Niespodziewana porażka Nierealu

2020-09-23

Nat-Geo sprawiło niespodziankę, mistrzowie nadal bezbarwnie, PAG zaskoczył Grunwald, Czerwone Diabły za mocne dla Team Spiryt, Chrobry Poznań z udanym debiutem, O Jezus Maria zmiotło rywali.

1 Liga
Pierwsza połowa dość wyrównana. Żadna z ekip nie mogła zyskać przewagi. W 6. minucie Radosław Bogusz dał prowadzenie Nat-Geo, które tego dnia grało mądrze, piłką i prezentowało wysoką kulturę gry. Z kolei Niereal nie grał tego, do czego nas przyzwyczaił. Gościom brakowało zacięcia i zaangażowania, które obserwowaliśmy w ich meczu z Autoplatformą.
Po zmianie stron oba zespoły pokazały bardziej otwarty futbol. W 24. minucie Przemysław Pawlak dał gola na 2:0. Od tego momentu Niereal zaczął grać lepiej, co udokumentował Maciej Kantare, który trafił na 2:1. Groźne kontry Nat-Geo sprawiły, że rywale zaczęli się gubić. W głównej roli wystąpił tutaj Przemysław Pawlak, który dwukrotnie skierował piłkę do siatki. Te dwie bramki podłamały Niereal, który nie zdołał odrobić strat i zasłużenie przegrał z zespołem Pawła Tuliszki. Nat-Geo sprawiło niespodziankę, ale jeśli nadal będzie tak grało – może powalczyć o pierwszą „piątkę” w 1 Lidze.

Niereal

• 6' Radosław Bogusz
  • 24' Przemysław Pawlak
  • 30' Maciej Kantarek
  • 37' Przemysław Pawlak
  • 38' Przemysław Pawlak

---

Gra mistrzów w tym sezonie nadal nie zachwyca. Sporo niedokładnych podań i chaotycznych ataków ze strony gości sprawiało, że długo czekaliśmy na gole. Dopiero w 17. minucie nastąpiło przełamanie. Przemek Szukała otrzymał podanie za plecy, Michał Niedźwiedzki przechwycił piłkę, ruszył na bramkę i trafił na 1:0. W ekipie gości nadal brakowało wykończenia i stąd do przerwy tylko jednobramkowe prowadzenie.
W drugiej połowie Drużyna Szpiku miała kilka okazji, żeby wyrównać. Grała odważnie i wyglądało na to, że lada chwila wpakuje piłkę do siatki. Brakowało jednak wykończenia. To wykorzystał Grant Tkaniny. W 29. minucie Michał Niedźwiedzki trafił na 2:0. Potem mistrzowie kontrolowali grę, choć kilka razy dali się zaskoczyć Drużynie Szpiku, ale nadal utrzymali prowadzenie. W końcówce meczu Kacper Sworacki dwukrotnie trafił do siatki, czym ustali wynik meczu na 4:0 dla mistrzów.

Grant Tkaniny Poznań

• 17' Michał Niedźwiedzki
  • 29' Michał Niedźwiedzki
  • 35' Kacper Sworacki
  • 39' Kacper Sworacki

---

2 Liga
Pierwsza połowa wyrównana. Grunwald grał trochę lepiej piłką i to on wyszedł na prowadzenie. Gola zdobył Łukasz Fendor na 4 minuty przed końcem połowy. Po PAG-u było widać, że jeszcze nie chwycił odpowiedniego rytmu gry. Ekipa gospodarzy męczyła się grając piłką i nie stwarzała zbyt wielu okazji bramkowych.
W drugiej połowie gospodarze zagrali o wiele lepiej. Już w 21. minucie Bartek Bilski dał wyrównanie. Parę minut później Marcin Wojtalik wykończył akcję całego zespołu i było 2:1. Grunwald atakował i miał okazje by wyrównać, lecz bardzo dobrze bronił Krzysztof Leszczyński, który ratował PAG przed utratą bramki. Końcówka to dwa ciosy PAG-u, zadane przez Dariusza Czernigę i Jakuba Kędelskiego, które zamknęły wynik tego starcia.