Zabójcze kontrataki ekipy Roche

2017-05-10

W spotkaniu dwóch czołowych drużyn II Ligi ekipa Roche okazała się lepsza od zespołu Forfiter Poznań. Sam mecz był dobrym widowiskiem prowadzonym w szybkim tempie. Pierwszoplanową postacią teamu Roche był Jakub Frankiewicz zdobywca czterech bramek. Początek potyczki należał do graczy Forfiter, którzy w 8 minucie po składnej akcji całego zespołu objęli prowadzenie. Bramkę zdobył niezawodny Piotr Różański. W miarę upływu czasu do głosu doszedł zespół Roche, który uporządkował grę w obronie i w 16 minucie po pięknej akcji doprowadził do wyrównania. Piłka jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi, a całą akcję wykończył wspomniany Jakub Frankiewicz. Nie minęło 120 sekund a mieliśmy kopię akcji sprzed chwili. Tym razem doskonałe podanie Mariana Wesołowskiego wykorzystał ponownie Jakub. Gdy wydawało się że wynik 2:1 dla Roche utrzyma się do przerwy, drużyna ta zadała trzeci cios. Róg wykonywał zespół Forfiter, jednak zrobił to na tyle źle, że Roche wyprowadziło zabójczy kontratak po którym po raz trzeci na listę strzelców wpisał się  Jakub Frankiewicz. Tuż po wznowieniu drugiej części ekipa Forfiter miała szansę na kontaktowego gola, jednak dogodnej okazji nie wykorzystał Krzysztof Skowronek. Później gra toczyła się głównie w środku pola. Roche grało uważnie w obronie i skutecznie wybijało z rytmu swojego rywala. Z kolei Forfiter atakował jednak rzadko dochodził do czystych okazji. W 44 minucie było po meczu. Błąd obrońcy zespołu Forfiter wykorzystał Jakub Frankiewicz i ustalił wynik na 4:1 dla zespołu Roche. W pozostałych dwóch potyczkach II Ligi zespół Dekpol  po dwóch trafieniach Łukasza Perz pokonał 2:1 ekipę Akcept Rachunkowość.  Bramkę dla zespołu Akcept zdobył Marcin Gładysiak. Ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami AWF Oldboys a Ludowy KS addicted2fun. AWF nie dość że był drużyną lepszą to stworzył sobie kilka doskonałych okazji do zdobycia bramek. Niestety fatalnie pudłował. Co innego Ludowy KS, który co stworzył sobie okazję to zamieniał na gola. W efekcie do przerwy prowadził 3:0, a całe spotkanie wygrał 4:1.

Roche – Forfiter Poznań  4:1 (3:1)

Roche: Jakub Frankiewicz 16, 18, 25 i 44 min.

Forfiter Poznań: Piotr Różański 8 min.