Kto mistrzem II Ligi?

2017-06-16

Szalenie ciekawie zapowiada się również walka o mistrzostwo w II Lidze. Po wtorkowej kolejce liderem jest ekipa Roche, która o dwa punkty wprzedza Drużynę Szpiku przy czym wicelider II Ligi ma jeden mecz mniej rozegrany. Obie drużyny zgodnie wygrały swoje potyczki, jednak trzeba przyznać, że na końcowy sukces musieli sporo się napocić. Najpierw na boisko wybiegli zawodnicy zespołów Drużyny Szpiku i Forfiter Poznań. Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej części dominował zespół Forfiter, który po bramkach Wojciecha Giełdy i Krzysztofa Skowronka prowadził 2:1. Gola dla "Szpików" strzelił Hubert Karkulak. Druga połowa należała do Drużyny Szpiku, a dokładnie Grzegorza Iwaszko. Po raz kolejny Grzegorz odmienił losy spotkania i poprowadził swój zespół do zwycięstwa. W drugich 25 minutach czterokrotnie pokonał bramkarza ekipy Forfiter i w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa 5:3.

Forfiter Poznań - Drużyna Szpiku  3:5  (2:1)

Forfiter Poznań : Krzysztof Skowronek 14, 46 min oraz Wojciech Giełda 10 min.

Drużyna Szpiku: Grzegorz Iwaszko 26, 30, 47 i 50 min oraz Hubert Karkulak 8 min.

Po tej potyczce na boisko wybiegły drużyny Roche i Beastie Boys. Beastie Boys, który jako ostatni zakwalfikował się do grupy mistrzowskiej wysoko postawił poprzeczkę liderowi II Ligi. "Bestie" zagrały dobre spotkanie i były bliskie urwania punktu faworytowi. Roche wygrało 2:1 ale styl w jakim to dokonało pozostawia wiele do życzenia. Samo spotkanie było wyrównane. Do przerwy po trafieniu Mateusza Sęka, Roche wygrywało 1:0 choć powino wyżej prowadzić, ponieważ przez pięc minut miało przewagę jednego zawodnika po czerwonej kartce dla bramkarza Beastie Boys. W drugiej odsłonie Beastie Boys stworzyo sobie dogodne okazje do zdobycia bramki. Wykorzystao jedną. W 35 minucie Jakub Rubiński wpisał się na listę strzelców i wyrównał stan rywalizacji. O wyniku końcowym zadecydowała bramka zdobyta przez Rafała Mykaja w 42 minucie.

Roche - Beastie Boys  2:1  (1:0)

Roche: Mateusz Sęk 19 min, Rafał Mykaj 42 min.

Beastie Boys: Jakub Rubiński 35 min.

Trwa zwycięska passa ekipy Dekpol, która tym razem w środowy wieczór okazała się lepsza od zespołu Beastie Boys. Dekpol po raz kolejny zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dominował przez całę 50 minut pokazując kto w tym spotkaniu jest drużyną lepszą. "Bestie" zagrały ambitnie, jednak było widać brak świeżości i sił. Mocno we znaki ekipie dała się wtorkowa potyczka przeciwko zespołowi Roche. Dekpol za to zagrał z dużym polotem. Szybko zdobył dwie bramki i kontrolował wydarzenia na boisku. Do przerwy prowadził 4:1. W drugiej części dominacja trzeciej drużyny II Ligi niepodlegała dyskusji. Zespół długo utrzymywał się przy piłce i stworzył sobie jeszcze kilka dogodnych okazji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla ekipy Dekpol. Dzięki wygranej drużyna ta jest blisko zajęcia trzeciego miejsca w II Lidze.

Dekpol - Beastie Boys  6:2  (4:1)

Dekpol: Łukasz Łeszyk 6, 42 min, Paweł Fleischer 4, 47 min, Mikołaj Ratajczak 25 oraz Bartosz Łeszyk 22 min.

Beastie Boys: Mariusz Gruszczyński 15 min, Paweł Sendrowski 44 min.