Pierwsze punkty Leśnych i Lasu

2019-04-04

Leśne Dziadki z premierowym zwycięstwem w I lidze, futbolsport.pl na zero z tyłu, wyrównane starcie AWF Oldboys z Beastie Boys, GSKIT.pl pokonało Inteco, Las Puszczykowo udanie debiutuje w meczu z WUW Poznań.

I liga

Początek spotkania lepszy w wykonaniu Nierealu. W 5 minucie gospodarze mieli stały fragment gry, wrzutkę w pole karne otrzymał Maciej Kantarek i jak to zwykle bywa w takich sytuacjach - nie pomylił, dając prowadzenie swojej drużynie, strzałem głową. Po tej akcji gra przeniosła się do środka pola. Zespoły nie stwarzały sobie okazji do strzelenia gola, sporo nerwowości i niedokładnych zagrań obserwowaliśmy w ich wykonaniu. Więcej z gry miały Leśne Dziadki, które raz po raz straszyły bramkarza rywali strzałami z dalszej odległości. W końcówce mocne, płaskie uderzenie gości, piłka zagrana piętą i... przeleciała tuż obok słupka bramki Nierealu.

Druga połowa podobna do pierwszej. Większe zagrożenie stwarzały Leśne Dziadki. Niereal grał apatycznie, nie potrafił stworzyć sobie "czystej" sytuacji bramkowej. W 38 minucie KAPITALNĄ akcję przeprowadził Jacek Terpiłowski, który przebiegł z piłką ok. 35 metrów i wyrównał stan gry! Gdyby piłkarze Lecha brali przykład z szefa skautingu największego klubu w Wielkopolsce, to kibice o wyniki mogliby być spokojni. Świetna akcja, która na długo pozostanie w pamięci tych, którzy obserwowali to spotkanie. W 45 minucie zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystał Patryk Kustoń i trafił na 1:2. Niereal próbował odrobić straty ale nie to nie był ich dzień. Leśne Dziadki wygrały i mogły cieszyć się z premierowych 3 punktów w I lidze.

Niereal - Leśne Dziadki  1:2 (1:0)

Niereal - Maciej Kantarek 5 min

Leśne Dziadki - Jacek Terpiłowski 38 min, Patryk Kustoń 45 min

II liga

Pierwsza połowa nie powalała na kolana. W 4 minucie na prowadzenie wyszła ekipa futbolsport.pl. Po zdobyciu bramki goście cofnęli się do defensywy i czekali na to, co zrobi rywal. FC Drzefce starały się narzucić swój styl gry, sporo biegały ale niewiele z tego im przyszło. Inicjatywa była po ich stronie ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.

W drugiej połowie już w pierwszej akcji na 0:2 podwyższył Tomasz Teszner. Zespół futbolsport.pl skupił się na grze z kontry, ponownie czekając na ruch ekipy FC Drzewce. Mądra gra i dobrze dobrana taktyka poskutkowały tym, że goście zdobyli kolejne bramki. Najpierw w 41 minucie Dariusz Ziółczyk zagrał genialną piłkę do Bartosza Waszkowiaka, a ten uderzył nie do obrony i było 0:3. Dwie minuty później bardzo dobre podanie do Tomasza Tesznera i było już 0:4. W końcówce kolejną dobrą akcję zespołową stworzyli zawodnicy futbolsport.pl, a podanie Macieja Kaniastego na bramkę zamienił Bartosz Waszkowiak. FC Drzefce tym razem bez punktów, a futbolsport.pl pokazał, że w tym sezonie ponownie będzie się liczył w walce o czołowe lokaty w II lidze.

FC Drzewce - futbolsport.pl  0:5 (0:1)

futbolsport.pl - Tomasz Teszner 26, 43 min, Bartosz Waszkowiak 41, 50 min, Jakub Pawłowski 4 min

III liga

Bardzo dobre spotkanie. Oba zespoły grały mądrze, sporo przemyślanych zagrań. W pierwszej połowie skuteczność obu ekip pozostawiała wiele do życzenia, mimo stworzonych kilku okazji. Do przerwy było 0:0.

Wynik dopiero w 31 minucie otworzy Damian Łuczak ale chwilę później było już 1:1 pod trafieniu Mariusza Gruszczyńskiego. Oba zespoły grały o pełną pulę, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ta sztuka udała się ekipie AWF Oldboys. W 50 minucie "centrostrzał" z połowy boiska oddał Tomasz Welc i piłka wpadła w samo okienko bramki Beastie Boys. Mecz zakończył się wygraną AWF Oldboys, choć trzeba przyznać, że bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis.

AWF Oldboys - Beastie Boys  2:1 (0:0)

AWF Oldboys - Damian Łuczak 31 min, Tomasz Welc 50 min

Beastie Boys - Mariusz Gruszczyński 31 min

Wyrównana pierwsza część gry. Już w 6 minucie Marcel Mentel trafił dla Inteco i zapowiadało się, że będzie to dobry mecz tego zespołu. GSKIT.pl długo nie mogło znaleźć odpowiedniego rytmu. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Jarosław Primka dwukrotnie trafił do siatki i do przerwy to goście mieli korzystny wynik.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie jak w pierwszych 25 minutach. Inteco dążyło do wyrównania, a GSK skupiło się na grze z kontry. Dopiero w 39 minucie padła kolejna bramka. Ta podcięła skrzydła gospodarzom, którzy mimo ambitnej walki nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali. W końcówce Maciej Dubowicz i Damian Winkowski dobili rywali i GSKIT.pl mogło cieszyć się ze zdobycia 3 punktów.

Inteco B.S. - GSKIT.pl  1:5 (1:2)

Inteco B.S. - Marcel Mentel 6 min

GSKIT.pl - Jarosław Primka 21, 25 min, Damian Winkowski 39, 49 min, Maciej Dubowicz 47 min

IV liga

Debiut Lasu Puszczykowo w Lidze "siódemek" futbolsport.pl. Już w 1 minucie Dawid Krzyżaniak wpakował piłkę do siatki.  Mieszanka młodości i doświadczenia okazała się wybuchowa. W 6 minucie Adam Łukaszewicz podwyższył na 2:0. Kolejne minuty to dominacja Lasu, który strzelał jak na zawołanie. W 10 minucie Adam Kaźmierczak trafił na 3:0. WUW Poznań nie miało pomysłu na grę i mimo walki, nie potrafiło zatrzymać rywali. Jeszcze przed przerwą trafiali ponownie Adam Kaźmierczak i Dawid Krzyżaniak. Pierwsze 25 minut w wykonaniu Lasu Puszczykowo imponujące.

W drugiej połowie do gry ruszyło WUW Poznań, a bramkę w 28 minucie strzelił Mateusz Pasik. Niestety - był to tylko łabędzi śpiew tego zespołu. Las ponownie przejął inicjatywę i w 32 minucie Michał Stefański wpisał się na listę strzelców. Konsekwentna gra gospodarzy dała im kolejne gole. Ostatecznie debiutanci wygrali wysoko i zasłużenie 9:1, popierając to solidną grą i wielkim zaangażowaniem w grę. Nieźle zaprezentował się prezes klubu z Puszczykowa - Miron Skołuda, który zaliczył aż 3 asysty. Co do WUW Poznań - muszą cierpliwie czekać na kolejne okazje do zdobycia punktów.

Las Puszczykowo - WUW Poznań 9:1 (6:0)

Las Puszczykowo - Dawid Krzyżaniak 1, 21, 23 min, Adam Kaźmierczak 10, 17 min, Adam Łukaszewicz 6, 39 min, Michał Stefański 32 min, Szymon Czarnota 47 min