Yanosik rabuje bogatych

2019-09-13

PAG wyszarpał punkt w meczu ze Szpikami, blueagency.pl gromi Roche, MKS Przemysław Odlboys znowu wygrywa, La Croqueta udanie zaczyna sezon, Beastie Boys dają lekcję Forumkowi, Yanosik grabi kolejne punkty.

1 liga

Z dużym impetem rozpoczęła Drużyna Szpiku, która w tym sezonie mocno przebudowała skład. Już w 6 minucie trafił Jeremiasz Nieczyporowski. PAG nie jest jeszcze w szczytowej formie, ale i tak grał nieźle. W 11 minucie Dariusz Czerniga zdołał wyrównać. Potem znowu lepiej grały Szpiki, które sporo biegały i stwarzały sobie kolejne okazje. W 19 minucie Marcin Lara trafił na 1:2.

Po zmianie stron lepiej zaczęła Drużyna Szpiku. Po ładnej, indywidualnej akcji, na 1:3 trafił Mateusz Moroń. Następnie to PAG przejął inicjatywę i strzelił dwie bramki. Najpierw na 2:3 trafił Grzegorz Sobiak, a dwie minuty później sprytnym strzałem popisał się Dariusz Czerniga i było 3:3 Emocje nie opadały. Nikogo nie interesował punkt, gra nadal była bardzo otwarta. W 36 minucie Mateusz Gozdek mocnym strzałem dał gola na 3:4. Końcówka to rozpaczliwe ataki gospodarzy i gol w 39 minucie, który zapewnił zepołowi PAG cenny remis.

PAG - Drużyna Szpiku  4:4 (1:2)
PAG - Dariusz Czerniga 11, 30 min, Grzegorz Sobiak 28 min, Arkadiusz Malinowski 39 min
Drużyna Szpiku - Jeremiasz Nieczyporowski 6 min, Marcin Lara 19 min, Mateusz Moroń 22 min, Mateusz Gozdek 36 min

2 liga

Rozkręca się ekipa blueagency.pl. Do przerwy mecz był dość wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Lepiej zaczęło Roche i w 5 minucie Bartosz Frąckowiak strzelił na 0:1. Zawodnicy blueagency.pl wzięli się do gry i w 9 minucie Konrad Repecki (nowy nabytek) strzelił na 1:1. W miarę upływu czasu rosła przewaga blueagency.pl. W 15 minucie ponownie Konrad Repecki i było 2:1. Nie minęła minuta i blueagency.pl prowadziło 3:1 po strzale Adriana Pareckiego.

Druga połowa to totalna dominacja ekipy blueagency.pl, która była zespołem lepszym i grała bardziej zdecydowanie. Na listę strzelców wpisali się: Bartosz Werbski, Cezary Wilczyński, Patryk Steciak i jedno trafienie dorzucił ponownie Konrad Repecki. Druga wygrana z rzędu zespołu gospodarzy i widać, że ich forma rośnie. Roche nadal nie złapało jeszcze właściwego rytmu. Stać ich zdecydowanie na lepszą grę, co postarają się pokazać w kolejnych spotkaniach.

blueagency.pl - Roche  8:1 (3:1)
blueagency.pl: Konrad Repecki 9, 14, 29 min, Bartosz Werbski 24, 26 min, Adrian Parecki 15 min, Cezary Wilczyński 31 min, Patryk Steciak 32 min
Roche: Bartosz Frąckowiak 5'

3 liga

Zespół Olimpique nie odstawał od rywali. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Świetnie spisywali się bramkarze obu ekip i stąd wynik 0:0.
Po zmianie stron lepiej rozpoczęli gospodarze - w 25 minucie strzelił Jakub Połczyński. Debiutanci oddali inicjatywę i wtedy do gry ruszył MKS. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 36 minuty. Wtedy Piotr Koprowski wziął sprawy w swoje ręce i zdołał wyrównać. MKS błyskawicznie przycisnął rywali i w kolejnej minucie na 1:2 trafił Łukasz Sałata. Olimpique rzucił sie do ataku, ale ponownie skarcił ich Łukasz Sałata i mecz zakończył się wygraną zespołu z Rataj 1:3.
Olympique Zgon - MKS Przemysław Oldboys  1:3 (0:0)
Olympique: Jakub Połczyński 25 min
Oldboys:  Łukasz Sałata 37,40 min, Piotr Koprowski 36 min

