AP Nabo nadal niepokonane

2018-09-27

Arvato nadal w dobrej formie, pierwsze 3 punkty drużyny futbolsport.pl, PAG i PIMR zgodnie z przewidywaniami na remis, GSKIT.pl wygrywa po raz 3 z rzędu, Inteco B.S. wypunktowało Sonalake, WUW Poznań nie zdołał zatrzymać AP Nabo.

II liga

Wyrównane spotkanie, sporo gry w środku pola. W pierwszej połowie bliżej prowadzenia była ekipa FC Drzefce, która miała trzy 100% sytuacje ale świetnie w w nich zachował się bramkarz Arvato, który wybronił wszystkie strzały.  W zespole Arvato tradycyjnie brylowali Wojtek Martinek i Bartek Tomaszewski. Dopiero w 24 minucie do siatki trafił ten drugi.

Po zmianie stron nadal atakowały FC Drzefce ale Arvato wyprowadzało groźne kontry, po których kilka razy zagrozili bramce rywali. W 40 minucie najpierw do siatki trafił ponownie Bartek Tomaszewski, a chwilę później na 3:0 podwyższył Jacek Augustyniak. To "podcięło gałęzie" drużynie FC Drzefce. Arvato mogło jeszcze podwyższyć wynik meczu ale piłka nie chciała już wpaść do bramki.

BPA Arvato - FC Drzefce  3:0  (1:0)

Bartosz Tomaszewski 24, 40 min, Jacek Augustyniak 40 min

Żółta kartka: Kajetan Ziwert (FC Drzefce)

Pierwsze jesienne zwycięstwo ekipy futbolsport.pl. Na prowadzenie goście wyszli za sprawą Macieja Kaniastego. Chwilę później Bartosz Waszkowiak podwyższył na 0:2. Następnie drużyna organizatora rozgrywek miała jeszcze dwie 100% okazje do zdobycia gola ale nie wykorzystała ich. Skuteczność kulała. FC Grunwald z minuty na minutę coraz bradziej rozpędzał się. W 21 minucie po stałym fragmencie gry piłkę do bramki wpakował Dawid Śledziński. Po chwili Igor Chmiel strzałem zza pola kranego doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie gra drużyny futbolsport.pl była bardzo szarpana, sporo niedokładności. Gospodarze próbowali wykorzystać tę niemoc rywali ale nie udało im się to. Grą wyróżniał się Dawid Śledziński, który napędzał poczynania ofensywne swojego zespołu. W 37 minucie na 2:3 trafił Robert Sobolewski. W 42 minucie kolejna dobra akcja gości i było 2:4. W 48 minucie Jakub Pawłowski zdobył piątą bramkę dla gości i było praktycznie po meczu. Rozmiary porażki zmniejszył Dawid Śledziński, trafiając w ostatniej minucie na 3:5.

FC Grunwald - futbolsport.pl  3:5  (2:2)

Dawid Śledziński 21, 50 min, Igor Chmiel 21 min - Maciej Kaniasty 8 min, Bartosz Waszkowiak 10 min, Robert Sobolewski 37 min, Norbert Kowalski 42 min, Jakub Pawłowski 48 min

Żółta kartka: Jakub Pawłowski (futbolsport.pl)

Bardzo dobre widowisko. Optyczną przewagę miał PAG, który tworzył sobie sporo dobrych okazji do zdobycia gola ale głównie dzięki broniącemu jak z nut Łukaszowi Szczepaniakowi - PIMR nie stracił bramki w I połwie meczu. Moża powiedzieć, że grał niczym David de Gea. Niewykorzystane okazje się mszczą i tak też było w tym przypadku. W 22 minucie Jakub Buczyński wykorzystał fatalny błąd bramkarza i było 0:1.

W drugiej połowie gra się trochę zaostrzyła. Wkradło się więcej chaosu. Trochę lepiej prezntował się PAG i po indywidualnej akcji Szymon Czerwiński mijając 3 rywali wpakował piłkę do bramki. Obie drużyny próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę ale nie udało im się to i mecz zakończył się nie zbyt często spotykanym w naszej lidze wynikiem 1:1.

