LENA LUBOŃ MISTRZEM!

Zapraszamy na relację z OSTATNIEJ kolejki Ligi Piłkarskiej futbolsport.pl.

Tajfun - Lena Luboń 2:3 (0:2)

Bramki dla Tajfuna: Mateusz Styczński 34', 43'

Bramki dla Leny Luboń: Szymon Młynek 3', Mateusz Piechowski 13', Patryk Łakomy 50'

Stawka spotkania trochę sparaliżowała poczynania Leny Luboń, która nie grała tak pewnie jak zwykle to ma miejsce. Już w pierwszej swojej akcji Tajfun mógł wyjść na prowadzenie, jednak doskonałą interwencją popisał się w tej sytuacji Karol Mrowiec, ratując gości przed startą bramki. Chwilę później swoją szansę wykorzystali "żółci". Na listę strzelców wpisał się Szymon Młynek. Tajfun nie forsował tempa, choć tworzył sobie dogdne sytuacji (dwa raz piłka trafiła w słupek). W 13 minucie na 0:2 podwyższył Mateusz Piechowski, którego strzał po rykoszecie wpadł prosto do bramki Łukasz Ambroziaka. Gospodarze odpowiedzieli kilkoma dobrymi akcjami ale piłka nie chciała wpaść do siatki.

Po zmianie stron lepiej zaczął grać Tajfun. Wykorzystał to, że Lena mocno cofnęła się do obrony. W 34 minucie Mateusz Styczyński zdobył kontaktowego gola. W grę Leny wkradła się nerwowość. W 43 minucie padła bramka wyrównująca. Ostatnie 7 minut było niezwykle intensywne. Tajfun zaryzykował i grał bardzo wysoko nawet bramkarzem ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. W ostatniej minucie nieporozumienie bramkarza i jednego z zawodników wykorzystał Patryk Łakomy, któy z połowy boiska umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik meczu na 2:3.

Ta wygrana przypieczętowała tytuł mistrzowski LENY LUBOŃ! Na przestrzeni całego sezonu był to najrówniej grający zespół. Świetna postawa w tym sezonie i konsekwentna gra zaowocowały zdobyciem I miejsca. Gratulujemy!!! Tajfun kończy rozgrywki na III miejscu. Jego zawodnik - Mateusz Styczyński jest o krok od zgarniecia nagrody dla Króla Strzelców.

PAG - Ludowy KS addicted2fun 4:8 (3:4)

Bramki dla PAG: Szymon Czerwiński 12', 50', Dariusz Czerniga 10', 14'

Bramki dla Ludowego: Jędrzej Kaźmierczak 6', Michał Motyl 35', 42', Łukasz Krajnik 7', 18', 40', 47', Jacek Majchrzak 3'

PAG przystąpił do tego meczu w osłabieniu, grając jednego zawodnika mniej. Ludowy szybko wyszedł na prowadzenie. Już w 3 minucie trafił Jacek Majchrzak. Kilka chwil później było już 0:3. Piłkę do siatki skierowali Jędrzej Kaźmierczak i Łukasz Krajnik. PAG nie poddawał się. Ambitna i nieustępliwa gra tego zespołu przyniosła nieoczekiwaną zmianę boiskowych wydarzeń. W 10 minucie Dariusz Czerniga dał sygnał do ataku kiedy po 30 metrowym podaniu od Grzegorza Sobiaka, kapitalnie uderzył głową, nie dając szans bramkarzowi rywali. 4 minuty później był już remis! Szymon Czerwiński i ponownie Dariusz Czerniga zdołali wpisać się na listę strzelców. W 18 minucie po raz kolejny dał o sobie znać najlepszy strzelec Ludowego - Łukasz Krajnik, który wykończył dobrą akcję zespołową i było już 3:4.

W drugiej połowie PAG opadł z sił (nic dziwnego, skoro grali jednego mniej), co bezlitośnie wykorzystali rywale aplikując im jeszcze 4 bramki, a tracąc tylko jedną. Ludowy wygrał i dzięki temu zameldował się na 4 miejscu w tabeli. Jeśli wygra swój ostatni mecz - utrzyma tę pozycję, jeśli nie - może skończyć sezon na 5 pozycji.

Arvato - Team Spiryt 4:1 (2:1)

Bramki dla Arvato: Wojciech Martinek 6', 8', 36', 45'

Bramki dla Team Spiryt: Daniel Dysierowicz 23'

Spotkanie dość wyrównane. Na boisku wyróżniał się przede wszystkim Wojtek Martinek, który już w 6 i 8 minucie wpisał się na listę strzelców i było 2:0. Team Spiryt ambitnie walczył ale odpowiedział dopiero w 23 minucie za sprawą Daniela Dysierowicza.

