Inteco zagra o mistrza

2020-07-31

Leśne Dziadki wykorzystały brak koncentracji rywali, remis w meczu bez stawki w 2. Lidze, Inteco nadal gra o mistrza, Forumek kończy wygraną, Yanosik na zero z tyłu, McKinsey wypunktowało Las.

I liga
Mecz bez ciężaru gatunkowego, gdyż oba zespoły były już pewne utrzymania. I choć grano o przysłowiową „pietruszkę” to widać było, że nikt nie będzie tu odpuszczał. Pierwsza bramka padła po fatalnym błędzie obrońcy Orłów, który stracił piłkę na rzecz Marcina Gajewskiego, a ten pokonał Adriana Sosika. Orły starały się odpowiedzieć, ale grały bardzo niedokładnie.
Po przerwie gospodarze podkręcili tempo. Coraz częściej pojawiali się pod bramką Leśnych. W 25. minucie „prezent” od jednego z obrońców otrzymał Mateusz Koszycki i mocnym strzałem z 15 metrów wyrównał stan gry. Już 5 minut później Szymon Goc dał prowadzenie Leśnym Dziadkom, korzystając z kolejnego błędu rywali. Leśne grały lepiej i miały przewagę, ale to nie zatrzymało Orłów w drodze do wyrównania. Na minutę przed końcem świetne podanie od Pawła Paczkowskiego otrzymał Mateusz Koszycki i ponownie skarcił rywali. Chwilę później zespołowa, piękna akcja Poznańskich Orłów, przytomne podanie Mateusza Koszyckiego i Kacper Pyto posłał piłkę do siatki, ogrywając bramkarza w pojedynku 1 vs 1. Wydawało się, że jest po meczu… i wtedy po kontrowersyjnej sytuacji, z bliska do pustej bramki trafił Marcin Gajewski. Nie minęło 5 sekund i stała się rzecz nieprawdopodobna. Orły rozpoczęły od środka, straciły piłkę, a z 40 metrów, tuż przy słupku huknął jak z armaty Szymon Goc i było 4:3 dla Leśnych Dziadków!!! Sędzia w tym momencie zakończył mecz, ku niedowierzaniu Poznańskich Orłów. Było to idealne podsumowanie postawy tej ekipy w kończącym się właśnie sezonie Ligi furbolsport.pl. Brawa dla Leśnych Dziadków za grę do końca!

Leśne Dziadki

• 18' Marcin Gajewski
  • 30' Szymon Goc
  • 40' Marcin Gajewski
  • 40' Szymon Goc

---

III liga
Inteco musiało ten mecz wygrać, żeby nadal myśleć o mistrzostwie 3. Ligi. Rywal dość niewygodny, który w tym sezonie pokazał, że potrafi grać w piłkę. Zaczęło się idealnie dla gospodarzy! Andrzej Kokociński już w 2. minucie trafił do siatki! Potem gra się wyrównała. Oba zespoły grały ofensywnie, lecz lepsze wrażenie sprawiało Inteco.
Dopiero w drugiej połowie padły kolejne gole. Najpierw po szybkiej kontrze, piłkę do bramki skierował Marcin Rychter. Dwubramkowe prowadzenie sprawiło, że gospodarze grali spokojnie, czekając na ruch rywali. Ci – grali zbyt wolno i popełniali sporo błędów. Nie popisali się w 35. minucie, kiedy gola strzelił ponownie Marcin Rychter. Końcówka to ataki La Croquety, ale skuteczność tego zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Wynik meczu ustalił Łukasz Ziętek i Inteco wróciło na fotel lidera. Kluczowy dla losów mistrzostwa będzie ich bezpośredni pojedynek z Antdata, w ostatniej kolejce Ligi futbolsport.pl.

IV liga
Kapitalny, ofensywny futbol pokazał w tym meczu zespół Forumka. Ekipa FKS rozpoczęła najlepiej jak można. Już w 5. minucie trafił kapitan tej drużyny – Patryk Danielewski. Z biegiem minut rosła przewaga nieobliczalnych gości, ale to WUW zdołało wyrównać. Krzysztof Janczak przytomnie wykorzystał dogodną okazję i było 1:1. Jeszcze przed przerwą Forumek pokazał, że ma chrapkę na zwycięstwo. Michał Roszak i Kamil Skonieczka wykończyli dogodne okazje i do przerwy goście prowadzili dwoma bramkami.
Po zmianie stron nadal lepiej wyglądała gra Forumka. WUW walczył i to dało efekt w postaci bramki aktywnego Pawła Ryszki. Goście widząc, że mają swój dzień – nie chcieli poprzestać na trzech golach. Mikołaj Bagrowski i Michał Roszak dopełnili dzieła zniszczenia i zamknęli wynik tego meczu. Forumek wygrał i okupuje obecnie 8 miejsce w 4. Lidze, z kolei WUW musi zadowolić się 10. Lokatą na koniec sezonu WIOSNA 2020. Po meczu miała miejsce tradycyjna feta Forumka, który bez względu na wynik sportowy – kapitalnie bawi się poza boiskiem, nadając kolorytu naszej lidze. Dziękujemy Panowie!

FKS FC Forumek

• 5' Patryk Danielewski (c)
  • 14' Michał Roszak
  • 18' Kamil Skonieczka
  • 27' Mikołaj Bagrowski
  • 31' Michał Roszak

---

Yanosik musiał ten mecz wygrać, jeśli chciał zachować szanse na 6. lokatę w tym sezonie. Goście zagrali bez nominalnego bramkarza, ale poradzili sobie doskonale. Pierwszą bramkę dał Łukasz Wolniak, który w 8. minucie wykorzystał dobrą akcję swojego zespołu. Volkswagen starał się odpowiedzieć, ale bez zarzutu spisywała się defensywa rywali.
W drugiej połowie Volkswagen częściej pojawiał się pod bramką Yanosika, lecz to nie przyniosło goli. Z kolei goście wykorzystali jeszcze jedną ze swoich okazji i za sprawą Szczepana Nowaka zdołali podwyższyć na 2:0. I choć do ostatniej minuty Volkswagen walczył o bramkę to konsekwentna gra w obronie ekipy Yanosika sprawiła, że gospodarzom ta sztuka się nie udała. Teraz Yanosik musi czekać na rozstrzygnięcie meczu DHL vs Volkswagen. Jeśli DHL nie wygra – Yanosik zakończy sezon na 6 miejscu.