MKS Przemysław nadal bez porażki

2020-09-18

Przełamanie Orłów, kolejny dobry występ Grunwaldu, Przemysław z kompletem „oczek”, Team Spiryt pnie się w górę tabeli, Wczorajsi ograli beniaminka, DHL wyrwał punkty Forumkowi.

1 Liga
Mecz zespołów, które w poprzednim sezonie do końca walczyły o utrzymanie. Orły były rządne rewanżu za porażkę, którą poniosły w drugim meczu sezonu WIOSNA 2020, kiedy na 20 sekund przed końcem prowadziły 3:2, by ostatecznie przegrać 3:4. Tym razem od początku to gospodarze mieli przewagę. Swój dzień miał Kacper Pyto, który szybko zdobył dwie kapitalne bramki, nie dając szans na skuteczną interwencje bramkarzowi rywali. Leśne Dziadki osłabione brakiem m.in. braci Terpiłowskich i Bartosza Totlebena, nie były sobą. Grały przewidywalnie i dość miękko, na zbyt wiele pozwalając rywalom. Dopiero w 14. minucie Marcin Gajewski wykorzystał fatalne ustawienie Orłów i wbił piłkę do bramki. Chwilę później doskonałe podanie otrzymał Kacper Pyto i ładnym strzałem posłał futbolówkę do siatki. Leśne Dziadki odpowiedziały dość szybko. Marcin Gajewski urwał się obrońcy rywali, uciekł do prawej strony i zmniejszył dystans do jednego gola. W ostatniej minucie świetną akcje zespołową i cudowne podanie Adama Nowaka na bramkę zamienił Maciej Kaniasty.
Po przerwie tempo gry spadło. Orły ewidentnie cofnęły się, głównie skupiając się na obronie, dając pole do popisu Leśnym. Gościom brakowało składnych akcji. Raz po raz nieźle kontrowali, sprawiając problemy defensywie Orłów, ale bez powodzenia. W 35. minucie meczu wynik ustalił Dawid Zuchniarek, który golem przypieczętował swój solidny występ. Orły wygrywając przełamały impas i teraz powinny skupić się na poprawie swojej gry, by móc punktować w kolejnych meczach. Z kolei Leśne Dziadki z pewnością będą czekały na rewanż, w którym wszystko może się zdarzyć.

Strzelcy:

• 14' Marcin Gajewski
  • 17' Marcin Gajewski

Kary:

---

2 Liga
Początek świetny w wykonaniu Grunwaldu. Kapitalną prostopadłą piłkę otrzymał Dawid Śledziński, uprzedził rywala i techniczną podcinką pokonał bramkarza rywali. Cudowny gol! Goście poszli za ciosem i kilka minut później było 2:0 po golu Igora Chmiela. Inteco próbowało gry z kontry i posyłania długich piłek za linię obrony, lecz było to zbyt czytelne. Grunwald prowadził grę, panował na boisku, mądrze ustawiając się w defensywie.
Po przerwie szybko na 3:0 podwyższył Krystian Ślebioda. Od tej pory Inteco zaangażowało więcej sił w grę ofensywną. Gospodarze mieli kilka dogodnych okazji, lecz brakowało wykończenia, a dodatkowym utrudnieniem była świetna postawa bramkarza gości. Ten – spisywał się genialnie i bronił nawet najgroźniejsze strzały rywali. Grunwald miał kilka dobrych okazji, by podwyższyć prowadzenie, ale Inteco dzielnie broniło się i nie dało się zaskoczyć. Mecz zakończył się wygraną gości, którzy pokazali beniaminkowi jak umiejętnie bronić i skutecznie grać w ofensywie.

Strzelcy:

• 9' Igor Chmiel

Kary:

---

3 Liga
Bardzo ciekawy mecz oglądaliśmy w 3. lidze. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Fatalny błąd bramkarza MKS-u wykorzystał Wojciech Niemier i było 1:0 dla Boekestijn Transport. Przemysław nie odpuszczał, grał piłką, od tyłu konstrując akcje zaczepne. W 11. minucie Vladyslau Sytnyk wyrównał stan gry. MKS miał potem kilka świetnych okazji, ale szwankowała skuteczność. Co nie udało się gospodarzom… stało się udziałem gości. Na dwie minuty przed przerwą Boekestijn Transport zdołał wyjść na prowadzenie.
Po zmianie stron znacznie lepiej zaczął grać Przemysław. W 24. minucie Paweł Szmania wyrównał stan gry. Gospodarze złapali wiatr w żagle. Stwarzali coraz więcej okazji, wykorzystując luki w ustawieniu rywali. Swoją dobrą postawę potwierdził trafieniem Łukasza Sałaty, który wreszcie przełamał niemoc strzelecką. Radość MKS-u nie trwała długo bo chwilę później było już 3:3. W 35. minucie czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Boekestijn Transport - Radosław Raźniewski i do końca goście grali w osłabieniu. To wykorzystał zespół z Rataj. W 37. minucie Tomasz Kapturzak, który niedawno po kilku latach zakończył prezesurę w Dumie Rataj, zaskoczył bramkarza rywali i wpakował piłkę do siatki. Gola, na którego czekał od kilku miesięcy, zadedykował swojemu małemu choremu, niespełna rocznemu synkowi – Oskarowi. Jak sam stwierdził, długo czekał na ten moment. Cieszy się, że wreszcie mógł golem uhonorować przyjście na świat swojego dziecka.

Strzelcy:

• 3' Wojciech Niemier

Kary:

---

4 Liga
Od początku meczu lepiej prezentowała się ekipa Wczorajszych i to oni wyszli na prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego, pięknym strzałem popisał się Piotr Paliwoda. Gospodarze prowadzili grę i często znajdowali się w okolicy pola karnego rywali. W 11. minucie Wojciech Przybylski podwyższył na 2:0. Blind Fish grało chaotycznie i pozwalało przeciwnikom na zbyt wiele, na własnej połowie boiska. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Maciej Geisler.
Po zmianie połów gra nadal wyglądała tak samo. To Wczorajsi mieli inicjatywę i mogli zaoferować więcej w grze ofensywnej. Nie ustrzegli się jednak błędów w obronie. Na początku drugiej części gry, Jakub Wyparło zdołał wpisać się na listę strzelców. Gospodarze nic sobie z tego nie robili i nadal grali swoje. Trafili jeszcze trzykrotnie, pokazując swoją wyższość w tym starciu. Blind Fish odpowiedziało golem Dawida Marczaka, ale na więcej nie było ich stać i musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali. Zespół gości nadal pozostaje bez punktów. Będą musieli poszukać ich w kolejnych starciach.