Walka o podium

2017-05-31

W I Lidze trwa zacięta walka o pierwszą trójkę. O ile pierwsze miejsce raczej przypadnie ekipie Tajfun (drużyna ta prowadzi z kompletem punktów) to o drugie i trzecie miejsce walka toczyć się będzie do ostatniej kolejki. Po wczorajszej serii spotkań do gry o czołową trójkę włączyły się zespoły Nat-Geo i Niereal. Pierwsi po niezwykle wyrównanym i zaciętym boju pokonali Lenę Luboń 4:2. Równie ciężką przeprawę miała ekipa Niereal, której rywalem była drużyna KS Reaktywacja Ciamajdy. Pierwsze 25 minut toczyło się głównie w środku pola. Mało było klarownych okazji do zdobycia goli. Niereal uważnie grał w defensywie i mocno ograniczał zapędy zespołu KS Reaktywacja Ciamajdy. Z kolei „Ciamajdy” nie miały sposobu na szczelną obronę rywala. W decydujących momentach brakowało ostatniego podania i większość akcji kończyła się pod polem karnym Nierealu. W 19 minucie Niereal objął prowadzenie po trafieniu Patryka Dunikowskiego, który skutecznie wykończył szybka kontrę. Ekipa ta mogła prowadzić wcześniej jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Tomek Konsztowicz. Do przerwy 1:0 dla Nierealu. Drugą część lepiej zaczęli gracze KS Reaktywacja Ciamajdy, którzy przejęli inicjatywę. Efektem tego był gol wyrównujący zdobyty w 32 minucie przez Macieja Jakubek. Remis 1:1 utrzymywał się aż do 45 minuty. Wtedy to w przeciągu 40 sekund Niereal zdobył dwie bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Wojtek Szmyt. Strata bramek nie załamał drużyny KS Reaktywacja, którzy rzucili się do szaleńczego ataku. W 47 minucie zmniejszyli dystans do jednego „oczka”. Indywidualną akcją popisał się Maciej Jakubek, który najpierw minął jednego z zawodników Nierealu zakładając mu przysłowiową „siatkę”, a potem uderzył nie do obrony. Napór zespołu „Ciamajd” trwał dalej. W 49 minucie powinno być 3:3, jednak doskonałej okazji nie wykorzystał gracz KS Reaktywacji. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Niereal 3:2 i dzięki trzem punktom drużyna ta nadal liczy się w grze o podium.

Niereal – KS Reaktywacja Ciamajdy 3:2 (1:0)

Niereal: Patryk Dunikowski 19 min, Wojciech Szmyt 45 i 46 min.

KS Reaktywacja Ciamajdy: Maciej Jakubek 32 i 47 min.