Dość wyrównany mecz. La Croqueta dobrze weszła w sezon. W 15 minucie prowadzenie gospodarzom dał Jakub Sołtys. AWF miał dwie świetne okazje by pokonać bramkarza rywali, ale nie udało się ich wykorzystać. Gospodarze grali swoje, lecz skuteczność nie powalała i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej połowie AWF sporadycznie pojawiał się w polu karnym rywali. Przewagę mieli gospodarze, ale kapitalnie bronił goalkeeper AWF-u. Dzięki jego interwencjom wynik meczu przez długi czas był sprawą otwartą. Dopiero w 30 minucie na 2:0 trafił ponownie Kuba Sołtys, a dwie minuty później Piotr Gadziński dał gola na 3:0. Premiorowy mecz i od razu wygrana - tak sezon rozpoczęła La Croqueta. AWF póki co nie zdołał wywalczyć nawet punktu, ale jest to ekipa mająca potencjał, tak więc wydaje się kwestią czasu, kiedy dopiszą do swojego konta pierwsze "oczka".
La Croqueta: AWF Oldboys 3:0 (1:0)
La Croqueta: Jakub Sołtys 15, 30 min, Piotr Gadziński 32 min

4 liga

Wyjazd na wieczór kawalerski w obozie Forumka, nie zbyt dobrze wpłyną na postawę tego zespołu na boisku. Co prawda - to FKS zaczął odważnie i w 9 minucie wyszedł na prowadzenie po  golu Wojciecha Gałczyńskiego, ale był to tylko łabędzi śpiew. Kolejne minuty to dominacja Beastie Boys. Z dobrej strony pokazał się nowy nabytek gości, który aż 3-krotnie pokonał bramkarza rywali i to jeszcze przed przerwą! Beastie mogły prowadzić nawet wyżej, ale nie brakowało wykończenia.

Po wznowieniu gry zespół Beastie Boys grał konsekwentnie i w drugiej połowie jeszcze trzy razy pokonał bramakrza Forumka. Dojrzała i pomysłowa gra, sprawiła, że drużyna gości pewnie pokonał spadkowicza z 3 ligi i pokazała, że w  tym sezonie nie będzie taryfy ulgowej. Forumek z kolei odpocznie po trudach weekendu i wróci silniejszy. Tego jesteśmy pewni.

FKS FC Forumek - Beastie Boys 1:6 (1:3)
Forumek: Wojciech Gałaczyński 9 min
Beastie Boys: Tórczyk 15, 17, 19 min, Jarosław Domański 24 min, Adrian Aagten 30 min, Adam Skołda 32 min

Zespół Yanosika musiał mocno przepracować okres letni, patrząc na jego obecną grę i dorobek punktowy. W 4 minucie za sprawą Huberta Osowicza na prowadzenie wyszli zawodnicy WUW Poznań. Gospodarze słabo weszli w mecz, ale z biegiem czasu grali coraz lepiej. Już w 6 minucie wyrównał Dawid Kaczmarowski. Yanosik grał naprawdę solidnie i z głową. Piłka ładnie trafiała do zawodnika do zawodnika i w 10 minucie Nikoloz Kajaia strzelił na 2:1. W 19 minucie kolejna kapitalna okazja i Paweł Bahyrycz podwyższył na 3:1.
Po przerwie gospodarze pokazali, że są w dobrej formie. Atakowali rywali, narzucając im swój styl gry. WUW nie grało źle, ale nie mogło przebić się przez defensywę przeciwników. Pod koniec meczu Łukasz Chudy i Dawid Kaczmarowski pokazali, że tego dnia Yanoisk jest nie do zatrzymania i ustalili wynik stacia na 5:1.
Yanosik Team - WUW Poznań 5:1 (3:1)
Yanosik: Dawid Kaczmarowski 6, 35 min, Nikoloz Kajaia 10 min, Paweł Bahyrycz 19 min, Łukasz Chudy 34 min
WUW Poznań: Hubert Osowicz 4 min