PAG - PIMR  1:1  (0:1)

Szymon Czerwiński 34 min - Jakub Buczyński 22 min

Żółte Kartki: Krzysztof Ockoś, Rafał Bała (obaj PIMR)

III liga

Typowy mecz walki. Lepiej prezentowali się zawodnicy GSKIT.pl, a ich poczynaniami świetnie kierował Damian Winkowski. Wyniki otworzył Jarosław Primka trafiając w 14 minucie. United próbowało się odgryźć ale brak na tym meczu Kacpra Pyto był widoczny. Ten zawodnik zazwyczaj kieruje poczynaniami ekipy Vision FC, tym razem nie było nikogo, kto wziąłby na siebie ten ciężar. W 24 minucie Damian Winkowski strzelił bramkę na 2:0.

Po przerwie gra nie porywała, oba zespoły zagrały raczej poniżej swoich możliwości. Dopiero w 49 minucie Damian Winkowski strzelił drugiego gola i ustalił wynik meczu na 3:0. Była to 3 wygrana w trzecim z rzędu ligowym meczu ekipy GSKIT.pl! Zobaczymy jak długo utrzymają tak dobrą passę.

GSKIT.pl - United Vision FC  3:0  (2:0)

Damian Winkowski 24, 49 min, Jarosław Primka 14 min

Pierwsze 15 minut bardzo wyrównane. Dopiero Łukasz Ziętek w 14 i 15 minucie wykorzystał dobre sytuacje i Inteco wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Sonalake miało dwie świetne okazje, gdzie zawodnik tej ekipy wychodził "sam na sam" z bramkarzem ale nie zdołał tego wykorzystać. Dopiero w końcówce I połowy na 1:2 trafił Krystian Rogalski.

Po zmianie połów szybkie dwie bramki strzelił Wojciech Jakubowski i było już 1:4. To w jakiś sposób ustawiło mecz, gdyż Inteco wycofało się i czekało na ruch Sonalake, skupiając się głównie na kontrach. Te dały efekt w postaci goli - w 44 i 47 minucie trafiali Wojciech Jakubowski (hattrick) i Mateusz Obst-Zimny. W 49 minucie rozmary porażki zmniejszył Łukasz Kiszka. Trzeba dodać, że wynik mógł być wyższy ale bardzo dobrze w bramce Sonalake spisywał się Krzystof Piętka, który kilka razy uratował swój zespół przed startą gola.

Sonalake - Inteco B.S.  2:6  (1:2)

Krystian Rogalski 23 min, Łukasz Kiszka 49 min - Wojciech Jakubowski 27, 29, 44 min, Łukasz Ziętek 14, 15 min, Mateusz Obst-Zimny 47 min

Pierwsza połowa świetna w wyknaniu AP Nabo. Cały zespół pracował na wynik. Widać było sporo chęci, dobre zgranie i naprawdę przyzwoitą skuteczność. Strzelanie rozpoczał kapitan Nabo - Filip Żurawik w 6 minucie meczu. W 8 na 0:2 podwyższył Konrad Kukulski. W następnych minutach Nabo trafiało do siatki WUW Poznań jeszcze 3 razy.

W drugiej połowie goście trochę odpuścili i dzięki temu zespół WUW Poznań doszedł do kilku ciekawych sytuacji, będąc blisko zdobycia bramki. Na posterunku w kazdej sytuacji był dobrze spisujący się w tym meczu bramkarz gości. AP Nabo w tej części gry zagrało na minimum tego co potrafią i tylko w 41 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Opuchowicz. Piąte zwycięstwo z rzędu, trzeci raz na "zero" z tyłu w wykananiu AP Nabo i zasłużona pozycja lidera III ligi.

WUW Poznań - AP NABO   0:6 (0:5)

Konrad Kukulski 8, 16 min, Filip Żurawik 6 min, Mateusz Żurawski 17 min, Kamil Kołodziejek 22 min, Mateusz Opuchowicz 41 min