Pierwsze wygrane Sonalake i Banku NBP

2018-09-19

Auta bezlitosne w starciu z Roche, pierwsze punkty Sonalake i Banku NBP, Arvato i futbolsport.pl podzieliły się punktami, Gefco Plewiska wiceliderem, zacięty mecz Beastie Boys i United Vision FC.

Przedstawiamy relację z VI kolejki ligi futbolsport.pl.

I liga

Mecz do jednej bramki. Ekipa Aut zrewanżowała się za porażkę z sezonu wiosennego, która w dużej mierze miała wpływ na to, że Auta nie zdołały zdobyć mistrzowskiego tytułu. Tym razem od pierwszych minut gospodarze zepchnęli rywali do głębokiej defensywy i już w I połowie zaaplikowały im 4 bramki. Najpierw sytuację "sam na sam" wykorzystał Marcin Scheffs, a następnie Łukasz Rafałko strzałem głową pokonał bramkarza Roche. Potem do siatki trafiali jeszcze Patryk Niemczyk i Tomasz Nowacki.

W II połowie nadal lepiej grały Auta, a na listę strzelców aż 4-krotnie wpisał się Patryk Niemczyk, który pokazuje, że tytuł najlepszego zawodnika sezonu wiosna 2018 to nie przypadek i nadal utrzymuje wysoką formę. Jedną bramkę dołożył też Krystian Skórczyński i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 9:0. Świetnie grą defensywną w tym spotkaniu kierował Bartosz Scheffs. Auta wygrały, mimo, że w ostatnią niedzielę większość tej ekipy brała udział w Runmageddonie i miała prawo być zmęczona ale jak widać, nie przeszkodziło to zawodnikom gospodarzy w tym, by rozbić Roche. Drużyna gości zawodzi w tym sezonie, być może jest to spowodowane problemami kadrowymi, które nękają tę ekipę.

Auta Terenowe - Roche  9:0  (4:0)

Patryk Niemczyk 11, 36, 38, 39, 43 min, Marcin Scheffs 9 min, Łukasz Rafałko 10 min, Tomasz Nowacki 25 min, Krystian Skórczyński 33 min

II liga

Niezwykle wyrównany mecz. Drużyna futbolsport.pl długo nie mogła wejść w to spotkanie aż do momentu straconej bramki. To pobudziło zespół gości, który zaczął grać znacznie lepiej i w 20 minucie Dariusz Ziółczyk techniczną podcinką przelobował bramkarza rywali. W szeregach BPA Arvato najbardziej widoczni byli Bartek Tomaszewski i Wojtek Martinek, którzy mieli udział w większości akcji ofensywnych tego zespołu.

Po przerwie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wojtek Martinek, który najpierw wykorzystał nieporozumienie bramkarza i jednego z zawodników rywali, a następnie po indywidualnej akcji wpakował piłkę do siatki. Mimo niekorzystnego wyniku futbolsport.pl zaczął dobrze grać piłką i ambitnie walczył, co przyniosło dwa trafienie po składnych akcjach zespołowych. Najpierw na listę strzeców wpisał się Bartosz Waszkowiak, a następnie wyrównał Dariusz Ziółczyk. Już po 3 minutach Bartosz Tomaszewski wykorzystując złe ustawienie jednego z rywali, bezpośrednio z rzutu rożnego tzw. "fałszem" wpakował piłkę do bramki. Ekipa gości nadal dążyła do wywalczenia korzystnego rezultatu i to im się udało. Po składnej akcji całego zespołu Norbert Kowalski doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

BPA Arvato - futbolsport.pl  4:4  (1:1)

Bartosz Tomaszewski 15, 44 min, Wojciech Martinek 31 i 35 min - Dariusz Ziółczyk 20, 41 min, Bartosz Waszkowiak 40 min, Norbert Kowalski 48 min

III liga

Zespół Kumpli przystąpił do obu spotkań mocno osłabiony, bez ławki rezerwowych, co nawet w III lidze ma spore znaczenie i widoczne było, że gospodarzom w końcowych fragmentach brakowało już sił. Pierwszy obronę rywali przełamał Marek Kozłowski, który trafił w 3 minucie. Już 60 sekund później wyrównał Tomasz Kaczmarek. Gefco grało bardzo zespołowo i już w 9 minucie Adam Ziółkowski dzięki akcji całej drużyny dał prowadzenie gościom. Kilka minut później ambitnie grający Kumple wyrównali za sprawą Marka Kozłowskiego. W kolejnych minutach na boisku rządziła już tylko ekipa Gefco Plewiska. Na listę strzelców wpisywali się Maciej Niezborała, Tomasz Kaczmarek, Leszek Grzybowski i Łukasz Nowak.

