Format i Auta Terenowe dzielą się punktami

2019-01-19

Format i Auta pokazały klasę w meczu na szczycie, Las Puszczykowo zdeklasowany przez wicemistrzów, Stillas Mosina postawił się Autom Terenowym, świetna pogoń futbolsport.pl w meczu z Trans Auto Service.

Auta Terenowe - Format 3:3 (2:1)

Tomasz Paprzycki 4', 23, Paweł Kowalkiewicz 33' - Marcin Scheffs 15', Patryk Niemczyk 17', Marcin Kaczmarek 31'

Pierwsza połowa toczona w bardzo szybkim tempie. Oba zespoły nie oszczędzały się grając ofensywnie i z pełnym zaangażowaniem. Na prowadzenie w 4 minucie wyszedł Format, a do bramki z 2 metrów trafił niezawodny Tomasz Paprzycki. Auta dążyły do wyrównania, grały szybko i zdecydowanie. W 15 minucie do wyrównania doprowadził Marcin Scheffs. Auta pod koniec podkręciły tempo i w ostatniej minucie wykorzystały niezdecydowanie Formatu, wychodząc na prowadzenie.

W drugiej części gry zespoły utrzymały wysokie tempo i nadal grały bardzo ambitnie. W 23 minucie świetną akcję zespołową wykończył Tomasz Paprzycki i było 2:2. Auta nie odpuszczały, chcąc za wszelką cenę wyjść na prowadzenie. Udało się w 31 minucie, kiedy potężnym strzałem z prawego skrzydła popisał się Marcin Scheffs, a piłka trafiła w wbiegającego w pole karne Marcina Kaczmarka i było 3:2. Format nie złożył broni i w 33 minucie wyprowadził zabójczą kontrę, którą na bramkę, z najbliższej odległości zamienił Paweł Kowalkiewicz. Mecz na szczycie nie zawiódł, było wszystko czego się spodziewaliśmy, a dodatkowo oba zespoły grały w zgoodzie z duchem fair play. Brawa za to spotkanie, było na czym zawiesić oko!

Format - Las Puszczykowo 19:0 (7:0)

Przemysław Babijów 1', 18', 30', Paweł Kowalkiewicz 19', 31', Patryk Karaszewski 29', 31', Mateusz Leśny 23', 25', Tomasz Paprzycki 1', 11', 14', 16', 16', 17', 26', 26', 28', Daniel Mankiewicz 33'

Format od razu ruszył do ataku i już w pierwszej minucie wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Przememysław Babijów. Wicemistrz z poprzedniego roku prowadził grę, nie pozwalając na zbyt wiele swoim rywalom. Las grał głównie z kontry, lecz nie przynosiło to efektu w postaci bramek. Do przerwy zawdodnicy Formatu jeszcze 6-krotnie trafiali do siatki rywali.

Po zmianie stron znowu odważnie ruszył Format i ponownie już w pierwszej minucie zdołał podwyższyć prowadzenie. Kolejne bramki były kwestią czasu. Las walczył dzielnie ale nie mógł sporstać tak doświadczonemu i ogranemu rywalowi. Ostatecznie Format wygrał 19:0, z czego aż 9  bramek zdobył Tomasz Paprzycki.

Stillas Mosina - Auta Terenowe (1:2)

Marcin Nawrocki 12' - Tomasz Nowacki 14', Marcin Scheffs 15'

Pierwsza połowa niezwykle wyrównana. Stillas grał szybko i mądrze, ustawieniem zmuszając Auta do gry atakiem pozycyjnym, co nie przynosiło żadnego efektu. W 12 minucie na porwadzenie nieoczekiwanie wyszli gospodarze, a świetną kontrę celnym strzałem wykończył Marcin Nawrocki. Auta grały swoje i coraz śmielej poczynały sobie pod bramką rywali. W 14 minucie Tomasz Nowacki wyrównał stan gry. Już minutę później Marcin Scheffs poteżnie uderzył z prawej strony parkietu i było 1:2. Stillas próbował jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania ale ta sztuka się im nie udała.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Stillas liczył głównie na kontry,  świetnie ustawiał się w defensywie i nie pozwalał na zbyt wiele rywalom. Auta miały swoje okazje, lecz kapitalnie dysponowny był Jarosław Matuszewski, który bronił strzały praktycznie z każdej odległości, niczym David de Gea. W tej części meczu gole już nie padały i ostatecznie Auta po niezwykle trudnym spotkaniu uporały się ze Stillasem. Trzeba oddać zespołowi z Mosiny, że zagrali jeden ze swoich najlepszych meczów i pokazali, że nie boją się żadnego przeciwnika. Brawa!

futbolsport.pl - Trans Auto Serice 5:5 (2:3)

Filip Żurawik 23', 32', Mateusz Koszycki 16', Szymon Nowacki 10', Rafał Szymański 24' - Adam Kwaśniewski 19', Paweł Grabia 8', 13', Marcin Wojtalik 12', Błażej Wieśko 21'

Pierwsza połowa to uważna gra w wykonaniu obu zespołów, choć częściej pod bramką rywali bywała ekipa Trans Auto. I to właśnie oni pierwsi wyszli na prowadzenie. W 8 minucie świetną akcję zespołową wykończył Paweł Grabia i było 0:1. Gospodarze odpowiedzieli 2 minuty później - Szymon Nowacki potężnie uderzył przy słupku i dał remis ekipie futbolsport.pl. Kolejne minuty to odważniejsze ataki Trans Auto, które w 12 i 13 minucie na bramki zamienili Marcin Wojtalik i ponownie Paweł Grabia. "Futbolowi" odpowiedzieli na minutę przed końcem - szybką kontrę wyprowadził Kacper Pyto, idealnie zagrał do Mateusza Koszyckiego, a ten posłał piłkę między nogami Łukasza Ambroziaka.

Po zmianie stron goście rzucili się do ataku. Dwie kapitalne akcje, rozegranie piłki na jeden kontakt, wbiegniecie zawodnika w pole karne, strzał i było już 2:5! Gospodarze nie składali broni. Widząc, że rywal słabnie (Trans Auto grali bez zmian) postanowili zaatakować. I to opłaciło się. W 23 minucie kapitalną akcję zespołową wykończył Filip Żurawik. Już minutę później po indywidualnym rajdzie i potężnym uderzeniu Rafała Szymańskiego było 4:5. Zespół futbolsport.pl rzucił wszystko co miał do ataku ale ekipa Łukasza Ambroziaka bardzo dobrze broniła, nie pozostawiając zbyt dużo pola do popisu. Dopiero w 32 minucie akcję meczu przeprowadził najlepszy w barwach futbolsport.pl Filip Żurawik - sprzed pola karnego, dosłownie z miejsca uderzył lewą nogą w okienko bramki rywali, dając swojej ekipie remis. Końcówka to dwie świetne okazje po stronie Trans Auto ale górą w tych starciach był bramkarz gospodarzy - Jacek Walczak. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów z czego oba zespoły nie były zadowolone.