NOŁNEJM MISTRZEM II LIGI

2018-06-07

Auta Terenowe nadal gonią Lenę Luboń, Nołnejm przypieczętował mistrzostwo, Ludowy na zero z tyłu, Arvato wyszarpało zwycięstwo w meczu z PAG, Team Spiryt ograł Media Markt. Zapraszamy na relację z XXIX kolejki Ligi Piłkarskiej futbolsport.pl.

Auta Terenowe - Tajfun 6:4 (3:1)

Bramki dla Aut: Patryk Niemczyk 38', Jakub Smura 3', Krystian Skórczyński 40', 45', Bartosz Scheffs 14', 15'

Bramki dla Tajfuna: Sebastian Czura 27', Mateusz Styczyński 10', 46', 48'

Bardzo ważne spotkanie w kontekście mistrzostwa. Auta Terenowe musiały wygrać, by zachować szanse na tytuł, a do meczu przystąpiły bez bramkarza (Michał Przybył nie mógł stawić się na tym spotkaniu). Jego miejsce między słupakami zajął Łukasz Rafałko. W 3 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Jakub Smura wykorzystał szybka kontrę całego zespołu. W 10 minucie odpowiedział Mateusz Styczyński i było 1:1. Strata bramki nie podłamała ekipy Aut. Najpierw w 14 minucie Bartosz Scheffs dał prowadzenie gospodarzom, a już chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 3:1 po kapitalnej akcji zespołowej.

Tajfun nie grał źle ale był nieskuteczny. W drugiej części gry goście zmniejszyli dystans do jedenj bramki już w 27 minucie. To wpłynęło mobilizująco na ekipę... Aut. Za sprawą najlepszego na boisku Patryka Niemczyka, który okiwał 3 rywali i wpakował piłkę do siatki, gospodarze odskoczyli rywalom. Auta poszły za ciosem i na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Krystian Skórczyński. W końcówce obudził się Tajfun, który dwa razy trafił do bramki rywali za sprawą najlepszego strzelca ligi - Mateusza Styczyńskiego, który nadal walczy o koronę króla strzelców. Trzeba przyznać, że kilka razy w II połowie świetnymi interwencjami na bramce popisał się Łukasz Rafałko. Tajfun nie wykorzystał braku nominalnego goalkeepera w ekipie rywali. Z kolei Auta dzięki wygranej nadal zachowały szanse na triumf w I lidze. Zadecyduje ostatnia kolejka grupy mistrzowskiej.

Ludowy KS addicted2fun - Sonalake 5:0 (0:0)

Bramki dla Ludowego: Rafał Łęcki 39', 49', Michał Motyl 47', Łukasz Krajnik 42', Jacek Majchrzak 35'

Kary: Filip Martyński Ż. K. (Ludowy)

Ludowy zrobił to co do niego należało. Wygrał nie tracąc bramki i nadal jest w grze o pierwszą "piątkę" ligi, choć pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Do przerwy nie padły żadne bramki, a to za sprawą dobrze ustawionych zawodników Sonalake. Mimo porażki, ta ekipa po raz kolejny pokazała, że wyciąga wnioski po kolejnych spotkaniach i z meczu na mecz prezentuje się coraz solidniej. Ludowy namęczył się ale wygrało doświadczenie i bardziej zdecydowana gra ze strony gospodarzy.

PAG - Arvato Poznań 5:6 (2:2)

Bramki dla PAG: Szymon Czerwiński 15', Dariusz Czerniga 18', Grzegorz Sobiak 33', Renard Nawrocki 30', Tomasz Pawelczak 47'

Bramki dla Arvato: Łukasz Rosa 17', Stanisław Bożyk 40', Grzegorz Fiutka 19', Wojciech Martinek 35', 42', 43'

Najbardziej wyrówany mecz wieczoru. Obie ekipy zagrały ofensywnie. Do końca spotkania wynik był sprawą otwartą. W pierwszej połowie wszystkie cztery bramki padły na przestrzeni 4 minut! Żadnej z drużyn nie zadawalał remis.

Po przerwie głównie dobra gra Wojciecha Martinka sprawiła, że zespoł Arvato odskoczył rywalom i potwierdził, że znajduje się w bardzo dobrej formie. PAG nie grał źle, pokazali się z dobrej strony ale minimalnie lepiej zagrali rywale i to oni dpisali do swojego konta 3 punkty.

Media Markt - Team Spiryt 2:4 (1:4)

Bramki dla Media Markt: Leszek Musidlak 19', 26'

Bramki dla Team Spiryt: Paweł Majewski 10', Kamil Adamczewski 16', Radosław Michielus 23', Dawid Woźniak 22'

Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando Team Spiryt. Zespół ten grał mądrze i z pomysłem. Wykorzystali oni większość okazji, które stworzyli. Media Markt grało dobrze, starało się nadrabiać starty i dzięki Leszkowi Musidlakowi ciągle było  w grze.

W drugiej części gry ekipa gości zagrała słabiej, brakowało skuteczności. Kilka razy świetnie interweniował Dawid Ochrymuk, który ratował swój zespoł przed utratą gola. Media Markt szybko strzeliło drugą bramkę. Chwilę potem mogło być już 3:4 ale po strzale z rzutu wolnego piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił... zawodnik gospodarzy! Team Spiryt miał optyczną przewagę ale nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji. Media Markt miało kilka okazji by zdobyć gola ale cały czas czujność w bramce zachowywał Dawid Ochrymuk. Ostatecznie wygrali goście, choć ich przeciwnicy nie mają się czego wstydzić. Walczyli ambitnie i pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Nołnejm - Beastie Boys 8:0 (4:0)

Bramki dla Nołnejm: Paweł Ciosek 16', Piotr Kubiak 19', Mateusz Budziak 13', 27', 32', 47', 48', Artur Dutkiewicz 5'

Nołnejm nie dało żadnych szans ekipie Beastie Boys i wygrało zasłużenie 8:0, zapewniając sobie mistrzostwo II ligi! Gratulujemy! To jeszcze nie koniec emocji. Zespół gospodarzy ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, a ich kapitan - Mateusz Budziak, nadal liczy się w walce o koronę króla strzelców. W przypadku równej ilość trafień z jakimkolwiek innym zawodnikiem, to Mateusz zostanie uhonorowany złotym butem z racji tego, że jego zespół zajął najwyższe możliwe miejsce w lidze.

Zakończyliśmy przedostatni tydzień rozgrywek. Widzimy się już w najbliższy wtorek. Do zobaczenia!