MISTRZ JEST TYLKO JEDEN

2019-03-18

Mecz o mistrzostwo ligi w sezonie 2018/2019. Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy Formatu, którzy konsekwetnie grali w obronie i czekali na ataki ekipy rywali. Już w 1 minucie sytuację "sam na sam" miał Dominik Skórczyński ale nie zdołał jej wykorzystać. Chwilę później gospodarze ponownie znaleźli się w świetnej sutuacji ale również nie zdołali zakończyć jej zdobyciem bramki. Wreszcie - w 6 minucie najlepszy na placu gry - Krzysztof Schoen trafił i było 1:0. Wtedy inicjatywę przejęły Auta Terenowe, które atakowały pozycyjnie ale nie zdawało to egzaminu. Dopiero w 9 minucie wyrównał Maurycy Niemczyk, po świetnej asyście Patryka Niemczyka. Gdy wydawało się, że Auta przejmął inicjatywę - dwie kapitalne kontry przeprowadził Format i było 3:1. Ekipa ta taktycznie była lepiej przygotowana i miała dobry pomysł na grę z tak mocnym rywalem. W 16 minucie Krystian Skórczyński zmniejszył dystans do jednej bramki, co zapowiadało emocjonującą drugą połowę.

Po zamianie stron Auta atakowały i starały się narzuić swój styl gry. Format jednak nadal świetnie ustawiał się w obronie i wyprowadzał zabójcze kontry - jak ta z 21 minuty, kiedy do siatki trafił Tomasz Paprzycki. Format nadal grał "swoje" i w 26 minucie na 5:2 trafił Krzysztof Schoen. Nadzieje na korzystny wynik wrócił w 28 minucie Maurycy Niemczyk ale chwilę później rozwiał je Dominik Skórczyński i było 6:3. Końcówka to szalone ataki Aut, które jednak nie przyniosły skutku i wynik nie uległ już zmianie.

Ostatecznie tytuł trafił w ręce zawodników Formatu, którzy sezon wcześniej zajęli II miesjce. Tym razem okazali się najlepsi i zasłużenie wygrali całe rozgrywki. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych edycjach naszej ligi.

Format - Auta Terenowe  6:3 (3:2)

Format - Krzysztof Schoen 6', 13', 26', Tomek Paprzycki 12', 21', Dominik Skorczyk 29'