Stillas gra do końca

2019-12-23

Zacięty pojedynek Stillasu i Jomaxu, premierowe wygrane LOLHOUSE i futbolsport.pl, Format i Poznańskie Orły zgodnie z planem.

Mecz wieczoru. Były gole, nagłe zwroty akcji, kartki i karny w końcówce. Lepiej zaczęli faworyci - w 2 minucie trafił Jakub Jaworski. Stillas ze sporymi brakami kadrowymi dawał radę. Nie odpuszczał ani na chwilę i w 10 minucie wyrównał ten, na którego gospodarze liczyli najbardziej - Paweł Zawada. Dwie minuty później Bartosz Marcinkowski trafił na 2:1.

Po przerwie nadal oba zespoły walczył o każdą piłkę, grały odważnie i z polotem. W 28 minucie Wojtek Fiolka dał gospodarzom wyrównanie, po dokładnym podaniu Marcina Dahlke (jego druga asysta w tym meczu). Na minutę przed końcem Bartosz Marcinkowski trafił po raz drugi i wydawało się, że Jomax utrzyma prowadzenie do ostatniego gwizdka. Tak się jednak nie stało. Na 6 sekund przed końcem po raz szósty faulu na drużynie gospodarzy dopuścił się Jomax i sędział odgwizdał przedłużony rzut karny, lecz bramkarz gości obronił strzał! Niestety dla Jomaxu - był bezradny przy dobitce Marcina Dahlke. Stillas wyrównał i rzutem na taśmę uratował jeden punkt w tym starciu.

Stillas Mosina - JOMAX Mosina 3:3 (1:2)

Stillas: Marcin Dahlke 34', Paweł Zawada 10', Wojtek Fiolka 28'

JOMAX: Bartosz Marcinkowski 12', 33', Jakub Jaworski 2'

Premierowa wygrana debiutujących w naszej lidze zawodników LOLHOUSE. Zespół z Puszczykowa postawił się gościom, lecz nie był w stanie ustrzec się błędów. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz tej drużyny. Gdyby nie on - wynik byłby o wiele wyższy. Goście grali odważnie i z pomysłem. Wygrali przekonująco i pokazali, że są w coraz lepszej formie, powoli wchodząc na właściwe obroty. Zobaczymy, jak zaprezentują się w kolejnych starciach.

Las Puszczykowo - LOLHOUSE Developer 2:4 (1:2)

Las: Kamil Żarnowski 34', Mariusz Matuszewski 17'

LOLHOUSE: Łukasz Pachulicz 1', Piotr Jakubowski 12', Jakub Wencel 20', 23'

Pierwszy mecz w hali ekipy futbolsport.pl i od razu przekonująca wygrana. Debiutanci nie byli w stanie zatrzymać zespołu gospodarzy, choć wcale nie grali słabo. To futbolsport.pl pokazał, że nie jest mu obce rzemiosło piłkarskie i udanie rozpoczął sezon.

futbolsport.pl - Wybrzeże Klatki Schodowej 4:0 (1:0)

futbolsport.pl: Krzysztof Halicki 7', Adam Halicki 30', Damian Pawlak 32', Damian Babula 22'

Od początku lepiej grał Format i w 100% wywiązyał się z roli faworyta spotkania. United niemrawo i apatycznie, bez większego pomysłu na grę. Goście umiejętnie rozgrywali piłkę, grali szybko i z werwą. Wygrali wysoko i zasłużenie, nie pozostawiąjąc złudzeń United, kto w tym meczu był zespołem lepszym.

United 1998 - Format 1:5 (0:2)

United: Dariusz Cielecki 33',

Format: Paweł Kowalkiewicz 10', Rafał Norek 29', Krzysztof Schoen 6', Tomek Paprzycki 32', Dominik Skórczyk 28'

Małe derby dla Poznańskich Orłów. Ekia gości, która rok temu stanowiła trzon zespołu futbolsport.pl pod nieobecność swoich największych gwiazd, zdołała pokonać gospodarzy 5:3 i dopisała do konta 3 punkty. Szalał Jakub Jamrozik, który aż 3 razy pokonał Sebastiana Płachtę, który trzeba to przyznać - i tak bronił naprawdę nieźle. Nie raz uratował skórę swojej ekipie. Bardzo dobrze spisał się też goalkeeper Orłów - Jacek Walczak. Jego pewne interwencje sprawiły, że gościom swobodniej grało się w ofensywie. Orły wygrały i awansowały na 4 miejsce w tabeli.

futbolsport.pl - Poznańskie Orły 3:5 (0:2)

futbolsport.pl: Krzysztof Halicki 23', Krzysztof Borkowski 32', Adam Halicki 34'

Orły: Paweł Paczkowski 8', Filip Żurawik 4', Jakub Julian Jamrozik 20', 27', 29'