Unilever i Leśne Dziadki na podium II ligi

2018-06-12

Auta Terenowe liderem I ligi, Unilever i Leśne Dziadki z miejscem na podium II ligi, futbolsport.pl po ciężkim meczu pokonał Sonalake, FC Grunwald minimalnie lepszy niż Beastie Boys, Niereal wypunktował United 1998. Zapraszamy na relację z XXX kolejki Ligi Piłkarskiej futbolsport.pl.

Roche - Auta Terenowe 0:6 (0:15)

Bramki dla Aut: Patryk Niemczyk 5', Maurycy Niemczyk 21', 27', 49', 50', Jakub Smura 26', Krystian Skórczyński 9', 23', 35', 37', Marcin Scheffs 7', 19', 30', 47', 48'

Mecz do jednej bramki. Auta musiały wygrać wysoko, żeby zachować szansę na mistrzostwo i to zadanie wykonały perfekcyjnie. Obecnie są liderem i muszą liczyć na to, że dziś Lena Luboń przegra z Tajfunem. Jeśli tak się stanie - mistrzem będą właśnie Auta, które mają lepszy bilans bramkowy. Roche zdecydowanie nie udzwignęło gry w grupie mistrzowskiej. Zespół ten z pewnością lepiej radziłby sobie w gronie ekip walczących o miejsca 5-8.

Leśne Dziadki - Królowie Poznańskiej Administracji 9:0 (2:0)

Bramki dla Leśnych: Marcin Gajewski 15', 23', 30', 33', 39', 43', 46', Mateusz Kamowski 37', 50'

Jedno z najlepszych spotkań Królów Poznańskiej Administracji, wbrew wynikowi końcowemu. Pierwsze minuty zdecydowanie dla ekipy gości. Atakowali oni cały czas, raz po raz zagrażając bramce dryżyny Leśnych. Gdyby nie ofiarna postawa Bartosza Totlebena, kto wie, czy już po pierwszych akcjach Leśne Dziadki nie musiałby obrabiać dwubramkowej straty. Doświadczona ekipa gospodarzy przetrzymała ataki gości i po słabszym okresie, obudziła się w 15 minucie. Wtedy dał o sobie znać najlepszy strzelec tej ekipy - Marcin Gajewski i było 1:0. Leśne Dziadki grał już trochę lepiej niż na początku. Na 2 minuty przed końcem ponownie Marcin Gajewski wpsiał się na listę strzelców. Królowie zagrali jedną z najlepszych połów w tym sezonie ale brakowało - wykończenia. Jednego zawodnika, który zachowałby zimną krew pod bramką przeciwnika.

Po zmianie połów rozwiązał się worek z bramkami. Najbardziej aktywny był Marcin Gajewski walczący o koronę króla strzleców II ligi. Dobrze prezentowali się też Szymon Goc i Mateusz Kamowski. Ostatecznie Leśne Dziadki wygrały 9:0 (z czego aż 7 goli padło łupem Marcina Gajeskiego - szacun!) i przypieczętowały III miejsce na koniec sezonu w II lidze futbolsport.pl. GRATULACJE! Oczywiście nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie kapitalni kibice, kórzy często wspierali swoich ulubieńców z wyskości trybun. Również i tym razem nie zawiedli. Stawili się w licznym gronie, a po zakończony meczu odpalili race, sztuczne ognie, fajerwerki i wbiegli na murawę, by świętować wspólnie ten sukces. Piękny obrazek! Oby więcej takich zgranych paczek pojawiało się w naszej lidze. Oczywiście feta trwała do rana, a dziejszy poranek z pewnością był przyjemny ale i ciężki dla większości ekipy Leśnych Dziadków.

Kumple - HoReCa Team - Unilever Poznań 1:9 (1:3)

Bramki dla Kumpli: Maciej Nogalski 19'

Bramki dla Unileveru: Filip Nowacki 13', Sławomir Szymański 23', 45', Paweł Zdebik 20', 27', 33', 49', 50', Dawid Landger 38'

Pierwsza połowa w wykonaniu zespołu Unilever nie powalała na kolana. Zespół Sławka Szymańskiego nie miał pomysłu na dobrze ustawionych Kumpli. Dopiero w 13 minucie Filip Nowacki dał prowadzenie gościom. Już 6 minut później Maciej Nogalski wyrównał na 1:1. 60 sekund później czołowy strzelec ekipy gości (nadal walczący o koronę króla strzelców) - Paweł Zdebik wykorzystał błąd obrony i z bliska wpakował piłkę do siatki. W końcówce na 1:3 podwyższył kapitan "żółtych" - Sławek Szymański.

W drugiej połowie drużyną dominującą była ekipa Unilever Poznań. Efektem tego było 6 kolejnych trafień i żadnej straconej bramki. W głównej roli wystąpili Paweł Zedebik - zdobywca aż 5 goli oraz Jan Tomkowiak, który popisł się kilkoma świetnymi asystami. Dzięki tej wygranej zespół Unileveru zapewnił sobie wicemistrzostwo II ligi i awans do elity. GRATULACJE!

