Beastie Boys w grupie mistrzowskiej

2017-06-02

We wczorajszej kolejce ligi siódemek futbolsport.pl na pierwszy plany wysunęło się spotkanie w II Lidze pomiędzy drużynami Beastie Boys i Ludowy KS addicted2fun. Stawką gra w grupie mistrzowskiej. Potyczka nie zawiodła i stała na dobrym poziomie. Od pierwszej do ostatniej minuty byliśmy świadkami żywego i interesującego widowiska. Akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Już w pierwszej akcji Ludowy KS addicted2fun miał doskonałą okazję do objęcia prowadzenia jednak bramkarz „Beastie” nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi sytuacji sam na sam nie wykorzystał jeden z zawodników Beastie Boys. Mecz z minuty na minuty nabierał emocji. Walka rozgorzała na całej szerokości i długości boiska. Ludowy KS addicted2fun próbował sforsować defensywę rywala wrzutkami w pole karne oraz strzałami z daleki. Z kolei Beastie Boys nastawiło się na grę zespołową. Krótkimi, dokładnymi podaniami dochodziło do sytuacji bramkowych. I właśnie po jednej z takich akcji Mariusz Gruszczyński wyprowadził Beastie Boys na prowadzenie 1:0. Była to 15 minuta. Wynik ten utrzymał do przerwy. Co prawda Ludowy KS atakował z dużą pasją. Robił to jednak zbyt chaotycznie. Inna sprawa że defensywa Beastie Boys tworzyła monolit i grała niemal bezbłędnie. Tuż po zmianie stron „Beastie” zadały drugi cios. Adam Skołuda celnym strzałem wykończył akcję całego zespołu. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło spokój w szeregi ekipy Beastie Boys, która oddała inicjatywę i nastawiła się na kontry. W 37 minucie zadała trzeci cios. Jarosław Domański strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Ten gol podłamał graczy Ludowy KS addicted2fun, którzy co prawda atakowali, ale bez wiary. Dopiero na cztery minuty przed końcem zdobyli honorowe trafienie autorstwa Łukasza Krajnika. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Beastie Boys 3:1. Ekipa ta w tym meczu pokazała dojrzalszy futbol oparty na zespołowości i to było kluczem do zdobycia trzech punktów.

Potyczka wyżej wymienionych drużyn rozstrzygał nam ostatecznie podział II Ligi na dwie podgrupy. I tak w grupie mistrzowskiej zagrają zespoły: Roche, Drużyna Szpiku, Forfiter Poznań, Dekpol i Beastie Boys. W grupie tzw. spadkowej znalazły się ekipy: Ludowy KS addicted2fun, Kumple – HoReCa Team, Arvato Poznań, Akcept Rachunkowość i AWF Oldboys.

Beastie Boys – Ludowy KS addicted2fun  3:1  (1:0)

Beastie Boys: Mariusz Gruszczyński 15 min, Adam Skołuda 27 min i Jarosław Domański 37 min.

Ludowy KS addicted2fun: Łukasz Krajnik 46 min.