2019-11-19

Dziki nie tracą dystansu, futbolsport.pl wygrywa mecz o "6 punktów", Kolegium blisko wicemistrzostwa, www.zurawie-wielkopolska.pl wygrywają 3 ligę!

1 liga

Oba zespoły przystąpiły do tego meczu mocno osłabione, brakiem kilku kluczowych zawodników (w tym bramkarzy). Lepiej rozpoczęli faworyci. W 8 minucie do siatki Enei trafił Jakub Pawalczyk, a chwilę później gola zdobył Michał Niedźwiedzki. Enea starała się grać piłką, lecz brakowało przyśpieszenia gry. Dziki bardzo dobrze ustawiały się w defensywie, nie pozwalając na zbyt wiele rywalom.

Po przerwie Dziki rozkręciły się. Do siatki trafiali Jacek Grocholewski i 3-krotnie Michał Niedźwiedzki. Enea nie była w stanie zatrzymać szybko i pewnie grających rywali. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Denis Tomalak w 40 minucie meczu. Dziki wygrały i na 5 punktów zbliżyły się do liderującej Autoplatformy.

Dziki Crew - Enea Logistyka 6:1 (2:0)

Bramki zdobyli:

Dziki: Jacek Grocholewski 25', Jakub Pawalczyk 8', Michał Niedźwiedzki 9', 27', 31', 35'

Enea: Denis Tomalak 40'

Otwarty, ofensywny futbol zaprezentowały oba zespoły. Dziki w pierwszej połowie zagrały z animuszem i zaaplikowały rywalom aż 5 bramek! AB grało swoje i dwukrotnie zdołało zaskoczyć gospodarzy. Najpierw w 8 minucie Bartosz Grysiński wpisał się na listę strzelców, a dwie minty później Damian Woytyniak wpakował piłkę do siatki. Dziki kontrolowały przebieg meczu i wydawało się, że w drugiej połowie dobiają rywali.

Tak się jednak nie stało. Po przerwie oglądaliśmy lepszą grę w wykonaniu AB. Dokładniejsze podania i mocne, celne strzały sprawił, że goście podjęli rękawice i sprawili sporo problemów faworytom. Bramki padały jak grzyby po deszczu. Ostatecznie mecz zakończył się iście hokejowym wynikiem 8:6. AB powalczyło z Dzikami i pokazało, że nikt nie powinien ich lekceważyć. Brawa dla obu ekip za stworzone widowisko.

Dziki Crew - ABdeveloper 8:6 (5:2)

Dziki: Paweł Grabia 30', Jacek Grocholewski 15', 16', Gracjan Pachelski 17', Michał Niedźwiedzki 12', 19', 33', 34'

AB: Bartosz Hekert 33', Bartosz Grysiński 8', 29', Dawid Borkowski 22', Damian Woytyniak 10', Maciej Zięba 39'

2 liga

Mecz dwóch ekip, które walczą o utrzymanie w 2 lidze. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy goli, ale z gry więcej mieli goście. Ekipa futbolsport.pl była bardziej zdecydowana w swoich poczynaniach i stwarzała więcej zagroźenia pod bramką Nabo, choć często wynikało to z prostych błędów rywali.

Po zmianie stron walka trwała na całej długości i szerokości boiska. W 29 minucie opieszałość obrony Nabo wykorzystał Mateusz Połczyński i z bliska posłał piłkę do siatki. Gospodarze nie poddawali się. W 33 minucie strzał sprzed pola karnego oddał Filip Brzoski, a piłka zatrzepotała w siatce. Końcówka to dobra gra futbolsport.pl i trochę chaosu w poczynanich Nabo. W 38 minucie Robert Sobolewski przechylił szalę zwycięstwa na stronę zespołu futbolsport.pl i ekipa gości mogła dopisać do swojego konta niezwykle ważne 3 punkty.

AP Nabo - futbolsport.pl 1:2 (0:0)

Nabo: Filip Brzoski 33',

futbolsport.pl: Robert Sobolewski 38', Mateusz Połczyński 29'

3 liga

Pierwsza połowa pod dyktando Sędziów, którzy prowadzili grę, ale zawodziła skuteczność. Dekpol grał z kontry i czekał na swoje szanse. Miał ich kilka, ale dobrze spisywał się bramkarz Kolegium. Goście mieli przewagę, konstruowali akcje, ale ciągle brakowało wykończenia.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Lepiej radzili sobie goście, ale nie potrafili postawić kropki nad "i". Dopiero w 33 minucie kapitalnym strzałem popisał się Wikotr Kapłon i było 1:0. Dekpol dobrze się bronił i szukał luki w defensywie gości, ale bezskutecznie. W 39 minucie Nikodem Osuch podwyższył prowadzenie faworytów. Końcówka to wymiana ciosów i ostatecznie Kolegium wygrało 3:1, będąc o krok od wicemistrzostwa. O wszystkim najprawdopodobniej zadecyduje mecz z Inteco.

Dekpol - Kolegium Sędziów WZPN 1:3 (0:0)

Dekpol: Filip Wojciechowski 40'

Kolegium: Łukasz Araszkiewicz 40', Wiktor Kapłon 33', Nikodem Osuch 39'

Pierwsza połowa to dobra, uważna gra La Croquety. Gospodarze z kolei pokazali spokój i grali swoje. W 8 minucie wynik meczu otworzył Grzegorz Haniewicz. Goście odpowiedzili w 13 minucie, kiedy do siatki trafił Mateusz Daszkiewicz. Żurawie nadal grały piłką i w 15 minucie Jacek Dembiński trafił na 2:1. Do przerwy skromne prowadzenie lidera.

Po przerwie już w 21 minucie tragiczny błąd popełnili zawodnicy La Croquety, praktycznie za darmo oddając bramkę rywalom. To wywołał falę błędów i sprawiło, że goście całkowicie się pogubili. Nieporadność rywali wykorzystały Żurawie, dowodzone przez Jacka Dembińskiego, który rozgrywał kapitalne zawody. Ostatecznie zespół Grzegorza Haniewicza wygrał aż 9:1, potwierdzając swoją świetną dyspozycję.

www.zurawie-wielkopolska.pl: Grzegorz Haniewicz 8', 22', 26', 28', Radek Borykin 21', Marcin Leciej 31', Jacek Haniewicz 39', Jacek Dembiński 15', 24'

La Croqueta: Mateusz Daszkiewicz 13'

Drugi mecz z udziałem Żurawi i najważniejszy w sezonie. Wygrana dawała im mistrzostwo. W pierwszej połowie przewaga gospodarzy była widoczna gołym okiem, lecz Las walczył ambitnie i przegrywał tylko dwoma bramkami. Po zmianie połów ekipa www.zurawie-wielkopolska.pl podkręciła tempo gry. Dzieli i rządził Jacek Dembiński, który był nie do zatrzymania. Żurawie aplikowały rywalom kolejne bramki i bez większego problemu dopisały kolejne 3 punkty do swojego konta. Ta wygrana zapewniła im MISTRZOSTWO 3 ligi! GRATULUJEMY!

www.zurawie-wielkopolska.pl: Grzegorz Haniewicz 3', 14', 31', Jacek Dembiński 22', 33', Jacek Haniewicz 7', Radek Borykin 10',

Las Puszczykowo: Kamil Buczko 6', Dominik Kaczmarek 29'