Niereal - United 1998 8:3 (2:0)

Bramki dla Nierealu: Maciej Kaczmarkiewicz 15', 41', Patryk Dunikowski 26', 28' 44', Sebastian Kaszyński 30', Wojciech Szmyt 24', Tomasz Konsztowicz 37'

Bramki dla United 1998: Dariusz Cielecki 35', 40', Marcin Jarysz 48'

Spotkanie prowadzone w żywym tempie. Lepiej poukładany w defensywie był Niereal. W ofensywie szalał Maciej Kaczmarkiewicz, który napędzał większą część akcji swojego zespołu. I to właśnie ten zawodnik w 15 minucie otworzył wynik meczu. Druga bramka padła na minutę przed końcem. Złe ustawienie obrony wykorzystał Wojciech Szmyt i było 2:0. Ekipa United 1998 do 20-tego metra grała dobrze ale brakowało wykończenia. Z kolei Niereal grał kapitalnie w defensywie i dodatkowo świetnie z kontry.

Po zmianie stron dał o sobie znać Patryk Dunikowski, który w 120 sekund zdobył dwie bramki. W 30 minucie Sebastian Kaszyński podwyższył na 5:0. Praktycznie sprawa wyniku była już rozstrzygnięta. W kryzysowym momencie uaktywnił się Darek Cielecki, który w 35 minucie strzelił pierwszego gola dla United. Już 2 minuty później Tomasz Konsztowicz podwyższył na 6:1 dla gospodarzy. Ostatnie 10 min to walka gości o zminiejszenie straty do rywali. W 40 minucie świetnie z rzutu wolnego uderzył Dariusz Cielecki i było 6:2. Odpowiedź gospodarzy byłskawiczna - dwie szybko zdobyte bramki i było 8:2. Na dwie minuty przed końcem Marcin Jarysz zmniejszył rozmiary porażki. Zasłużona i nie podlegająca dyskusji wygrana Nierealu, dzięki której nadal mają szanse na zajęcia 5 miejsca na koniec sezonu.

futbolsport.pl - Sonalake 4:1 (1:0)

Bramki dla futbolsport.pl: Jakub Julian Jamrozik 5', Kamil Kołodziejek 50', Filip Żurawik 48', Dawid Zuchniarek 46',

Bramki dla Sonolake: Łukasz Kiszka 39'

Ciężki mecz ekipy futbolsport.pl. Sonalake z 5 zwodnikami na zmianę postawiło twarde warunki, mającym tylko jednego zmiennika gospodarzom. Co prawda już w 5 minucie celnym strzałem obok słupka popisał się Jakub Jamrozik i było 1:0 ale gra "futbolowych" nie wyglądała przekonująco. Z kolei Sonalake próbowało rozczucać akcje do skrzydeł, rozciągając defensywę rywali. Nawet gdy udawało im się dojść do strzału - na posterunku był Marek Mięskowski, który bronił każdy groźny strzał. Niestety ok. 15 minuty groźnie wyglądającej kontuzji doznał kapitan futbolsport.pl, który spędził tę noc na SORZE.

Do końca spotkania gospodarze musieli grać bez zmian, co dobiło się na ich postawie w II połowie. Widać było chwilami brak sił, co w 39 minucie wykorzystali goście, doprowadzając do wyrównania. Ekipa futbolsport.pl grała ambitnie i chciała koniecznie wygrać ten mecz. W ostatnich 4 minutach gospodarzom udało się strzelić aż 3 bramki i mogli cieszyć się ze zdobycia 3 punktów. Zwycięsto zadedykowali kontuzjowanemu kapitanowi (dzięki Panowie!). Co do postawy Sonalake - grali nieźle i odważnie, nie bojąc się wyżej notowanego rywala. Widać, że ten zespół nadal się rozwija i w przyszłym sezonie powinien inkasować już więcej punktów.

Beastie Boys - FC Grunwald 2:3 (1:2)

Bramki dla Besatie Boys: Adam Skołuda 26', Piotr Stadnik 23'

Bramki dla FC Grunwald: Paweł Przybysławski 22', 32', Przemysław Kwiatkowski 15'

Dobre spotkanie w wykonaniu obu ekip. Wynik spotkania otworzył w 15 minucie Przemysław Kwiatkowski pięknym strzałem pod poprzeczkę. Na 2:0 z połowy boiska trafił Paweł Przybysławski. Beastie Boys grali ambitnie, nie złożyli broni i tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Piotr Stadnik.

Po zmianie stron nadal obserwowaliśmy wyrównane starcie. Tuż po rozpoczęciu Adam Skołuda strzelił bamkę na 2:2. W kolejnych minutach doszło do kilku szybkich, ciekawych akcji z obu stron ale niewykorzystanych. W 32 minucie Paweł Przybysławski zdobył gola na 2:3, a jak się później okazało - było to trafienie na wagę 3 punktów. Beastie Boys zagrali bardzo dobre spotkanie i pokazali, że potrafią ambitnie powalczyć z wymagającym rywalem. Tym razem nie udało im się wyszarpać rywalom nawet  punktu ale co do gry - nie mają się czego wstydzić.

Kolejne spotkania już dziś. Poniżej rozkład jazdy:

2018-06-13 20:30 1 liga Tajfun Lena Luboń - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-06-13 20:30 2 liga PAG Ludowy KS addicted2fun - : - ul. Gdańska 1 Boisko B
2018-06-13 20:30 2 liga Arvato Poznań Team Spiryt - : - ul. Gdańska 1 Boisko C
2018-06-13 21:30 1 liga Drużyna Szpiku Dekpol - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-06-13 21:30 1 liga Niereal Nat-Geo - : - ul. Gdańska 1 Boisko A
2018-06-13 21:30 2 liga AWF Oldboys Skład Węgla i Papy - : - ul. Gdańska 1 Boisko B