanie. To podrażniło zawodników ZP, którzy szybko, ponownie wyszli na prowadzenie. Paweł Górski trafił do siatki.
Po zmianie stron rosła przewaga ZP Szpik, a coraz bardziej widoczny był spadek sił w ekipie gości. W 30. minucie Krzysztof Rogiewicz ładnym strzałem dał gola na 3:1. Nie minęło nawet 60 sekund, a ZP Szpik prowadził 4:1, po strzale Sebastiana Rachockiego. Końcówka to szturm na bramkę Blind Fish. Goście na zbyt wiele pozwalali rywalom, co skończyło się startą jeszcze trzech kolejnych bramek. ZP Szpik pokazał, że z każdym meczem gra coraz lepiej i zasłużenie zainkasował 3 punkty.

Blind Fish

• 13' Jakub Wyparło

---

Ciężki mecz Borówca. Yanosik postawił twarde warunki, zagrał bardzo odważnie i dojrzale. Gospodarze bronili się mądrze i czekali na kontry, a rytm gry nadawał Yanosik. Aktywny był Łukasz Wolniak, który raz po raz nękał bramkarza rywali strzałami z różnych pozycji. Wynik meczu otworzył jednak Bartosz Kledzik. Yanosik mógł szybko wyrównać, lecz piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy.
Po przerwie wyrównanie dał Paweł Bahyrycz. Yanosik podkręcił tempo, grał coraz lepiej, ale brakowało skuteczności. Borówiec czekał na dogodną okazję, by skarcić rywali. Ta nadeszła w 25. minucie, co wykorzystał Martin Jensen i było 2:1. Potem w dalszym ciągu Yanosik miał inicjatywę. Atakował z polotem i był blisko wyrównania. Lecz świetna postawa bramkarza gospodarzy i uważna gra w defensywie sprawiły, że wynik nie uległ zmianie. Borówiec wygrał czwarty mecz w sezonie i jest wiceliderem 4 ligi.