Po przerwie lepiej grało Arvato i wykorzystywało szybkość swojego najlepszego strzelca. Wojciech Martinek dołożył dwie bramki i dzięki temu gospodarze wygrali 5 mecz z rzędu, co obecnie daje im 5 miejsce w tabeli. Jeśli Skład Węgla przegra dziś swój ostatni mecz to Arvato utrzyma tę pozycję na koniec sezonu.

Niereal - Nat-Geo 2:2 (0:0)

Bramki dla Nierealu: Maciej Kantarek 39', Wojciech Szmyt 40'

Bramki dla Nat-Geo: Paweł Tuliszka 30', Sebastian Woźniak 33'

Bardzo wyrównane spotkanie. To że w I połowie nie oglądaliśmy bramek to głównie zasługa bramkarza Nat-Geo - Krzysztofa Załęskiego, który kilkukrotnie popisał się kapitalnymi paradami! Bezapelacyjnie MVP meczu! Niereal po emocjonującym spotkaniu z United 1998, rozegranym dzień wcześniej, był trochę podmęczony ale radził sobie i tak bardzo dobrze. Nat-Geo grało bez pomysły. Najbardziej aktywny był Mateusz Czajka, który próbował zaskoczyć bramakrza rywali strzałami z daleka ale nie przyniosło to efektu.

W II połowie lepiej zaczęli goście. Indywidualna akcja Pawłą Tuliszki i było 0:1. Już 3 minuty później Sebastian Woźniak uderzył na 0:2. W 39 minucie po stałym fragemencie gry i zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalzał się Maciej Kantarek i było już 1:2. Już minutę później po kolejnym stałym fragmencie piłkę otrzymał Wojciech Szmyt, który celnym strzałem zakończył tę akcję i wyrównał stan meczu. Ostatnie 10 minut to gra o pełną pulę z obu stron ale mimo wysiłku i kilku ciekawych okazji, żadnej z ekip nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

AWF Oldboys - Skład Węgla i Papy 6:7 (3:2)

Bramki dla AWF Oldboys: Marek Zawadka 44', Arkadiusz Najdek 25', Grzegorz Tomczak 4', 10', Adam Studziński 29', 48'

Bramki dla Składu: Kamil Bdzikot 5', 48', Bartosz Jezierski 21', Robert Górny 30' 36', Adam Janik 40, 41'

Do przerwy lepiej grał AWF Oldboys. Skład Węgla i Papy miał olbrzymie problemy kadrowe przed tym meczem ale podeszli do spotkania i jak widać - opłaciło się! Mecz był pełen zwrotów akcji i obfitował w mnóstwo sytuacji podbramkowych. Oba zespoły grały "radosny" futbol, stawiąjąc głównie na ofensywę. Ostatecznie minimalnie lepszą ekipą był Skład Węgla i Papy ale AWF nie ma się czego wstydzić. Zawodnicy tej drużyny zachowali się bardzo fair play, pozwalając drużynie Składu na uzupełnienie kadry, piłkarzami zespołu PAG. To się nazywa duch gry!

Drużyna Szpiku - Dekpol 7:0 (4:0)

Bramki dla Drużyny Szpiku: Mateusz Gozdek 6', 17', 31', 38' 41', Michał Chudecki 8', 20'

Zasłużona wygrana Drużyny Szpiku. Od samego początku gospodarze szturmowali bramkę Dekpolu. Oba zespoły grały ofensywnie. Pierwszoplanową postacią tego meczu był Mateusz Gozdek, strzelec 5 bramek. Zawodnik ten udowodnił, że znajduje się w kapitalnej formie, prowadząc swój zespół do zwycięstwa. Szpiki pokazały, że potrafią zmobilizować się na mecz nawet z niżej notowanym rywalem, co nie zawsze im wychodziło. Tutaj pokazali charakter i nie dali szans rywalom, pewnie wygrywają, kończąc ligowe zmagania na 9 miejscu. Dekpol - tak jak było już wiadomo od dłuższego czasu, żegna się z I ligą.

Dziś OSTATNIA kolejka ligowych zmagań sezonu WIOSNA 2018! Poniżej rozkład jazdy:

2018-06-14 20:30 2 liga FC Grunwald Ludowy KS addicted2fun - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-06-14 20:30 2 liga Beastie Boys Królowie Poznańskiej Administracji - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-06-14 20:30 2 liga Team Spiryt Unilever Poznań - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2018-06-14 21:30 1 liga Forfiter Poznań United 1998 - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-06-14 21:30 2 liga Skład Węgla i Papy Media Markt - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-06-14 21:30 2 liga Nołnejm Sonalake - : - ul. Gdańska 1 Boisko C