Po zmianie stron tempo spadło. Nadzieję na lepszy wynik dał Paweł Wiśniewski, który w 30 minucie trafił na 4:7. Jednak w dalszej części meczu to goście kontrolowali to, co działo się na boisku. Drużyna Kumpli słabła z minuty na minute, co wykorzystało Gefco i Maciej Niezborała (MVP meczu) oraz Wojciech Herkowiak dokończyli dzieła znieszczenia, ustalając wynik meczu na 4:9.

Kumple - HoReCa Team - Gefco Plewiska  4:9  (3:7)

Paweł Wiśniewski 24 i 30 min, Marek Kozłowski 3 i 14 min - Maciej Niezborała 17, 19, 38 min, Tomasz Kaczmarek 4, 22 min, Adam Ziółkowski 9 min, Leszek Grzybowski 16 min, Łukasz Nowak 21 min, Wojciech Herkowiak 49 min

Mecz bez większej historii. Kumple wymęczeni po meczu z Gefco nie mieli sił by stawić czoła zespołowi Sonalake. Co prawda początek nie był taki zły, gdyż do 20 minuty utrzymywał się wynik 1:2 ale wtedy do szturmu ruszyli goście, a w rolach głównych wystapili Łukasz Kiszka i Krystian Rogalski, którzy wpisali się na listę strzelców.

Druga połowa to rozpędzające się Sonalake i słabnący Kumple. Mecz zakończył się wysokim, zasłużonym zwycięstwem gości. Na uwagę zasługeje fakt, że Łukasz Kiszka i Krzystof Gnabasik po 4 razy wpisali się na listę strzleców! Brawo!

Kumple - HoReCa Team - Sonalake  2:10  (1:5)

Michał Witkowski 7 min, Marek Kozłowski 37 min - Łukasz Kiszka 2, 22, 23, 50 min, Krzysztof Gnabasik 9, 32, 41, 49 min, Krystian Rogalski 20 min, Kamil Pabin 34 min

Mecz rozegrany o 20:30 pomiędzy Bankiem NBP i WUW Poznań w pierwszej połowie okazał się pojedynkiem jednostronnym. Grę całkowicie zdominowała drużyna Banku, która po 25 minutach prowadziła już 5:1. Nie do zatrzymania był napastnik tej drużyny - Zbigniew Krzyżaniak, który ustrzelił hattrica, strzelając gole w 2, 12 i 25 min., popisując się doskonałym wyszkoleniem technicznym i pięknymi strzałami z dystansu. Pozostałe 2 bramki w 5 i 21 minucie dołożył Michał Gruszka. W 22 minucie gola na 5:1 strzelił Hubert Osowicz, który wykorzystał bardzo szybkie i zaskakujące wykonanie rzutu wolnego.

Druga połowa rozgrywana była w spokojnym tempie. Drużyny od czasu do czasu stwarzały sobie sytuacje, jednakże bez większych efektów. Dopiero w 45 min. spotkania drużyna WUW Poznań strzeliła pierwszą i ostatnią bramkę w II połowie meczu. Doskonałe podanie na "wolne pole" w 45 min. wykorzystał Krzysztof Janczak. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 i Bank NBP mógł cieszyć się z pierwszych 3 punktów zdobytych w tym sezonie.

Bank NBP - WUW Poznań  5:2 (5:1)

Zbigniew Krzyżaniak 2, 12, 25 min oraz Michał Gruszka 5 i 21 min - Hubert Osowicz 22 min, Krzysztof Janczak 45 min

Mecz rozgrywany o 21:30 pomiędzy Beastie Boys i United Vision przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcia. W pierwszej połowie inicjatywę przejęła drużyna United Vision, która przez długi czas utrzymywała się przy piłce i kontrolowała przebieg gry. Efektem posiadania piłki była bramka Kacpra Pyto, który w 6 min. wykorzystał błąd przy wznowieniu z rzutu wolnego obrońcy Beastie Boys. W 21 min. na 2:0 podwyższył ponownie Kacper Pyto, który popisał się piękną akcją indywidualną.

Wszystko wskazywało na to, że druga połowa również będzie jednostronnym spektaklem. I tak też się stało - jednakże był to spektakl drużyny Beastie Boys, która na drugą część spotkania wyszła bardzo zmotywowana. Gospodarze nawet na chwilę nie oddali inicjatywy, wykorzystując każdy błąd drużyny United Vision. W 35 min. meczu pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Adrian Aagten. Bramkę na 2:2 w 46 min. meczu strzelił P. Cierniewicz i tym samym ustalił wynik tego spotkania. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Beastie Boys - United Vision FC  2:2  (0:2)

Adrian Aagten 35 min, Czerniewicz 46 min - Kacper Pyto 6 i 21 min

Dzięki za te świetne mecze, a już dziś VII kolejka zamgań ligowych. Widzimy się o 20:30 ;-)