Złoto Formatu, srebro Jomaxu, a dla kogo brąz?

2020-02-10

Stillas ograł futbolsport.pl, WKS gra do końca, United walczy o "pudło", Format bez porażki w całym sezonie.

Pierwsza połowa dość wyrównana, choć z optyczną przewagą Stillasu. Świetnie bronił Sebastian Płachta i stąd wynik 0:0 po pierwszych 17 minutach gry. Po przerwie Stillas wyszedł na prowadzenie w 19 minucie po strzale Pawła Zawady. Ten gol uspokoił grę gości, którzy walczyli o zachowanie szans na 3 miejsce w lidze. Mecz rostrzygnął się między 25, a 28 minutą, kiedy padło aż 5 bramek. W 25 minucie zaczął Marcin Dahlke. Chwilę później Kacper Buczko i było 3:0 dla Stillasu. Ekipa futbolsport.pl odpowiedziała bramką Maksymiliana Wojewody. To podrażniło gości, którzy jeszcze dwukrotnie wpakowali piłkę do siatki. Wynik byłby wyższy, ale ponownie zespół gospodarzy ratował Sebastian Płachta, broniąc groźne uderzenia rywali. Bardzo dobrze zaprezentował się też Dominiki Krystkowiak, który tylko raz dał się pokonać gospodarzom, stanowiąc pewny punkt swojego zespołu.

futbolsport.pl - Stillas Mosina 1:5 (0:0)

futbolsport.pl: Maksymilian Wojewoda 27 min

Stillas Mosina: Paweł Zawada 19, 27 min, Marcin Dahlke 25 min, Kacper Buczko 26 min, Piotr Pogonowski 28 min

Mecz o dwóch obliczach. Pierwsza połowa to lepsza gra Wybrzeża, ale bramki zdobywał Las. Mocny początek tego zespołu, groźne kontry i po golach Krystiana Kubasika i Adam Skołudy było 2:0! Wybrzeże Klatki dobrze operowało piłką, lecz brakowało wykończenia i groźnych uderzeń. Dobrze bronił też Miron Skołuda, który nie pozwoli się pokonać w tej części gry.

W drugiej połowie lepiej zaczął Las, który trafił na 3:0! Od tego momenty zespół z Puszczykowa spuścił z tonu i oddał pole rywalom. Wybrzeże zaatakowało i w 21 minucie Adrian Cebula trafił na 3:1. Potem gospodarze grali coraz lepiej i Patryk Bliźniak zdołał zdobyć bramkę kontaktową. W 27 minucie Kamil Klar wyrównał. Las był rozbity i nie wiedział jak zatrzymać grających bez zmian rywali. Patryk Bliźniak w 29 minucie dopełnił dzieła zniszczenia, trafiając do siatki Mirona Skołudy i ustalając wynik meczu na 4:3 dla Wybrzeża Klatki Schodowej.

Wybrzeże Klatki Schodowej - Las Puszczykowo 4:3 (0:2)

Wybrzeże Klatki Schodowej: Patryk Bliźniak 24, 29 min, Adrian Cebula 21 min, Kamil Klar 27 min

Las Puszczykowo: Krystian Kubasik 2, 18 min, Adam Skołuda 9 min

Drugi mecz ekipy futbolsport.pl. Zespół United 1998 walczył o zachowanie szans na 3 miejsce w lidze i musiał to spotkanie wygrać. Od początku to goście grali lepiej i wykorzystali zmęczenie rywali. Najpierw w 4 minucie technicznym strzałem popisał się Dariusz Cielecki i było 1:0. W 12 minucie po ładnej akcji zespołowej Oskar Lepczyński trafił na 2:0. United prowadziło grę i nie dało się zaskoczyć gospodarzom. W 14 minucie Oskar Lepczyński uderzył na bramkę, piłka odbiła się od rywala i było 3:0.

Druga połowa to pokaz... nieskuteczności United 1998. Zespół Marcina Chmielewskiego miał przewagę, ale brakowało „zimnej krwi”. W 26 minucie pięknym strzałem w okienko popisał się Wiktor Cegłowski, zmniejszając straty. Dwie minuty później Darek Cielecki uderzył na 4:1 i było po meczu. Ponownie bardzo dobrze bronił Sebastian Płachta, stąd skończyło się tylko 4:1.

futbolsport.pl - United 1998  1:4 (0:3)

futbolsport.pl: Wiktor Cegłowski 26 min

United 1998: Dariusz Cielecki 4, 29 min, Oskar Lepczyński 12, 14 min

Dobry, szybki mecz obu ekip. Stillas grał odważnie i uważnie w obronie. Długo czekaliśmy na pierwszego gola. W 8 minucie Tomasz Paprzycki wpisał się na listę strzelców. Zespół gospodarzy miał okazje, lecz brakowało wykończenia. Przed przerwą podwyższył ponownie Tomek Paprzycki.

Po zmianie stron cudownym uderzeniem popisał się Przemek Babijów, podwyższając na 3:0. Stillas odkrył się, zaatakował, a to wykorzystali rywale. W 24 Krzysztof Schoen dał gola na 4:0. Końcówka to dwa trafienia Formatu i ostatecznie 6:0 dla mistrzów. Królem strzelców z 21 bramkami na koncie został Tomasz Paprzycki. Również najlepsza defensywa należy do ekipy gości – tylko 3 stracone gole w całym sezonie! Szacunek.

Stillas Mosina - Format  0:6 (0:2)

Format: Tomek Paprzycki 8, 13, 26 min, Przemysław Babijów 21 min, Krzysztof Schoen 24 min, Dominik Skorczyk 32 min