Status quo

2017-06-21
Status quo

Dziś w ostatni dzień rozgrywek ligi siódemek futbolsport.pl Wiosna 2017 poznamy ostateczny układ podium w I Lidze. Chodzi głównie o drugie i trzecie miejsce bowiem już wcześniej tytuł mistrzowski zapewniła sobie ekipa Tajfun. Po wczorajszej kolejce w grze o czołowe lokaty zostały drużyny Lena Luboń, Nat-Geo i Niereal. Wszystkie te trzy ekipy zgodnie wygrały swoje potyczki i na kolejkę przed zakończeniem sezonu mają po tyle samo punktów 23. Teoretycznie w najkorzystniejszej sytuacji jest Lena Luboń, która dziś zagra z drużyną www.Terrahaus.pl, natomiast ciężkie zadanie czeka Nat-Geo i Niereal, którzy zagrają z Tajfunem. Wtorkowa seria spotkań spowodowała, że z gry o podium odpadła ekipa www.Terrahaus.pl, która uległa zespołowi Niereal. Mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej połowie po której Niereal prowadził 4:1. Obie ekipy rozpoczęły z dużym impetem. Już w 2 minucie Wojtek Szmyt dał prowadzenie Nierealowi. Wyrównał 120 sekund później Bartek Rybarczyk. Potem gra toczyła się głównie w środku pola. Mało było akcji podbramkowych. W 13 minucie Niereal wykonywał rzut różny. Świetne zagranie wykorzystał Maciej Kantarek, który strzałem głową pokonał bramkarza Terrahaus. Niereal poszedł za ciosem i w 17 minucie za sprawą Kamila Jańczaka podwyższył na 3:1. Wynik do przerwy ustalił Wojtek Zaremba. Po zmianie stron Niereal cofnął się i oddał pole rywalowi. Zespołu Terrahaus przejął inicjatywę jednak z tej przewagi nic nie wynikało. Brakowało wykończenia. Inna sprawa że defensywa Niereal grała bardzo pewnie. Tworzyła monolit i nie popełniała błędów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Nierealu 6:1>

Niereal: Kamil Jańczak 17, 47 min, Maciej Kantarek 13 min, Wojciech Zaremba 20 min, Marcin Mordas 38 min oraz Wojciech Szmyt 2 min.

Szalenie ważne trzy punkty w kontekście walki o drugie miejsce pierwszej ligi wywalczył również zespół Leny Luboń, który pokonał zespół KS Reaktywacja Ciamajdy 4:1. Początek spotkania należał  do " Ciamajd", którzy objęli prowadzenie już w 6 minucie spotkania za sprawą Damiana Potockiego. W miarę upływu czasu do głosu doszedł zespół Leny Luboń, który stworzyli kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. Wyrównanie padło tuż przed przerwą. Mateusz Piechowski popisał się celnym trafieniem. W drugiej części dominacja Leny Luboń nie podlegała dyskusji. Ekipa ta grała z dużym polotem zdobywając po przerwie trzy bramki. Prowadzenie Lenie dał Marcin Rejmisz. Na 3:1 podwyższył Mateusz Piechowski, a wynik końcowy ustalił Tomasz Majer wykorzystując rzut karny. Zdobyte trzy punkty mocno przybliżają Lenę Luboń do wicemistrzostwa I Ligi.

Lena Luboń – KS Reaktywacja Ciamajdy  4:1  (0:1)

Lena Luboń: Mateusz Piechowski 22 i 36 min, Marcin Rejmisz 31 min i Tomasz Majer 38 min.

KS Reaktywacja Ciamajdy: Damian Potocki 6 min.