Remis w starciu kandydatów do mistrzostwa

2019-03-04

Auta Terenowe nadal w grze o mistrzostwo, Nołnejm pokonał Rapid, pierwsza wygrana Lasu Puszczykowo, Unilever nie dał szans Rapidowi.

HIT XI kolejki. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 4 minucie za sprawą Bartosza Scheffsa wyszli na prowadzenie. Format starał się szybko odpowiedzieć ale brakowało dokładności i wykończenia. Dopiero w 10 minucie Tomasz Paprzycki doprowadził do wyrównania. Tempo meczu było kapitalne, oba zespoły nie oszczędzały się, grając szybko i zdecydowanie. W 13 minucie świetną akcję zespołową golem na 2:1 zakończył Krystian Skórczyński. Format nie składał broni i po raz drugi w tym meczu doprowadził do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Daniel Mankiewicz.

Po zmianie stron oba zespoły nadal grały szybko i starały się narzucić swój styl gry. Cios na 2:3 w 19 minucie wyprowadził Patryk Karaszewski, potężnie uderzając z rzutu wolnego. Odpowiedź Aut była dość szybka - 2 minuty później Jakub Smura po kapitalnej kontrze wyrównał stan meczu. Auta stwarzały sobie kolejne okazje i w 26 minucie Krystian Skórczyński trafił na 4:3. Format bił głową w mur - co prawda stwarzał sobie groźne sytuacje pod bramką rywali ale był szalenie nieskuteczny. Gdy na zegarze pozostały tylko 2 minuty do końca, Bartłomiej Cmok zdołał dać swojej ekipie wyrównanie. Końcówka była toczona w szalonym tempie, oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę ale ta sztuka się im nie udała. Remis nie zadowolił żadnej z drużyn i nadal nie odpowiedział nam na pytanie, kto jest bliżej mistrzostwa. Oba zespoły mają jeszcze szanse, decydujące będą mecze, które odbędą się już w najbliższy, kończący ligę weekend.

Auta Terenowe - Format 4:4 (2:2)

Bramki dla Aut: Jakub Smura 21', Krystian Skórczyński 13', 26', Bartosz Scheffs 4'

Bramki dla Formatu: Patryk Karaszewski 19', Bartłomiej Cmok 32', Tomasz Paprzycki 10', Daniel Mankiewicz 15'

Drugi tego dnia mecz, w którym mogliśmy oglądać Auta Terenowe. Zespół ten rozpoczął mecz ze Stillasem ze sporym animuszem. Już w 1 minucie do siatki trafił Krystian Skórczyński. Rywale nie dali się zepchnąć do obrony i już minutę później odpowiedzieli. Gola strzelił Piotr Jakuboszczak. Auta nadal grały piłką, zmuszając Stillas do gry z kontry, co opłaciło się gdyż 2 9 minucie po jednej z nich na 1:2 trafił Paweł Zawada. Radość Stillasu nie trwała długo, gdyż już w 12 minucie wyrównał Krystian Skórczyński. Po chwili było już 3:2 i po raz 3 do siatki trafił młody zawodnik gospodarzy. Stillas pogubił się całkowicie i dał sobie wbić jeszcze jedną bramkę, lecz po chwili błyskawicznie odpowiedział i do przerwy było 4:3.

W drugiej połowie mądra gra Aut i ich świetne ustawienie w obronie sprawił, że Stillas nie miał pomysłu na to, jak przedostać się w okolice pola karnego i strzelić bramkę wyrównującą. Wymiana ciosów trwała ale przez długi czas nie padały bramki. Dopiero w końcówce Auta wykorzystały to, że rywale bardziej się "otworzyli" i Jakub Smura oraz Maurycy Niemczyk ustalili wynik meczu na 6:3. Trzeba oddać, że Auta choć zmęczone, zagrały bardzo solidnie, z kolei Stillas po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że potrafi walczyć z każdym i zawsze, nie poddając się i próbując do samego końca sprawić niespodziankę, urywając punkty faworytom. Tym razem to się nie udało ale zespół z Mosiny może z podniesionymi głowami spojrzeć w lustro. Auta dzięki tej wygranej nadal pozostają w grze o mistrzostwo. Zobaczymy czy za tydzień uda im się wywalczyć upragniony tytuł.

Auta Terenowe - Stillas Mosina 6:3 (4:3)

Bramki dla Aut: Maurycy Niemczyk 34', Jakub Smura 31', Krystian Skórczyński 1', 12', 13', Bartosz Scheffs 14'

Wyniki pozostałych spotkań, bez ciężaru gatunkowego:

Rapid Poznań - Unilever Poznań 0:5 (0:2)

Bramki dla Unileveru: Łukasz Młynek 12', 28', Krzysztof Lorenz 7', 21', Michał Nowak 31'

Nołnejm - Rapid 6:1 (3:0)

Bramki dla Nołnejm: Filip Wojciechowski 15', Paweł Ciosek 10', Piotr Kubiak 7', Mateusz Budziak 22', 33', Arek Okupniak 23'

Las Puszczykowo - Nołnejm 7:2 (2:0)

Bramki dla Lasu: Michał Stefański 2', Damian Babula 12', Tomasz Kociołek 23', 26', 33', Mateusz Webliński 28', Adam Kaźmierczak 19'

Bramki dla Nołnejm: Maciej Klóska 21', Szymon Jagiełka 30'