Tajfun mistrzem I Ligi

2017-06-09

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu pierwszym mistrzem ligi siódemek futbolsport.pl w najwyższej klasie rozgrywkowej została ekipa Tajfun. Oto jak przedstawia się skład drużyny mistrzowskiej: Łukasz Ambroziak (bramkarz), Marek Rybicki, Sebastian Czura, Łukasz Marek, Maciej Bartyś, Dariusz Czubiński, Adam Kwaśniewski, Krzysztof Pierzchlewicz, Krzysztof Schoen, Paweł Grabia, Arkadiusz Kazimierski i Jakub Pawlaczyk. Drużyna ta w środowy wieczór odniosła dwa pewne zwycięstwa i dzięki temu mogła już wcześniej świętować zdobycie mistrzostwa. Najpierw w pierwszym spotkaniu mistrz ograł bez większych problemów zespół KS Reaktywacja Ciamajdy 10:1. Pierwszoplanową postacią potyczki był najlepszy strzelec zespołu Tajfun, Łukasz Marek. Zdobył on w tym meczu aż pięć bramek. Swoją kanonadę strzelecką rozpoczął już w 2 minucie. Kolejne trafienia drużyny Tajfun padały w równych odstępach czasu. Ciamajdy swoje honorowe trafienie zdobyły w 15 minucie za sprawą Szymona Czarnoty.

Tajfun – KS Reaktywacja Ciamajdy  10:1 (5:1)

Tajfun: Łukasz Marek 2, 4, 27, 35 i 38 min, Marek Rybicki 46 min, Maciej Bartyś 23 min, Łukasz Ambroziak 50 min, Krzysztof Pierzchlewicz 13 min, Paweł Grabia 21 min.

KS Reaktywacja Ciamajdy: Szymon Czarnota 15 min.

W drugim spotkaniu Tajfun spotkał się z zespołem Leny Luboń. Początek potyczki należał do Leny, która rozpoczęła z dużym animuszem. Niestety w 8 minucie nadziała się na kontrę bezlitośnie wykończoną przez Sebastiana Czurę. Na kolejne trafienie czekaliśmy do 14 minuty. Wtedy to dał o sobie znać Łukasz Marek. W przeciągu 180 sekund zdobył dwie bramki. Wynik do przerwy na 4:0 dla Tajfuna ustalił w 20 minucie Paweł Grabia. Po zmianie stron lider I Ligi kontrolował przebieg spotkania. Co prawda w 40 minucie stracił gola po trafieniu Krzysztofa Tomczaka, jednak w dalszej części potyczki dołożył dwa „oczka” i wygrał całe spotkanie  6:1. Drużynie Tajfun gratuluje zdobycia pierwszego miejsca i życzę dalszych sukcesów na arenie amatorskich lig.

Lena Luboń – Tajfun  1:6  (0:4)

Lena Luboń: Krzysztof Tomczak 40 min

Tajfun: Łukasz Marek  14, 17 i 46 min, Paweł Grabia 20, 42 min, Sebastian Czura 8 min.