Dramatyczna końcówka

2017-05-27

W II Lidze pomału kończymy rundę zasadniczą. Po wczorajszej serii spotkań pozostała nam jedna niewiadoma. Która z drużyn Beastie Boys czy Ludowy KS addicted2fun zagra w grupie mistrzowskiej. Obie ekipy w czwartkowy wieczór rozgrywał swoje potyczki. Beastie Boys uległo wyraźnie drużynie Forfiter Poznań 1:8, natomiast Ludowy KS addicted2fun po dramatycznej końcówce pokonał Akcept Rachunkowość 5:4. Ta sytuacja spowodowała, że przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej oba zespoły mają po 10 punktów. Na domiar tego los sprawił, że wyżej wymienione zespoły spotkają się między sobą w bezpośredniej potyczce. Przed decydującą potyczką w korzystniejszej sytuacji jest ekipa Ludowy KS addicted2fun, która ma lepszy bilans bramkowy i do gry w grupie mistrzowskiej wystarczy jej remis. Tak jak wspomniałem drużyna Ludowy KS addicted2fun wywalczyła zwycięstwo nad Akcept Rachunkowość dosłownie w ostatniej akcji meczu. Ale po kolei. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Prowadzenie dla Ludowy KS addicted2fun już w 2 minucie uzyskał najlepszy na placu Łukasz Krajnik. Nie bez winy przy tej bramce był bramkarz Jakub Bagiński. Potem długo bramki nie padły choć obie ekipy stwarzały sobie dogodne okazje. Nie moc strzelecką przełamał Marcin Gładysiak (Akcept Rachunkowość), który w 20 minucie wyrównała stan rywalizacji. 120 sekund później Akcept prowadził 2:1 po bramce Bartka Miedzińskiego. Ostatnie słowo w tej części należało jednak do zespołu Ludowy KS, a dokładnie niezawodnego Łukasza Krajnika który doprowadził do remisu. Druga połowa prowadzona była pod dyktando zespołu Akcept Rachunkowość, która uzyskała przewagę i stworzyła sobie kilka doskonałych okazji do zdobycia goli. Wykorzystała dwie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Bartek Miedziński, a w 41 minucie na 4:2 dla Akcept Rachunkowość podwyższył Daniel Projs. Do końca pozostało 9 minut i nic nie zapowiadało emocjonującej końcówki bowiem Akcept Rachunkowość kontrolował wydarzenia na boisku. Nic mylnego. W 44 minucie Łukasz Krajnik zdobył kontaktowego gola. Był to impuls dla drużyny Ludowy KS addicted2fun, która ruszyła do ataku. Ambicja została nagrodzona w 49 minucie. Mateusz Jewasiński strzałem z daleka pokonał bramkarza i doprowadził do remisu 4:4. To nie koniec emocji. Akcept wyprowadza kontrę jednak traci piłkę, która trafia do osamotnionego Łukasza Krajnika. Ten uderza z daleka jednak bramkarz Akcept Rachunkowość broni ręką. Niestety interwencja ta była po za polem karnym. Golkiper otrzymuje czerwoną kartkę, natomiast drużyna Ludowy KS addicted2fun rzut wolny z 12 metrów. Jest to ostatnia akcja meczu. Do piłki podchodzi bramkarz ekipy Ludowy KS, Przemysław Malec i silnym strzałem pod porzeczkę umieszcza piłkę w siatce. Radość zespołu Ludowy KS, który nie dość że zdobył trzy punkty to ma jeszcze szansę na grę w grupie mistrzowskiej.

Akcept Rachunkowość – Ludowy KS addicted2fun  4:5  (2:2)

Akcept Rachunkowość: Marcin Gładysiak 20 min, Bartosz Miedziński 22 i 30 min oraz Daniel Projs 42 min.

Ludowy KS addicted2fun: Łukasz Krajnik 2, 24, 44 min, Mateusz Jewasiński 49 min oraz Przemysław Malec 50 min.